Εργατικό κίνημα
Μαρξιστικά Φόρουμ
ΙΛΙΟΝ
\r\n\r\n \r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 5/11
\r\nκαφέ στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
\r\nΤο Πολυτεχνείο 1973
\r\nΟμιλητής: Μιχάλης Βερβέρης
\r\nΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 Στέκι (Βάρναλη 66) 8μμ
\r\nΡόζα Λούξεμπουργκ:
\r\nΜεταρρύθμιση ή επανάσταση
\r\nΟμιλήτρια: Κωνσταντίνα Τριαντοπούλου
\r\nΑΙΓΑΛΕΩ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 καφέ «3 λαλούν» 7.30μμ
\r\nΤο ενιαίο μέτωπο
\r\nΟμιλητής: Αλέξης Κούρτης
\r\nΠΕΙΡΑΙΑΣ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 κοινωνικός χώρος
\r\n(Κολοκοτρώνη 32Α) 7μμ
\r\nΟ ρόλος της επαναστατικής εφημερίδας
\r\nΟμιλήτρια: Στέλλα Σαμούχου
\r\nΝΙΚΑΙΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 Δημαρχείο 7μμ
\r\nΠώς χάθηκε η Ρώσικη Επανάσταση
\r\nΟμιλητής: Μιχάλης Πέππας
\r\nΜΑΡΟΥΣΙ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11
\r\nαίθ. «Εκτός των τειχών» 7.30μμ
\r\nΟ ρόλος της επαναστατικής εφημερίδας
\r\nΟμιλήτρια: Δήμητρα Τζάκου
\r\nΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 Στέκι Εκτός Σχεδίου 6μμ
\r\nΟι επαναστατικές ιδέες του Λένιν
\r\nΟμιλήτρια: Ράνια Bέλλα
\r\nΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 καφέ Ερνέστο 6μμ
\r\nΟ κρατικός καπιταλισμός
\r\nΟμιλήτρια: Μαρία Γεωργάκα
\r\nΖΩΓΡΑΦΟΥ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 Κίνημα στην Πόλη 7μμ
\r\nΗ επαναστατική εφημερίδα
\r\nΟμιλητής: Μηνάς Χρονόπουλος
\r\nΕΛΛΗΝΙΚΟ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 καφέ Quiz 7μμ
\r\nΗ εξέγερση του Πολυτεχνείου
\r\nΟμιλητής: Σπύρος Μιχαήλ
\r\nΠΑΓΚΡΑΤΙ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11
\r\nκαφέ Άνω Πουρναρούσα 7.30μμ
\r\nΗ εξέγερση του Πολυτεχνείου
\r\nΟμιλητής: Πάνος Γαραντζιώτης
\r\nΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 καφέ Μαγαζί 8μμ
\r\nΗ επαναστατική εφημερίδα
\r\nΟμιλητής: Βασίλης Καταραχιάς
\r\nΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 κυλικείο Δημαρχείου 7μμ
\r\nΟ Α’ Παγκόσμιος Πόλεμος και
\r\nη γέννηση
\r\nτης επαναστατικής αριστεράς
\r\nΟμιλητής: Τάσος Πέππας
\r\nΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 EPT-OPEN 7.30μμ
\r\nΟ Λένιν για την αυτοδιάθεση των λαών
\r\nΟμιλητής: Οδυσσέας Κατσούλης
\r\nΓΙΑΝΝΕΝΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 Στοά Σάρκα
\r\n(Α’ κτίριο, Β’ ορ.) 8μμ
\r\nΤι είναι και για τι παλεύει το ΣΕΚ
\r\nΟμιλήτρια: Λουίζα Γκίκα
\r\nΠΑΤΡΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 Εργατικό Κέντρο 7μμ
\r\nΕίναι η ανθρώπινη φύση εμπόδιο για
\r\nτο σοσιαλισμό;
\r\nΟμιλητής: Χρήστος Κωστόπουλος
\r\nΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΒΟΡΕΙΟ ΚΕΝΤΡΟ)
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11
\r\nκαφέ Έχουμε και Λέμε 7μμ
\r\nΕργατική αντίσταση
\r\nκαι αριστερά στην Ευρώπη
\r\nΟμιλήτρια: Στέλλα Φραγκιαδουλάκη
\r\nΧΑΝΙΑ (ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ)
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 Σύλλογος δασκάλων 7μμ
\r\nΟι επαναστατικές ιδέες του Λένιν
\r\nΟμιλητής: Ειρηναίος Μαράκης
\r\nΧΑΝΙΑ (ΔΥΤΙΚΑ)
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 Εργατικό Κέντρο 7μμ
\r\nΗ σοσιαλδημοκρατία πριν το 1914
\r\nΟμιλητής: Χρήστος Κιούπης
\r\nΤΟΥΜΠΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 καφέ Άνεμος 7.30μμ
\r\nΗ εξέγερση του Πολυτεχνείου
\r\nΟμιλήτρια: Έφη Στάθη
\r\nΚΑΜΑΡΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 5/11 καφέ Poeta 7μμ
\r\nΗ παρισινή κομμούνα
\r\nΟμιλητής: Νίκος Παπαθανασίου
\r\nΛΑΜΠΡΑΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 6/11 Εργατικό Κέντρο 7μμ
\r\nΕίναι η ανθρώπινη φύση εμπόδιο για
\r\nτο σοσιαλισμό;
\r\nΟμιλητής: Ευκλείδης Μακρόγλου
\r\nΡΕΘΥΜΝΟ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 6/11
\r\nΣτέκι πολιτιστικών ομάδων
\r\nΠανεπιστημίου Κρήτης 8μμ
\r\nΗ αναγκαιότητα
\r\nτου επαναστατικού κόμματος
\r\nΟμιλήτρια: Μαριλού Νταούλη
\r\nΚΑΛΛΙΠΟΛΗ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 6/11 κοινωνικός χώρος
\r\n(Κολοκοτρώνη 32Α) 7μμ
\r\nΗ Ρόζα Λούξεμπουργκ, η φλόγα και
\r\nτο ξίφος της επανάστασης
\r\nΟμιλήτρια: Ευγενία Ποντικού
\r\nΒΥΡΩΝΑΣ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 6/11 καφέ El Viaje 6.30μμ
\r\nAντιπολεμικό κίνημα ενάντια
\r\nστις επεμβάσεις
\r\nΟμιλήτρια: Έλλη Πανταζοπούλου
\r\nΠΕΡΑΜΑ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 6/11 Everest (Καραβάκια) 7μμ
\r\nΗ οργάνωση της παρέμβασης μας
\r\nστο Πέραμα
\r\nΟμιλήτρια: Μαρία Μανωλά
\r\nΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 6/11 καφέ Τριώτα 7.30μμ
\r\nΠολυτεχνείο και επαναστατική αριστερά
\r\nΟμιλητής: Κώστας Λάππας
\r\nΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 6/11 Σύλλογος Ιμβρίων 7μμ
\r\nΈνας χρόνος από την εισβολή
\r\nτων ΜΑΤ στην ΕΡΤ
\r\nΟμιλήτρια: Μελίνα Παπαγεωργίου
\r\nΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 6/11 καφέ Κύτταρο 7.30μμ
\r\nΗ επαναστατική εφημερίδα
\r\nΟμιλήτρια: Ζαννέτα Λυσικάτου
\r\nΞΑΝΘΗ
\r\n• ΠΕΜΠΤΗ 6/11 καφέ Βυζάντιο 6.30μμ
\r\nΤρότσκι: Το ενιαίο μέτωπο
\r\nΟμιλητής: Τζεμαλή Μηλιαζήμ
\r\n• ΠΕΜΠΤΗ 13/11 καφέ Βυζάντιο 6.30μμ
\r\nΠώς χάθηκε η Ρώσικη Επανάσταση
\r\nΟμιλητής: Παντελής Αποστολίδης
\r\nΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΝΟΤΙΟ ΚΕΝΤΡΟ)
\r\nΠΕΜΠΤΗ 6/11
\r\nκαφέ Έχουμε και Λέμε 7μμ
\r\nΟι επαναστατικές ιδέες του Λένιν
\r\nΟμιλητής: Μύρων Μαρκάκης
\r\nΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 6/11 Στέκι Δράση
\r\nγια μια άλλη Πόλη 6μμ
\r\nΤι είναι η αλλοτρίωση
\r\nΟμιλητής: Κώστας Φοινινής
\r\nΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 6/11 Δημαρχείο 8μμ
\r\nΠ. Πουλιόπουλος: Δημοκρατική
\r\nή σοσιαλιστική επανάσταση στην Ελλάδα
\r\nΟμιλητής: Γιώργος Ράγκος
\r\nΧΑΛΑΝΔΡΙ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 6/11 καφέ Blue 7.30μμ
\r\nΗ επαναστατική εφημερίδα
\r\nΟμιλητής: Λευτέρης Τενεκίδης
\r\nΒΟΛΟΣ
\r\nΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 7/11 Θόλος 8μμ
\r\nΟυκρανία: η σύγκρουση
\r\nδυο ιμπεριαλισμών
\r\nΟμιλητής: Σωκράτης Ταγκόπουλος
\r\nΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 12/11 καφέ Δολίχη
\r\n(Δημητρακοπούλου 51) 7.30μμ
\r\nΗ εξέγερση του Πολυτεχνείου
\r\nΟμιλητής: Νεκτάριος Δαργάκης
\r\nΚΥΨΕΛΗ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 12/11 καφέ Κοσμικόν 7.30μμ
\r\nΟ ρόλος της επαναστατικής εφημερίδας
\r\nΟμιλήτρια: Διοτίμα Χριστοπούλου
\r\nΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΓΚΥΖΗ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 12/11 Στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ
\r\n(Ραγκαβή 69) 7.30μμ
\r\nΟ ρόλος της επαναστατικής εφημερίδας
\r\nΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 12/11 πλ. Αγ. Νικολάος 7μμ
\r\nΟ ρόλος της επαναστατικής εφημερίδας
\r\nΟμιλήτρια: Μάνια Καρτελιά
\r\nΕΞΑΡΧΕΙΑ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 13/11 καφέ Κούνια
\r\n(Θεμιστοκλέους 43) 7.30μμ
\r\nΟ ρόλος της επαναστατικής εφημερίδας
\r\nΟμιλητής: Νασρουντίντ Μανσόρι
\r\nΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 13/11 πλ. Αγ. Ελευθέριος 7.30μμ
\r\nΟ ρόλος της επαναστατικής εφημερίδας
\r\nΟμιλήτρια: Ευτυχία Αγγελή
\r\nΓΑΛΑΤΣΙ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 13/11
\r\nγραφεία ΕΛΜΕ (Γκράβα) 7μμ
\r\nΟ ρόλος της επαναστατικής εφημερίδας
\r\nΟμιλήτρια: Εύα Ζουγανέλη
\r\nΣτις σχολές
\r\nΦΛΣ
\r\nΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 7/11 εντευκτήριο 12μ
\r\nΤο Κομμουνιστικό Μανιφέστο
\r\nΟμιλητής: Μηνάς Χρονόπουλος
\r\nΝΟΠΕ
\r\n•ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 7/11 κυλικείο 1μμ
\r\nΡόζα Λούξεμπουργκ: Μαζική απεργία, Κόμμα, Συνδικάτα
\r\nΟμιλήτρια: Ιωάννα Σακαλή
\r\n•ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/11 κυλικείο 1μμ
\r\nΠώς νίκησε η Ρώσικη Επανάσταση
\r\nΟμιλήτρια: Μυρτώ Μαγγιώρου
\r\nΦΜΣ
\r\nΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 7/11 κυλικείο χημικού 3μμ
\r\nΑναρχισμός, μια μαρξιστική κριτική
\r\nΟμιλητής: Κυριάκος Αλισσαβάκης
\r\nΑΝΤΑΡΣΥΑ N. Iωνίας - Ν Φιλαδέλφειας - Μεταμόρφωσης:
\r\nεκδήλωση: Ανατροπή! Όχι υποταγή σε τρόϊκα και αφεντικά
\r\nΠΕΜΠΤΗ 13/11, 7μμ Πνευματικό Κέντρο Ν. Φιλαδέλφειας Ομιλητές: Γιάννης Αγγελόπουλος, Aντώνης Δραγανίγος, Χρήστος Τουλιάτος
\r\n