Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4
στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Η χρονιά των μεγάλων κανονιών
Ομιλητής: Γιάννης Μανωλάτος
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4
στέκι Αριστερής Κίνησης 7.30μμ
Η προεδρία Τραμπ -
συνώνυμο της αποσταθεροποίησης;
Ομιλητής: Κώστας Πολύδωρος
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 στέκι 5.30μμ
Η χρονιά των μεγάλων κανονιών
Ομιλήτρια: Λίλιαν Μπουρίτη
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ - ΧΑΜΟΣΤΕΡΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 καφέ Κρίκος 7μμ
Οι Θέσεις του Απρίλη
Ομιλητής: Νεκτάριος Δαργάκης
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ - ΘΗΣΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 καφέ Pogo 7μμ
Αναρχικοί και μπολσεβίκοι
Ομιλητής: Αντώνης Σκαρπέλης
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 καφέ 1968
(στοά Θησέως και Αγ. Πάντων) 7μμ
Η χρονιά των μεγάλων κανονιών
Ομιλήτρια: Ιλιρίντα Μουσαράϊ
ΚΟΛΩΝΟΣ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 καφέ Τρίπορτο 7μμ
Αναρχικοί και μπολσεβίκοι
Ομιλητής: Κυριάκος Μπάνος
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 καφέ Ντι Καπιτάνο 7.30μμ
Η χρονιά των μεγάλων κανονιών
Ομιλήτρια: Τιάνα Ανδρέου
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 καφέ Νότος 7.30μμ
Αναρχικοί και μπολσεβίκοι
Ομιλητής: Παναγιώτης Ζουγανέλης
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 ΕΡΤ-ΟΡΕΝ 7.30μμ
Οι Θέσεις του Απρίλη
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4
στέκι Δράση για μια άλλη Πόλη 6μμ
Η χρονιά των μεγάλων κανονιών
Ομιλήτρια: Αγγελική Λιώκη
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 καφέ Vocal 8μμ
Συρία - όχι στις ιμπεριαλιστικές επεμβάσεις
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 Στέκι Εκτός Σχεδίου 6.30μμ
Η χρονιά των μεγάλων κανονιών
Ομιλητής: Άγγελος Μιχαηλίδης
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 καφέ Big Mouth 8μμ
Συρία - όχι στις ιμπεριαλιστικές επεμβάσεις
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κυρίλλου
ΧΑΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 Σύλλογος δασκάλων 7μμ
Το γυναικείο ζήτημα και η Ρώσικη επανάσταση
Ομιλήτρια: Μαρία Βισταγιαννάκη
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 Εργατικό Κέντρο 6.30μμ
Το πανελλαδικό συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Γιάννης Βαλαής
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4
στοά Σαρκά, Α'κτίριο, Β' όροφος, 7μμ
Το πανελλαδικό συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΓΚΥΖΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4
στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ (Ραγκαβή 69) 7.30μμ
Αναρχικοί και μπολσεβίκοι
Ομιλητής: Κώστας Καταραχιάς
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 καφέ Αλντεμπαράν 8μμ
Το πανελλαδικό συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Σωκράτης Ταγκόπουλος
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 καφέ Κρόκος 7.30μμ
Η χρονιά των μεγάλων κανονιών
Ομιλητής: Πάνος Γαραντζιώτης
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 Άνω Πουρναρούσα 7μμ
20 χρόνια ΣΕΚ: Δυο δεκαετίες γεμάτες μάχες
Ομιλητής: Νίκος Βούλτσος
ΒΥΡΩΝΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/4 καφέ Υγιεινό με νου 6.30μμ
20χρονια ΣΕΚ: Δυο δεκαετίες γεμάτες μάχες
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
ΚΥΨΕΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 καφέ Κοσμικόν 7.30μμ
Αναρχικοί και μπολσεβίκοι
Ομιλήτρια: Στέλλα Μυρισιώτη
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 ΕΛΜΕ (Γκράβα) 7μμ
Το πανελλαδικό συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 καφέ Λα Ροζέ 7.30μμ
Το πανελλαδικό συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Μαρία Αλιφιέρη
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 Σύλλογος Ιμβρίων 7.30μμ
Πώς λειτουργούν τα σοβιέτ;
Ομιλητής: Βαγγέλης Καραθάνος
ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 φοιτητική εστία (Ούλωφ Πάλμε) 7.30μμ
Η χρονιά των μεγάλων κανονιών
Ομιλήτρια: Ευγενία Καραδήμα
ΠΑΤΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Το πανελλαδικό συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Τόνια Λαχανιώτη
ΛΑΜΠΡΑΚΗ - ΚΑΜΑΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 καφέ Ποέτα 7.30μμ
Αναρχικοί και μπολσεβίκοι
Ομιλήτρια: Φύλλια Πολίτη
ΧΑΡΙΛΑΟΥ - ΤΟΥΜΠΑ - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 καφέ Γιώτης 8μμ
Αναρχικοί και μπολσεβίκοι
Ομιλητής: Γιάννης Κούτρας
ΞΑΝΘΗ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 καφέ Φίλοιστρο 8μμ
Η χρονιά των μεγάλων κανονιών
Ομιλητής: Τζεμαλί Μηλιαζήμ
ΝΙΚΑΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 δημαρχείο 7μμ
Η χρονιά των μεγάλων κανονιών
Ομιλητής: Μιχάλης Πέππας
ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ - ΤΑΥΡΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 καφέ Τζέγκα (Κειριαδών 38) 7.30μμ
Το γυναικείο ζήτημα και η Ρώσικη επανάσταση
Ομιλήτρια: Πωλίνα Γρυσμπολάκη
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 καφέ Ξύλινη Βέσπα (Ζίννη 30) 8μμ
ΗΠΑ, ένα νέο κίνημα με βαθιές ρίζες
Ομιλητής: Κοσμάς Ραυτόπουλος
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 καφέ Μαγαζί 7μμ
Αναρχικοί και μπολσεβίκοι
Ομιλητής: Βασίλης Καταραχιάς
ΜΑΡΟΥΣΙ
• ΠΕΜΠΤΗ 20/4 καφέ Βαβέλ 7μμ
Συρία - όχι στις ιμπεριαλιστικές επεμβάσεις
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κυρίλλου
• ΤΕΤΑΡΤΗ 26/4 καφέ Βαβέλ 8μμ
Η Παρισινή Κομμούνα
Ομιλητής: Σωτήρης Κοντογιάννης
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΠΕΜΠΤΗ 20/4 καφέ Quiz 7.30μμ
ΗΠΑ, ένα νέο κίνημα με βαθιές ρίζες
Ομιλήτρια: Κατερινα Σεβαστάκη
ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/4 καφέ Σκαντζόχοιρος 6.30μμ
Συρία - όχι στις ιμπεριαλιστικές επεμβάσεις
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΒΟΛΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/4 Θόλος 6μμ
Μαρξισμός, θεωρία και πράξη
Ομιλητής: Δημήτρης Στεφανάκης
ΧΑΝΙΑ (ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 26/4 Σύλλογος δασκάλων 7μμ
Η προεδρία Τραμπ - συνώνυμο της αποσταθεροποίησης;
Ομιλητής: Μανώλης Φιωτάκης
ΧΑΝΙΑ (ΔΥΤΙΚΑ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 26/4 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Η προεδρία Τραμπ - συνώνυμο της αποσταθεροποίησης;
Ομιλητής: Στέλιος Γιαννούλης
Μαθητές Anticapitalista
ΒΟΛΟΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 23/4 Θόλος 12.30μ
Οι επαναστατικές ιδέες του Καρλ Μαρξ
Ομιλήτρια: Δέσποινα Παλληκάρη