Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ
ΒΟΛΟΣ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10 Θόλος 6.30μμ
Ιστορία αγώνων για τη γυναικεία απελευθέρωση
Ομιλήτρια: Κωνσταντίνα Χήρα
• ΤΕΤΑΡΤΗ 18/10 Θόλος 6.30μμ
Η άνοδος του Χίτλερ στην εξουσία – αντιφασιστικά διδάγματα του ‘30
Ομιλητής: Κυριάκος Σκουμπότης
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ-ΧΑΜΟΣΤΕΡΝΑ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10 καφέ Κρίκος 7μμ
Η επαναστατική εφημερίδα συλλογικός οργανωτής
Ομιλητής: Γιώργος Φαράντος
• ΤΕΤΑΡΤΗ 25/10 καφέ Κρίκος 7μμ
Το Κομμουνιστικό Μανιφέστο
Ομιλητής: Γιώργος Ψυχογιόπουλος
ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΤΑΥΡΟΣ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10
καφέ Τζέγκα (Κειριαδών 38) 7μμ
Οι εργάτες στην εξουσία – Οκτώβρης 1917
Ομιλήτρια: Λένα Βερδέ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 18/10
καφέ Τζέγκα (Κειριαδών 38) 7μμ
Δημοψήφισμα για ανεξάρτητο Κουρδιστάν
Ομιλήτρια: Πωλίνα Γρυσμπολάκη
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10
στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Πώς οργανώνουμε τη Διεθνή Συνάντηση στις 14-15/10
Ομιλητής: Χρήστος Βαρβέρης
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10
Μεγάλου Αλεξάνδρου 59, 8μμ
Πώς οργανώνουμε τη Διεθνή Συνάντηση στις 14-15/10
Ομιλήτρια: Κατερίνα Πατρικίου
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10
στέκι Αριστερής Κίνησης 7.30μμ
Ιστορία αγώνων για τη γυναικεία απελευθέρωση
Ομιλήτρια: Λίτσα Στυλιανοπούλου
ΚΥΨΕΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10 καφέ Κοσμικόν 7.30μμ
Τρανς – Η επιλογή φύλου είναι δική τους
Ομιλήτρια: Σοφία Σισμάνη
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10 Σύλλογος Ιμβρίων 7.30μμ
Τρανς – Η επιλογή φύλου είναι δική τους
Ομιλήτρια: Νταίζη Δάκογλου
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10
στέκι Εκτός Σχεδίου 6.30μμ
Ιστορία αγώνων για τη γυναικεία απελευθέρωση
Ομιλήτρια: Άννα Αδαμίδη
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10 καφέ Big Mouth 8μμ
Τρανς – Η επιλογή φύλου είναι δική τους
Ομιλητής: Αργύρης Σκούρτης
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10
στοά Σαρκά, Α’ κτίριο, Β’ ορ., 7μμ
Πώς οργανώνουμε τη Διεθνή Συνάντηση στις 14-15 Οκτώβρη
Ομιλήτρια: Γιούλη Καραγιαννάκου
• ΤΕΤΑΡΤΗ 18/10
στοά Σαρκά, Α’ κτίριο, Β’ ορ., 7μμ
Δημοψήφισμα για ανεξάρτητο Κουρδιστάν
Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10 καφέ Γιώτης 8.30μμ
Ιστορία αγώνων για τη γυναικεία απελευθέρωση
Ομιλητής: Σάββας Κκονέ
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10 καφέ Ανεμώλια 8μμ
Τα αντιφασιστικά διδάγματα του ‘30
Ομιλητής: Κώστας Σταματίου
ΤΟΥΜΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10 καφέ Άνεμος 8μμ
Τρανς – Η επιλογή φύλου είναι δική τους
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού
ΚΑΜΑΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10 Φιλοσοφική 7μμ
Τρανς – Η επιλογή φύλου είναι δική τους
Ομιλήτρια: Φύλλια Πολίτη
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΒΟΡΕΙΟΚΕΝΤΡΟ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/10 Εργατικό Κέντρο 6.30μμ
Οι εργάτες στην εξουσία – Οκτώβρης 1917
Ομιλητής: Κωνσταντίνος Δανακτσής
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΝΟΤΙΟΚΕΝΤΡΟ)
ΠΕΜΠΤΗ 12/10 καφέ Πολύκεντρο 7μμ
Οι εργάτες στην εξουσία – Οκτώβρης 1917
Ομιλητής: Λεωνίδας Μαρουλάσοβ
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 12/10 καφέ Καλαμαριά 7μμ
Δημοψήφισμα για ανεξάρτητο Κουρδιστάν
Ομιλητής: Σπύρος Ζούρος
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 12/10 κυλικείο πολιτιστικού κέντρου «Χρ.Τσακίρης» 7μμ
Ιστορία αγώνων για τη γυναικεία απελευθέρωση
Ομιλήτρια: Κατερίνα Αβραμίδου
ΚΟΛΩΝΟΣ – ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
• ΠΕΜΠΤΗ 12/10 πλατεία Αυδή 7μμ
Οι εργάτες στην εξουσία – Οκτώβρης 1917
Ομιλητής: Αλέξης Μαρτζούκος
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
• ΠΕΜΠΤΗ 12/10 καφέ Βεσπάκι 8μμ
Ιστορία αγώνων για τη γυναικεία απελευθέρωση
Ομιλήτρια: Παναγιώτα Μασούρα
• ΠΕΜΠΤΗ 19/10 καφέ Βεσπάκι 8μμ
Δημοψήφισμα για ανεξάρτητο Κουρδιστάν
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ – ΜΕΝΙΔΙ
ΠΕΜΠΤΗ 12/10 καφέ Τυφλόμυγα 7μμ
Δημοψήφισμα για ανεξάρτητο Κουρδιστάν
Ομιλήτρια: Μαρία Παππά
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΠΕΜΠΤΗ 12/10 καφέ Κρόκος 7.30μμ
Τρανς – Η επιλογή φύλου είναι δική τους
Ομιλητής: Τόλης Μαριγούδης
ΞΑΝΘΗ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 18/10 καφέ Φίλοιστρο 7μμ
Ισλαμοφοβία, ο σύγχρονος ρατσισμός
Ομιλητής: Τζεμαλί Μηλιαζήμ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 25/10 καφέ Φίλοιστρο 7μμ
Τρανς – Η επιλογή φύλου είναι δική τους
Ομιλητής: Παντελής Αποστολόπουλος
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ - ΘΗΣΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 18/10
καφέ Πικ-απ (Νηλέως) 7μμ
Οι εργάτες στην εξουσία – Οκτώβρης 1917
Ομιλητής: Αντώνης Σκαρπέλης
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 18/10 καφέ 1968
(στοά Θησέως και Αγ.Πάντων) 7μμ
Οι εργάτες στην εξουσία – Οκτώβρης 1917
Ομιλητής: Λευτέρης Βαγγέλης