Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/11 στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Η εργατική αντίσταση στο χτύπημα των συνδικάτων
Ομιλητής: Χρήστος Βαρβέρης
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/11 καφέ Ντι Καπιτάνο 6.30μμ
Η εργατική αντίσταση στο χτύπημα των συνδικάτων
Ομιλήτρια: Τιάνα Ανδρέου
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 15/11 καφέ Κρόκος 7.30μμ
Η εξέγερση του Πολυτεχνείου
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
• ΤΕΤΑΡΤΗ 22/11 καφέ Κρόκος 7.30μμ
Ο Μαρξ και η Ρώσικη Επανάσταση
Ομιλητής: Πάνος Γαραντζιώτης
ΒΥΡΩΝΑΣ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 15/11 καφέ Μικρή Πλατεία 7.30μμ
Η εργατική αντίσταση στο χτύπημα των συνδικάτων
Ομιλητής: Χρίστος Αργύρης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 22/11 καφέ Μικρή Πλατεία 7.30μμ
Ο Κόκκινος Οκτώβρης και η Ελλάδα
Ομιλητής: Δάνος Πηνιάτογλου
ΒΟΛΟΣ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 15/11 Θόλος 7μμ
Δημοκρατία, δικτατορία, φασισμός
Ομιλητής: Δημήτρης Στεφανάκης
ΛΑΜΠΡΑΚΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/11 καφέ Ποέτα 8.30μμ
Η κρίση στην κορεάτικη Χερσόνησο
Ομιλητής: Κώστας Σταματίου
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/11 καφέ Γιώτης 8.30μμ
Εδώ Πολυτεχνείο!
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Σιαφάκα
ΚΑΜΑΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/11 ΦΛΣ 7μμ
Εδώ Πολυτεχνείο!
Ομιλήτρια: Φύλλια Πολίτη
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/11 κυλικείο πολ. κέντρου “Χρ. Τσακίρης” 7μμ
Εδώ Πολυτεχνείο!
Ομιλητής: Ν. Χατζάρας
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΒΟΡΕΙΟΚΕΝΤΡΟ)
• ΤΕΤΑΡΤΗ 15/11 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Καπιταλισμός και περιβάλλον – σχέσεις καταστροφής
Ομιλητής: Κωνσταντίνος Δανακτσής
ΧΑΝΙΑ (ΔΥΤΙΚΑ)
• ΤΕΤΑΡΤΗ 15/11 Εργατικό Κέντρο 7.30μμ
Εδώ Πολυτεχνείο!
Ομιλητής: Γιώργος Λαμπάκης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 22/11 Εργατικό Κέντρο 7.30μμ
Ο Μαρξ και η Ρώσικη Επανάσταση
Ομιλητής: Μανώλης Φιωτάκης
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 16/11 Μεγ. Αλεξάνδρου 59, 8μμ
Εδώ Πολυτεχνείο!
Ομιλήτρια: Κατ.Πατρικίου
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΠΕΜΠΤΗ 16/11 στέκι Αριστερής Κίνησης 7.30μμ
Οργανώνουμε την πορεία του Πολυτεχνείου
Ομιλητής: Κώστας Λάππας
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΠΕΜΠΤΗ 16/11 στέκι (Ρήγα Φερραίου) 7μμ
Εδώ Πολυτεχνείο!
Ομιλήτρια: Λίλιαν Μπουρίτη
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ – ΜΕΝΙΔΙ
ΠΕΜΠΤΗ 16/11 καφέ Τυφλόμυγα 7μμ
Εδώ Πολυτεχνείο!
Ομιλητής: Βασίλης Καταραχιάς
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΓΚΥΖΗ
• ΠΕΜΠΤΗ 16/11
στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ (Ραγκαβή 69) 7.30μμ
Η εργατική αντίσταση στο χτύπημα των συνδικάτων
Ομιλητής: Κώστας Καταραχιάς
• ΠΕΜΠΤΗ 23/11 στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ 7.30μμ
Τρανς – Η επιλογή φύλου είναι δική τους
Ομιλητής: Άγγελος Διονυσακόπουλος
ΚΥΨΕΛΗ
• ΠΕΜΠΤΗ 16/11 καφέ Κοσμικόν 7.30μμ
Η εργατική αντίσταση στο χτύπημα των συνδικάτων
Ομιλήτρια: Σοφία Σισμάνη
• ΠΕΜΠΤΗ 23/11 καφέ Κοσμικόν 7.30μμ
Καπιταλισμός και περιβάλλον – σχέσεις καταστροφής
Ομιλητής: Ηλίας Κολοβός
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 16/11 καφέ Αλντεμπαράν 8μμ
Ο Μαρξ και η Ρώσικη Επανάσταση
Ομιλητής: Σωκράτης Ταγγόπουλος
• ΠΕΜΠΤΗ 23/11 καφέ Αλντεμπαράν 8μμ
Ο Κόκκινος Οκτώβρης και η Ελλάδα
Ομιλήτρια: Κατερίνα Κανελοπούλου
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 16/11 καφέ Pure 7.30μμ
Ο Μαρξ και η Ρώσικη Επανάσταση
Ομιλητής: Μιχάλης Πέππας
ΝΙΚΑΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 16/11 δημαρχείο 6.30μμ
Ο Μαρξ και η Ρώσικη Επανάσταση
Ομιλήτρια: Κατερίνα Θωίδου
ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 16/11 ΕΣΤΊΕς ΦΕΠΑ 7.30μμ
Το καταλάνικο ζήτημα
Ομιλήτρια: Εύα Αντωνακοπούλου
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
• ΠΕΜΠΤΗ 16/11 καφέ Άνω Πουρναρούσα 7μμ
Η εργατική αντίσταση στο χτύπημα των συνδικάτων
Ομιλητής: Βασίλης Λευθεριώτης
• ΠΕΜΠΤΗ 23/11 καφέ Άνω Πουρναρούσα 7μμ
Ο Μαρξ και η Ρώσικη Επανάσταση
Ομιλητής: Θεοχάρης Παπαδόπουλος
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΠΕΜΠΤΗ 16/11 Σύλλογος Ιμβρίων 7.30μμ
Εδώ Πολυτεχνείο!
Ομιλητής: Λέανδρος Μπόλαρης
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
• ΠΕΜΠΤΗ 16/11 καφέ Industriel 8μμ
Η εργατική αντίσταση στο χτύπημα των συνδικάτων
Ομιλήτρια: Μαίρη Γουόρντ
• ΠΕΜΠΤΗ 23/11 καφέ Industriel 8μμ
Ο Κόκκινος Οκτώβρης και η Ελλάδα
Ομιλητής: Στέλιος Γιαννούλης
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
• ΠΕΜΠΤΗ 16/11 ΕΡΤ-ΟΡΕΝ 7.30μμ
Οργανώνουμε την πορεία του Πολυτεχνείου
Ομιλητής: Σταμάτης Χατζηδήμου
• ΠΕΜΠΤΗ 23/11 ΕΡΤ-ΟΡΕΝ 7.30μμ
Η εργατική αντίσταση στο χτύπημα των συνδικάτων
Ομιλητής: Σταμάτης Χατζηδήμου
ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 16/11 καφέ Σκαντζόχοιρος 8μμ
Οργανώνουμε την πορεία του Πολυτεχνείου
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 16/11
στοά Σαρκά, Α’ κτίριο, Β’ όρ, 6μμ
Ο Μαρξ και η Ρώσικη Επανάσταση
Ομιλήτρια: Γιούλη Καραγιαννάκου
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ (ΝΟΤΙΟΚΕΝΤΡΟ)
• ΠΕΜΠΤΗ 16/11 καφέ Πολύκεντρο 8μμ
Εδώ Πολυτεχνείο
Ομιλητής: Αλέξανδρος Παπαϊωάννου
• ΠΕΜΠΤΗ 23/11 καφέ Πολύκεντρο 8μμ
Ο Μαρξ και η Ρώσικη Επανάσταση
Ομιλητής: Λεωνίδας Μαρουλάσοβ
ΧΑΝΙΑ (ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ)
• ΠΕΜΠΤΗ 16/11 Σύλλογος Δασκάλων 6μμ
Η κρίση στην κορεάτικη χερσόνησο
Ομιλήτρια: Άννα Μαράκη
• ΠΕΜΠΤΗ 23/11 Σύλλογος Δασκάλων 6μμ
Ο Μαρξ και η Ρώσικη Επανάσταση
Ομιλήτρια: Μαρία Καλιτσουνάκη
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΧΑΜΟΣΤΕΡΝΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 16/11 καφέ Κρίκος 7μμ
Το καταλανικό ζήτημα
Ομιλητής: Γιάννης Μαραβελάκης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 22/11 καφέ Κρίκος 7μμ
Η εργατική αντίσταση στο χτύπημα των συνδικάτων
Ομιλητής: Γιώργος Φαράντος
ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΤΑΥΡΟΣ
• ΠΕΜΠΤΗ 16/11
καφέ Τζέγκα (Κειριαδών 38) 7μμ
Το Πολυτεχνείο είναι εδώ!
Ομιλητής: Δημήτρης Τσώλης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 22/11 καφέ Τζέγκα 7μμ
Η εργατική αντίσταση στο χτύπημα των συνδικάτων
Ομιλήτρια: Λένα Βερδέ
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 16/11 καφέ 1968
(στοά Θησέως και Αγ.Πάντων) 7.30μμ
Ο Μαρξ και η Ρώσικη Επανάσταση
Ομιλήτρια: Ιλιρίντα Μουσαράϊ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 22/11 καφέ 1968, 7.30μμ
Καπιταλισμός και περιβάλλον – σχέσεις καταστροφής
Ομιλητής: Νικηφόρος Παπαδόπουλος
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
• ΠΕΜΠΤΗ 16/11
καφέ Βεσπάκι (Ζίννη 30) 8μμ
Το Πολυτεχνείο είναι εδώ!
Ομιλητής: Δημήτρης Κουτσομητόπουλος
• ΠΕΜΠΤΗ 23/11 καφέ Βεσπάκι, 8μμ
Καπιταλισμός και περιβάλλον – σχέσεις καταστροφής
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
ΞΑΝΘΗ
ΠΕΜΠΤΗ 16/11 Πολυτεχνείο 8μμ
Ο δρόμος του Νοέμβρη επαναστατικός
Ομιλήτρια: Βάσω Αλεξοπούλου
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/11 καφέ Κύτταρο 7.30μμ
Καπιταλισμός και περιβάλλον – σχέσεις καταστροφής
Ομιλητής: Μάκης Δραγάνης
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΘΗΣΕΙΟ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 22/11 καφέ Πικάπ 7μμ
Η εργατική αντίσταση στο χτύπημα των συνδικάτων
Ομιλητής: Αντώνης Σκαρπέλης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 29/11 καφέ Πικάπ 7μμ
Καπιταλισμός και περιβάλλον – σχέσεις καταστροφής
Ομιλητής: Μήτσος Λάμπρου
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 22/11
ιντερνέτ καφέ Αγ.Γλυκερίας 5, 7.30μμ
Ο Μαρξ και η Ρώσικη Επανάσταση
Ομιλητής: Στέλιος Τζομπανάκης
ΤΟΥΜΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 22/11 καφέ Άνεμος 7.30μμ
Η κρίση στην κορεάτικη Χερσόνησο
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 22/11 καφέ Βαβέλ 8μμ
Ο Κόκκινος Οκτώβρης και η Ελλάδα
Ομιλήτρια: Αφροδίτη Φράγκου
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 22/11 Πολύκεντρο 8μμ
Λένιν, το δικαίωμα στην αυτοδιάθεση των λαών
ομιλήτρια: Ντίνα Πετράκη
• ΤΕΤΑΡΤΗ 29/11 Πολύκεντρο 8μμ
Ο Κόκκινος Οκτώβρης και η Ελλάδα
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 23/11 καφέ Λα Ροζέ 6.30μμ
Η εργατική αντίσταση στο χτύπημα των συνδικάτων
Ομιλήτρια: Μαρία Αλιφιέρη
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 23/11 στέκι Εκτός Σχεδίου 6.30μμ
Ο Κόκκινος Οκτώβρης και η Ελλάδα
Ομιλητής: Άγγελος Μιχαηλίδης
• ΠΕΜΠΤΗ 30/11 στέκι Εκτός Σχεδίου 6.30μμ
Καπιταλισμός και περιβάλλον – σχέσεις καταστροφής
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
• ΠΕΜΠΤΗ 23/11 καφέ Big Mouth 8μμ
Είναι η ανθρώπινη φύση εμπόδιο για το σοσιαλισμό;
Ομιλητής: Αργύρης Σκούρτης
• ΠΕΜΠΤΗ 30/11 καφέ Big Mouth 8μμ
Ο Κόκκινος Οκτώβρης και η Ελλάδα
Ομιλήτρια: Μαριλένα Κουντούρη
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 23/11
στέκι Δράση για μια άλλη Πόλη 6μμ
Η εργατική αντίσταση στο χτύπημα των συνδικάτων
Ομιλητής: Αντώνης Φώσκολος
• ΠΕΜΠΤΗ 30/11
στέκι Δράση για μια άλλη Πόλη 6μμ
Καπιταλισμός και περιβάλλον – σχέσεις καταστροφής
Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας