Δραστηριότητες
Συζητήσεις στις γειτονιές: "13 Οκτώβρη – Η διεθνής συνάντηση στην Αθήνα και το αντιφασιστικό ποτάμι στο Βερολίνο"
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 Σύλλογος Ιμβρίων 7.30μμ
Ομιλήτρια: Έλλη Πανταζοπούλου
ΒΥΡΩΝΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 καφέ «Η μικρή πλατεία» 7.30μμ
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 καφέ Άνω Πουρναρούσα 7μμ
Ομιλητής: Νίκος Βούλτσος
ΙΛΙΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 εστίες ΦΕΠΑ 7.30μμ
Ομιλητής: Αντέμ Χουσέϊνκο
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 στέκι Εκτός Σχεδίου 6.30μμ
Ομιλητής: Άγγελος Μιχαηλίδης
ΧΑΝΙΑ (ΔΥΤΙΚΑ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 γρ. δημοτικού σχήματος ΑΝΤΑΡΣΥΑ, Μέγαρο Πάνθεον 7.30μμ
Ομιλήτρια: Μαρία Καλιτσουνάκη
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 καφέ Γιώτης 8.30μμ
Ομιλητής: Σάββας Κκονέ
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 καφέ Ποέτα 8.30μμ
Ομιλήτρια: Μαρία Τσίρμπα
ΚΑΜΑΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 ΕΔΟΘ 7μμ
Ομιλητής: Νίκος Κοκκίνης
ΤΟΥΜΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 καφέ Άνεμος 7μμ
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10
στοά Σαρκά (Α’ κτίριο, Β’ ορ.) 7μμ
Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 καφέ Μικρές Γεύσεις (Πλ.Τερψιθέας) 7μμ
Ομιλήτρια: Διονυσία Πυλαρινού
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 καφέ Pure 7.30μμ
Ομιλητής: Μιχάλης Πέππας
ΝΙΚΑΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 10/10 δημαρχείο 7.30μμ
Ομιλήτρια: Κατερίνα Θωίδου
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 Παιδαγωγικό (Ναυαρίνου), υπόγειο, αίθ. Υ, 8μμ
Ομιλητής: Σωκράτης Ταγκόπουλος
ΚΥΨΕΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 καφέ Κοσμικόν 7.30μμ
Ομιλητής: Νίκος Αλεξανδράτος
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ - ΘΗΣΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 καφέ «6» 7μμ
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΧΑΜΟΣΤΕΡΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 καφέ Κρίκος 7μμ
Ομιλητής: Γιάννης Μαραβελάκης
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ-ΚΟΛΩΝΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/10 στην Αυλή του Πέτρου 7μμ
Ομιλητής: Δημήτρης Στεφανάκης
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 καφέ Βεσπάκι (Ζίννη 30) 8μμ
Ομιλητής: Στέλιος Μιχαηλίδης
ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ - ΤΑΥΡΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 καφέ Τζέγκα 7μμ
Ομιλητής: Δημήτρης Τσώλης
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 καφέ 1968
(στοά Θησέως και Αγ.Πάντων) 7.30μμ
Ομιλητής: Δημήτρης Στεφανάκης
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΓΚΥΖΗ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ 7.30μμ
Ομιλητής: Άγγελος Διονυσακόπουλος
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 καφέ Λα Ροζέ 7μμ
Ομιλήτρια: Φύλλια Πολίτη
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 καφέ Περιμπανού 7μμ
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 Πολύκεντρο Νεολαίας 7.30μμ
Ομιλητής: Λεωνίδας Μαρουλάσοβ
ΧΑΝΙΑ (ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ)
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 Σύλλογος Δασκάλων 7μμ
Ομιλήτρια: Δανάη Κωλέτη
ΠΑΤΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Ομιλητής: Νεκτάριος Χαϊντάρ
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 καφέ Ζωή 8μμ
Ομιλητής: Σάββας Κκονέ
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 καφέ Κομπόης 6.30μμ
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού
ΞΑΝΘΗ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 καφέ Βυζάντιο 7μμ
Ομιλητής: Παντελής Αποστολίδης
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 καφέ Σαρδανάπαλος 7.30μμ
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 καφέ Wake & Bake
(Μετρό Ελληνικό) 7μμ
Ομιλητής: Μάνος Νικολάου
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 Goody’s 8μμ
Ομιλήτρια: Μαριλένα Κουντούρη
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΠΕΜΠΤΗ 18/10 ΕΡΤ-ΟΡΕΝ 7.30μμ
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 19/10 καφέ Σκαντζόχοιρος 8μμ
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη