ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 Εργατικό Κέντρο 7.30μμ
Η εργατική τάξη σήμερα
Ομιλήτρια: Εύα Τζένου
ΓΚΥΖΗ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 καφέ Κιβωτός 7.30μμ
Κυβερνήσεις της αριστεράς
Ομιλητής: Νεκτάριος Δαργάκης
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 καφέ Βραζιλιάνα 6μμ
Τι δείχνει το Σύνταγμα για την Αριστερά;
Ομιλητής: Γιάννης Μαραβελάκης
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 καφέ Κύτταρο 8μμ
Πώς παλεύουμε τον ρατσισμό και τη φασιστική απειλή;
Ομιλητής: Πασχάλης Γκαβανούδης
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 καφέ Quiz 7.30μμ
Καπιταλισμός και ομοφυλόφιλοι
Ομιλητής: Αλέξης Περγάρης
ΧΑΡΙΛΑΟΥ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 καφέ Καντάθ 8μμ
Ιμπεριαλισμός και βόρεια Αφρική
Ομιλήτρια: Σεβαστή Γιάννοβιτς
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 καφέ Κέϊκ 7.30μμ
Ο Ένγκελς και η εξανθρώπιση του πιθήκου
Ομιλητής: Κώστας Πολύδωρος
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 καφέ Μίχας 8μμ
Το Κομμουνιστικό Μανιφέστο
Ομιλήτρια: Νίκη Παπαδοπούλου
ΤΟΥΜΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 καφέ Άνεμος
Η εργατική τάξη σήμερα
Ομιλητής: Γιάννης Στάθης
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 Στέκι Νεολαίας Αμπελοκήπων 7.30μμ
Οι τυφλοί «νόμοι της αγοράς»
Ομιλητής: Γιάννης Γιάγκος
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 κάφε Πάνθεον 7.30μμ
Κυβέρνηση, ΔΝΤ, χρεοκοπημένοι και ξεφτιλισμένοι
Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 καφέ Παπιαμώνης 7.30μμ
Κυβερνήσεις της Αριστεράς
Ομιλήτρια: Χαρίκλεια Πετράκη
ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΒΟΡΕΙΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 καφέ Λα Μπρασερί 5μμ
Κυβερνήσεις της Αριστεράς
Ομιλητής: Πάνος Λουκίσας
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 καφέ Αδράχτι 7.30μμ
Η δύναμη της εργατικής αντίστασης
Ομιλήτρια: Νίκη Αργύρη
ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 πατάρι καφέ Στάνη (πλ. Κοραή) 7.30μμ
Η εργατική τάξη σήμερα
Ομιλήτρια: Μαρία Ανδρέου
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 καφέ Old Post 7.30μμ
Αντόνιο Γκράμσι
Ομιλήτρια: Παναγιώτα Ερωτοκρίτου
ΠΑΤΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/6 Εργατικό Κέντρο 7.30μμ
Μάης ‘68
Ομιλητής: Δημήτρης Μπελιάς
ΝΙΚΑΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 κυλικείο Κρατικού Νοσοκομείου 8μμ
Διαρκής Επανάσταση και Τρίτος Κόσμος
Ομιλήτρια: Μαντώ Μπουκουβάλα
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΛΟΦΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 Στέκι Φίλων 8μμ
Η Διαρκής Επανάσταση
Ομιλητής: Νίκος Λούντος
ΠΑΤΗΣΙΑ - ΑΤΤΙΚΗ - ΚΥΨΕΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 σχολή ΑΣΟΕΕ 7μμ
Τι δείχνει το Σύνταγμα για την Αριστερά;
Ομιλήτρια: Κατερίνα Παπαδούλη
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 καφέ Καλά Καθούμενα (Φιξ) 8μμ
Η κρίση του ιμπεριαλισμού
Ομιλητής: Νεκτάριος Δαργάκης
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 ταβέρνα Αυλή του Πέτρου 7.30μμ
Διαρκής επανάσταση και τρίτος κόσμος
Ομιλητής: Παντελής Γαβριηλίδης
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 στέκι Γέφυρα 7.30μμ
Οι εργατικές επαναστάσεις 1848 – 2011
Ομιλήτρια: Κατερίνα Κανελλοπούλου
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 Στέκι (Αγ. Γλυκερίας 20) 8μμ
Πώς παλεύουμε τον ρατσισμό;
Ομιλητής: Θανάσης Καμπαγιάννης
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 Ionia καφέ (στ. ΗΣΑΠ Ν.Ιωνίας) 7.30μμ
Από το Σύνταγμα στις απεργίες διαρκείας
Ομιλητής: Άγγελος Μιχαηλίδης
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 καφέ Γαρδένια 8.30μμ
Η Γενική Απεργία στις 15/6
Ομιλήτρια: Αναστασία Μουστάκα
ΒΡΙΛΗΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 Στέκι (Μαραθώνος και Πίνδου) 8μμ
Η Γενική Απεργία στις 15/6
Ομιλητής: Κώστας Λιώλης
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ - ΠΕΡΑΜΑ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 καφέ Twins (Πλατεία Λαού) 8μμ
Οι εργατικές επαναστάσεις 1848 - 2011
Ομιλήτρια: Ελίνα Γρύλλη
ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΝΟΤΙΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 Πάρκο Γεωργιάδη 4.30μμ
Η εργατική τάξη σήμερα
Ομιλητής: Βασίλης Μυρσινιάς
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 καφέ Λουξίν
Η δύναμη της εργατικής αντίστασης
Ομιλητής: Αλέξης Καλλέργης
ΡΕΘΥΜΝΟ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 Στέκι πολιτιστικών ομάδων Πανεπιστημίου Κρήτης 7.30μμ
Κυβερνήσεις της Αριστεράς
Ομιλητής: Νίκος Βούλτσος
ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 9/6 καφέ Munches 7μμ
Η δύναμη της εργατικής αντίστασης
Ομιλητής: Σάκης Κασάσα