ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2 καφέ Γρηγόρης (πλ. Κοραή) 7μμ
Θα γίνουμε φτωχότεροι αν βγούμε από το ευρώ;
Ομιλητής: Κώστας Σαρρής
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2 καφέ Παπιαμώνης 7.30μμ
Κίνημα ενάντια στα κλεισίματα και απολύσεις
Ομιλήτρια: Τζέο Μοδέ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2 Στέκι Αριστερής Κίνησης 7.30μμ
Τα μαθήματα της Βαϊμάρης
Ομιλήτρια: Λίλιαν Μπουρίτη
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2 καφέ Κύτταρο 8.30μμ
Μέσα ή έξω από το ευρώ;
Ομιλήτρια: Ζαννέτα Λυσικάτου
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2 καφέ Άνω Πουρναρούσα 7μμ
Το απεργιακό κίνημα και πώς οργανώνουμε τη συνέχεια
Ομιλήτρια: Λένα Βερδέ
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2 καφέ Λουξίν 7μμ
Οι εργάτες ενάντια στα αφεντικά
Ομιλητής: Στέλιος Γιαννούλης
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2 καφέ Καντάθ 9μμ
Η αιγυπτιακή επανάσταση
Ομιλητής: Γιάννης Κερατίδης
ΤΟΥΜΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2 καφέ Άνεμος
Λένιν, από το Φλεβάρη στον Οκτώβρη του ‘17
Ομιλητής: Μπάμπης Κουρουνδής
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2 καφέ στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Ένας χρόνος από την επανάσταση την Αίγυπτο
Ομιλήτρια: Ανθή Τσεκρέκου
ΚΑΜΑΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2 Φιλοσοφική σχολή 7μμ
Ελλάδα χωρίς ευρώ;
Ομιλητής: Μαρίνος Δημητρακόπουλος
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2 Στέκι Νεολαίας 8.30μμ
Η στρατηγική του εργατικού ελέγχου
Ομιλήτρια: Εύη Ευσταθοπούλου
ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΝΟΤΙΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2 καφέ Έχουμε και Λέμε 7μμ
Η επανάσταση στην Αίγυπτο
Ομιλητής: Σ.Μπ.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΒΟΡΕΙΟ ΚΕΝΤΡΟ
ΠΕΜΠΤΗ 9/2 καφέ Λα Μπρασερί 7μμ
Η επανάσταση στην Αίγυπτο
Ομιλητής: Χασάν Αλί Κρίστι
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 9/2 καφέ Munches 7.30μμ
Τα μαθήματα της Βαϊμάρης
Ομιλητής: Κυριάκος Μπάνος
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 9/2 καφέ Δωδώνη (πλ. Λαού) 10μμ
Η στρατηγική του εργατικού ελέγχου
Ομιλητής: Αντρέας Καπνίσης
ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ 9/2 Εργατικό Κέντρο 6.30μμ
Η μελλοντική σοσιαλιστική κοινωνία
Ομιλήτρια: Γεωργία Καρακωνσταντινίδου
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΠΕΜΠΤΗ 9/2 καφέ Quiz 7.30μμ
Οι εργάτες ενάντια στα αφεντικά
Ομιλήτρια: Έλλη Πανταζοπούλου
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΠΕΜΠΤΗ 9/2 καφέ Ζολί 6.30μμ
Η στρατηγική του εργατικού ελέγχου
Ομιλητής: Νίκος Φούρλας
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΠΕΜΠΤΗ 9/2 καφέ Πάργα 6μμ
Χρειαζόμαστε ένα «νέο ΕΑΜ»;
Ομιλητής: Γιώργος Κόκκοβας
ΒΥΡΩΝΑΣ
ΠΕΜΠΤΗ 9/2 καφέ Σουζάνα 7.30μμ
Τα μαθήματα της Βαϊμάρης
Ομιλητής: Γιώργος Παπαγγελής
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΠΕΜΠΤΗ 9/2 καφέ του Γιώργου 6μμ
Τα μαθήματα της Βαϊμάρης
Ομιλητής: Μιχάλης Θεοδωράκης
ΝΙΚΑΙΑ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 9/2 κυλικείο Κρατικού Νοσοκομείου 7.30μμ
Ένας χρόνος από την επανάσταση στην Αίγυπτο
Ομιλήτρια: Ελπίδα Καμπάνη
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 9/2 καφέ Γαρδένια 7.30μμ
Συνεχίζουμε μετά τη γενική απεργία
Ομιλητής: Στέλιος Μιχαηλίδης
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 11/2 Στέκι (Πίνδου και Μαραθώνος) 5μμ
Τα μαθήματα της Βαϊμάρης
Ομιλητής: Χρήστος Μπούγος
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/2 καφέ Παπιαμώνης 7.30μμ
Από τον Φλεβάρη στον Οκτώβρη ‘17
Ομιλήτρια: Δέσποινα Σόγκα
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/2 καφέ στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Η εργατική τάξη σήμερα
Ομιλήτρια: Ζωή Παπαδημητρακοπούλου
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/2 καφέ του Γιώργου 6μμ
Μεταρρύθμιση ή επανάσταση
Ομιλητής: Ηλίας Ασημακόπουλος
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/2 καφέ Γρηγόρης (πλ. Κοραή) 7.30μμ
Τα μαθήματα της Βαϊμάρης
Ομιλητής: Αντώνης Αλφιέρης
ΚΥΨΕΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/2 Δημοτική Αγορά 7.30μμ
Λένιν: οι θέσεις του Απρίλη - η οργάνωση της κοινωνίας από τα κάτω
Ομιλητής: Ηλίας Κολοβός
ΧΑΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/2 Γωνιά των Αγγέλων 7.30μμ
Ένας χρόνος από την ανατροπή του Μουμπάρακ. Πώς μπορεί να κερδίσει η επανάσταση;
Ομιλητής: Χρίστος Κιούπης
ΚΟΥΚΑΚΙ - ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/2 καφέ Δολίχη 7.30μμ
Λένιν: Κράτος και επανάσταση
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 22/2 καφέ Παπιαμώνης 7.30μμ
Ο Τρότσκι στα Βαλκάνια
Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 22/2 καφέ Στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Από τον Φλεβάρη στον Οκτώβρη ‘17
Ομιλήτρια: Γεωργία Κόφφα
ΙΛΙΟΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10/3 καφέ στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
«Ψωμί και τριαντάφυλλα» - Η μάχη για την απελευθέρωση των γυναικών