Δραστηριότητες
Μαρξιστικά φόρουμ
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 καφέ Σταθμός 8μμ
Η καταστροφή στην Αυστραλία
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 καφέ Γαρδένια (Βασ.Σοφίας 75) 7.30μμ
Η Βολιβία αντιστέκεται ενάντια στο πραξικόπημα
Ομιλητής: Σωτήρης Κοντογιάννης
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Η κρίση στη Μέση Ανατολη και ο ρόλος της ελληνικής κυβέρνησης
Ομιλητής: Γιάννης Μανωλάτος
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 Μεγάλου Αλεξάνδρου 59, 8μμ
Έμπνευση από τις επαναστατικές παραδόσεις – Παντελής Πουλιόπουλος
Ομιλήτρια: Κατερίνα Πατρικίου
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΚΕΝΤΡΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 στέκι Αριστερής Κίνησης 7.30μμ
Ο μαρξισμός του Τρότσκι
Ομιλητής: Κώστας Λάππας
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 δημαρχείο, αιθ. Ανταρσία στο Λιμάνι, 5ος ορ., 7μμ
Γαλλία, οι απεργοί δε σταματούν
Ομιλητής: Έλις Μουτσέλι
ΤΟΥΜΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 καφέ Άνεμος 6.30μμ
Οι επέτειοι του 2020
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 καφέ Γιώτης 8.30μμ
Όχι πόλεμο στο Ιράν – Δεν πολεμάμε για τις ΑΟΖ
Ομιλητής: Σάββας Κκονέ
ΒΟΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 Θόλος 9μμ
Το αντιπολεμικό κίνημα του 2003
Ομιλήτρια: Εύη Τσιούνη
ΞΑΝΘΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 καφέ Βυζάντιο 7μμ
Συλλογικές συμβάσεις –
όχι πολεμικές βάσεις
Ομιλητής: Παντελής Αποστολίδης
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 Στοά Σαρκά, Α’ κτίριο, Β’ ορ., 7μμ
Ενάντια στην κυβέρνηση του πολέμου, του ρατσισμού και της λιτότητας – οργανώνουμε τους αγώνες και την προοπτική
Ομιλήτρια: Αρετή Κανέλλου
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΒΟΡΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 Εργατικό Κέντρο 7.30μμ
Ο μαρξισμός του Τρότσκι
Ομιλητής: Γιάννης Βαλαής
ΧΑΝΙΑ ΔΥΤΙΚΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 γρ.δημοτικού σχήματος ΑΝΤΑΡΣΥΑ 8μμ
Δεν πολεμάμε για τις ΑΟΖ
Ομιλητής: Ειρηναίος Μαράκης
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 Άνω Πουρναρούσα 7μμ
Το αντιπολεμικό κίνημα 2001-2004
Ομιλητής: Νίκος Βούλτσος
ΒΥΡΩΝΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 καφέ Σπίριτ 7μμ
Κάτω τα χέρια από το Ιράν
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 καφέ Πίνδου και Φιλικής Εταιρείας, Αργυρούπολη, 8μμ
Κάτω τα χέρια από το Ιράν
Ομιλητής: Μάνος Νικολάου
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 καφέ Κρίκος 7μμ
Όχι στον πόλεμο – οι λαοί της Μέσης Ανατολής δίνουν απάντηση
Ομιλητής: Γιάννης Μαραβελάκης
ΘΗΣΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 καφέ 6, 7μμ
Όχι στον πόλεμο – οι λαοί της Μέσης Ανατολής δίνουν απάντηση
Ομιλητής: Αντώνης Σκαρπέλης
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 καφέ Ηλιόπετρα 7.30μμ
Όχι στον πόλεμο – οι λαοί της Μέσης Ανατολής δίνουν απάντηση
Ομιλητής: Δημήτρης Στεφανάκης
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ-ΚΟΛΩΝΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 15/1 στην Αυλή του Πέτρου 7μμ
Συλλογικές συμβάσεις – όχι πολεμικές βάσεις
Ομιλητής: Κυριάκος Μπάνος
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 καφέ Γωγώ (πλατεία Φρατζή) 8μμ
Όχι στον άξονα του πολέμου
Ομιλήτρια: Αργυρή Ερωτοκρίτου
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 καφέ Μυρτίλο 7.30μμ
Όχι πόλεμο στο Ιράν – καμιά ελληνική συμμετοχή
Ομιλητής: Βασίλης Μυρσινιάς
ΚΥΨΕΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 καφέ Deza (Φωκιώνος Νέγρη 74) 7.30μμ
Όχι πόλεμο στο Ιράν – καμιά ελληνική συμμετοχή
Ομιλητής: Ηλίας Κολοβός
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 καφέ Rewind (Αγ.Λαύρας) 7μμ
Όχι πόλεμο στο Ιράν – καμιά ελληνική συμμετοχή
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 Παιδαγωγικό (Ναυαρίνου), υπόγειο, 7.30μμ
Όχι πόλεμο στο Ιράν – καμιά ελληνική συμμετοχή
Ομιλητής: Σωκράτης Ταγγόπουλος
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 καφέ Λα Ροζέ (Αγ.Νικόλαος) 7μμ
Όχι πόλεμο στο Ιράν – καμιά ελληνική συμμετοχή
Ομιλήτρια: Ευγενία Βρούσο
ΓΚΥΖΗ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 καφέ Ενωδία (πλ. Γκύζη) 7.30μμ
Όχι πόλεμο στο Ιράν – καμιά ελληνική συμμετοχή
Ομιλητής: Κώστας Καταραχιάς
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 στέκι (Ρήγα Φερραίου) 7.30μμ
Οι λαοί της Μέσης Ανατολής δίνουν την απάντηση
Ομιλήτρια: Μαρία Αμπελιώτη
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 καφέ Ποέτα 8μμ
Όχι πόλεμο στο Ιράν – καμιά ελληνική συμμετοχή
Ομιλήτρια: Μαρία Τσίρμπα
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 καφέ Ζωή 7μμ
Όχι πόλεμο στο Ιράν – Δεν πολεμάμε για τις ΑΟΖ
Ομιλητής: Νίκος Χατζάρας
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 καφέ Καμπόης 7.30μμ
Όχι πόλεμο στο Ιράν – Δεν πολεμάμε για τις ΑΟΖ
Ομιλήτρια: Αναστασία Παναγιώτου
ΠΑΤΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 καφέ Γέφυρες 7μμ
Όχι πόλεμο στο Ιράν – καμιά ελληνική συμμετοχή
Ομιλήτρια: Τόνια Λαχανιώτη
ΧΑΝΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 Σύλλογος Δασκάλων 7.30μμ
Μέση Ανατολή – η απάντηση των λαών
Ομιλήτρια: Μαρία Καλιτσουνάκη
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΝΟΤΙΟ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 Πολύκεντρο Νεολαίας 7μμ
Η εργατική τάξη σήμερα
Ομιλητής: Λεωνίδας Μαρουλάσοβ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ – ΛΟΦΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 καφέ Καφεΐνη 7.30μμ
Οι λαοί της Μέσης Ανατολής δίνουν την απάντηση
Ομιλητής: Σπύρος Γεωργακόπουλος
ΙΛΙΣΙΑ - ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 καφέ Σαρδανάπαλος 7μμ
Το αντιπολεμικό κίνημα 2001-2004
Ομιλήτρια: Φωτεινή Τσαμούρη
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 Σύλλογος Ιμβρίων 7.30μμ
Κάτω τα χέρια από το Ιράν
Ομιλητής: Παναγιώτης Παπαπαναγιώτου
ΝΙΚΑΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 δημαρχείο 7.30μμ
Η ρατσιστική πολιτική της Ν.Δ.
Ομιλητής: Μιχάλης Βούλγαρης
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 δημαρχείο 7μμ
Λιβύη, καμιά εμπλοκή στο πλευρό του Χαφτάρ
Ομιλητής: Μιχάλης Πέππας
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 16/1 Goody’s 8μμ
Το αντιπολεμικό κίνημα του 2003
Ομιλητής: Άγγελος Μιχαηλίδης
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 18/1 Goody’s 7.30μμ
Κάτω τα χέρια από το Ιράν
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη