Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ
ΚΥΨΕΛΗ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 βιβλιοπωλείο Μετεωρίτης, Φωκίωνος Νέγρη 68, 7.30μμ
Μάης του ‘68
Ομιλητής: Πάνος Γιαννακάκης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5 βιβλιοπωλείο Μετεωρίτης, Φωκίωνος Νέγρη 68, 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλήτρια: Σταυρούλα Πανίδου
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5
καφέ Μύρτιλο, πάρκο ΚΑΠΑΨ 7μμ
Η επανάσταση των Γαρυφάλλων
Ομιλητής: Χρήστος Μάραντος
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5 καφέ Μύρτιλο, πάρκο ΚΑΠΑΨ 7μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Κωνσταντίνος Δανακτσής
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 Περιμπανού 7μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5
στην Αυλή των Πετραλώνων 6.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Γιάννης Μαραβελάκης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5
στην Αυλή των Πετραλώνων 6.30μμ
Οι ναζί στη φυλακή – καλοδεχούμενοι οι πρόσφυγες – όλοι στις 15/6 στα δικαστήρια
Ομιλητής: Γιάννης Σουμπάσης
ΠΑΤΗΣΙΑ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5
καφέ Isak, πάρκο Ιακωβάτων 7.30μμ
Ο ελληνοτουρκικός ανταγωνισμός μετά την ακύρωση του Eastmed
Ομιλήτρια: Ευγενία Βρούσο
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5
καφέ Isak, πάρκο Ιακωβάτων 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Στέλιος Μιχαηλίδης
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 καφέ Blue Bear 7.30μμ
Εργατική Πρωτομαγιά
Ομιλητής: Σωκράτης Ταγκόπουλος
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5 καφέ Blue Bear 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Βασίλης Μυρσινιάς
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 καφέ Ηλιόπετρα,
Θησέως και Αγ.Πάντων (στη στοά) 7μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Ραφαήλ Καστρίτσης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5 καφέ Ηλιόπετρα,
Θησέως και Αγ.Πάντων (στη στοά) 7μμ
Μπολσεβίκοι και Ισλάμ
Ομιλήτρια: Εύη Μοσχοβίτσκαγια
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ-ΚΟΛΩΝΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 5/5 καφέ Σαόρσα, πλ. Αυδή, 8μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Γιάννης Σουμπάσης
ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ
• ΠΕΜΠΤΗ 5/5
στου Βασίλη, πλ. Δουργουτίου 8μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
• ΠΕΜΠΤΗ 12/5
στου Βασίλη, πλ. Δουργουτίου 8μμ
100 χρόνια από τη Μικρασιατική Εκστρατεία του 1922
Ομιλητής: Θωμάς Κατσαρός
ΘΗΣΕΙΟ
• ΠΕΜΠΤΗ 5/5 καφέ Περιβολάκι 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
• ΠΕΜΠΤΗ 12/5 καφέ Περιβολάκι 7.30μμ
Οι ναζί στη φυλακή – καλοδεχούμενοι οι πρόσφυγες – όλοι στις 15/6 στα δικαστήρια
Ομιλητής: Κώστας Αγωγιάτης
ΓΚΥΖΗ
• ΠΕΜΠΤΗ 5/5 καφέ Κουτσό 7.30μμ
Μπολσεβίκοι και Ισλάμ
Ομιλήτρια: Εύα Ηλιάδη
• ΠΕΜΠΤΗ 12/5 καφέ Κουτσό 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Κώστας Καταραχιάς
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5
πλ. Φελέκη, Ελευθερούπολη 7μμ
Μπολσεβίκοι και Ισλάμ
Ομιλητής: Τζίμης Κυριαζόπουλος
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5
πλ. Φελέκη, Ελευθερούπολη 7μμ
Τα συμπεράσματα από τις γαλλικές εκλογές
Ομιλητής: Άγγελος Μιχαηλίδης
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 δημαρχείο (ισόγειο) 8μμ
Μπολσεβίκοι και Ισλάμ
Ομιλητής: Λουκιανός Βρανάς
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5 δημαρχείο (ισόγειο) 8μμ
Τα συμπεράσματα από τις γαλλικές εκλογές
Ομιλητής: Νεκτάριος Χαϊντάρ
ΜΑΡΟΥΣΙ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 πλ. Ηρώων 7.30μμ
Δικαιοσύνη για τον Ζακ
Ομιλήτρια: Αφροδίτη Φράγγου
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5 πλ. Ηρώων 7.30μμ
Τα συμπεράσματα από τις γαλλικές εκλογές
Ομιλητής: Σωτήρης Κοντογιάννης
ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5
δημαρχείο Αγ.Παρασκευής 7μμ
Μπολσεβίκοι και Ισλάμ
Ομιλητής: Παναγιώτης Καραμπάσης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5
δημαρχείο Αγ.Παρασκευής 7μμ
Τα συμπεράσματα από τις γαλλικές εκλογές
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 Σύλλογος Ιμβρίων 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Λέανδρος Μπόλαρης
ΒΥΡΩΝΑΣ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 πλ. Νέας Σμύρνης 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5 πλ. Νέας Σμύρνης 7.30μμ
Η εργατική τάξη σήμερα
Ομιλήτρια: Μαρία Χαρχαρίδου
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΠΕΜΠΤΗ 5/5 καφέ Γιουκάλι 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
• ΠΕΜΠΤΗ 5/5
καφενείο Σαρδανάπαλος 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Πάνος Γαραντζιώτης
• ΠΕΜΠΤΗ 12/5
καφενείο Σαρδανάπαλος 7.30μμ
Η επαναστατική εφημερίδα
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 5/5 Sweet Home 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Μηνάς Χρονόπουλος
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
• ΠΕΜΠΤΗ 5/5 καφέ Χόβολη 7μμ
Πάλη ενάντια στην τρανσφοβία
Ομιλήτρια: Κωνσταντίνα Φρυδά
• ΠΕΜΠΤΗ 12/5 καφέ Χόβολη 7μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Μάνος Νικολάου
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
• ΠΕΜΠΤΗ 5/5
καφέ πλατείας Σουρμένων 7.30μμ
Μπολσεβίκοι και Ισλάμ
Ομιλήτρια: Βάσια Τσώνη
• ΠΕΜΠΤΗ 12/5
καφέ πλατείας Σουρμένων 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Αλέκος Κοροβέσης
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 δημαρχείο 7μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλήτρια: Τιάνα Ανδρέου
ΝΙΚΑΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 δημαρχείο 7μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Γιώργος Σύρος
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 5/5 δημαρχείο 7μμ
Πώς οργανώνουμε το μονοήμερο 22 Μάη
Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος
ΙΛΙΟΝ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 φούρνος Leo Kon,
πλ. Αγ.Αναργύρων 7.30μμ
Μπολσεβίκοι και Ισλάμ
Ομιλητής: Γιάννης Κούβαρης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5 φούρνος Leo Kon,
πλ. Αγ.Αναργύρων 7.30μμ
Πάλη ενάντια στην τρανσφοβία
Ομιλήτρια: Ελπίδα Ζαραδούκα
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5
στέκι Αριστερής Κίνησης 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Κώστας Πολύδωρος
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5
στέκι αριστερής κίνησης 7.30μμ
Μπολσεβίκοι και Ισλάμ
Ομιλητής: Παντελής Γαβριηλίδης
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 καφέ Ακρόλιθος 7.30μμ
Στην ίδια μας τη χώρα είναι ο εχθρός
Ομιλητής: Θανάσης Λυμπερόπουλος
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5 καφέ Ακρόλιθος 7.30μμ
Ο ελληνοτουρκικός ανταγωνισμός μετά την ακύρωση του Eastmed
Ομιλητής: Βαγγέλης Παπαδόγιαννης
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 Μέρες Ραδιοφώνου 8μμ
Πάλη ενάντια στην τρανσφοβία
Ομιλήτρια: Μαρία Αμπελιώτη
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5
Πυρσινέλλα 1, 4ος ορ. 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα
ΒΟΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 Θόλος 8μμ
Ο Μάης του ‘68
Ομιλητής: Μάνος Voador
ΧΑΝΙΑ ΔΥΤΙΚΑ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5
ΚΑΠΗ παλιάς πόλης 7.30μμ
Γαλλικές εκλογές 2022
Ομιλήτρια: Μαρία Βισταγιαννάκη
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5
ΚΑΠΗ παλιάς πόλης 7.30μμ
Πάλη ενάντια στην τρανσφοβία
Ομιλήτρια: Μαρία Καλιτσουνάκη
ΧΑΝΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 5/5 ΚΑΠΗ παλιάς πόλης 7.30
Γαλλικές εκλογές 2022
Ομιλητής: Χρήστος Κιούπης
• ΠΕΜΠΤΗ 12/5 ΚΑΠΗ παλιάς πόλης 7.30
Πάλη ενάντια στην τρανσφοβία
Ομιλήτρια: Άννα Μαράκη
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΠΕΜΠΤΗ 5/5 πάρκο 626 7.30μμ
Μπολσεβίκοι και Ισλάμ
Ομιλητής: Γιάννης Βαλαής
ΠΑΤΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 12/5 καφέ Νέον, Μαίζωνος & Τριών Ναυάρχων 6.30μμ
Μπολσεβίκοι και Ισλάμ
Ομιλητής: Γιώργος Πελεκούδας
Θεσσαλονίκη
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5 καφέ Ποέτα 8μμ
Μπολσεβίκοι και Ισλάμ
Ομιλητής: Χρήστος Μάντζαρης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 11/5 καφέ Ποέτα 8μμ
Πάλη ενάντια στην τρανσφοβία
Ομιλήτρια: Μαρία Τσίρμπα
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 5/5 καφέ Cowboy 6μμ
Μπολσεβίκοι και Ισλάμ
Ομιλητής: Μανώλης Μανουσαρίδης
• ΠΕΜΠΤΗ 12/5 καφέ Cowboy 6μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλήτρια: Αναστασία Παναγιώτου
ΤΟΥΜΠΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 5/5 καφέ Κονάκι 7.30μμ
Πάλη ενάντια στην τρανσφοβία
Ομιλήτρια: Χρύσα Καλογεράκη
• ΠΕΜΠΤΗ 12/5 καφέ Κονάκι 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Γιάννης Κούτρας
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
• ΠΕΜΠΤΗ 5/5 καφέ Πέτρος 7.30μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλητής: Σάκης Κολότσιος
• ΠΕΜΠΤΗ 12/5 καφέ Πέτρος 7.30μμ
Πάλη ενάντια στην τρανσφοβία
Ομιλήτρια: Κατερίνα Αβραμίδου
ΚΑΜΑΡΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 5/5 καφέ Baraka 9μμ
Μπολσεβίκοι και Ισλάμ
Ομιλητής: Λεωνίδας Μαρουλάσοβ
• ΠΕΜΠΤΗ 12/5 καφέ Baraka 9μμ
Τα αποτελέσματα των γαλλικών εκλογών
Ομιλήτρια: Ιωάννα Κατλαμούση