Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ: Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ

ΠΑΤΗΣΙΑ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9 
καφέ El Punto, πάρκο Ιακωβάτων 7.30μμ 
Ομιλητής: Στέλιος Μιχαηλίδης
 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΓΚΥΖΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9 
καφέ Μύρτιλο, πάρκο ΚΑΠΑΨ 7.30μμ 
Ομιλητής: Βασίλης Μάραντος
 
ΕΞΑΡΧΕΙΑ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
καφέ Blue Bear 7.30μμ 
Ομιλητής: Σωκράτης Ταγγόπουλος
 
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
Αυλή των Πετραλώνων 7μμ
Ομιλήτρια: Μαρία Φωτεινού
 
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
καφέ Ηλιόπετρα. Θησέως και Αγίων Πάντων (στη στοά) 7.30μμ 
Ομιλητής: Κώστας Καραγιαννάκης
 
ΚΥΨΕΛΗ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
βιβλιοπωλείο Μετεωρίτης, Φωκίωνος Νέγρη 68 7.30μμ 
Ομιλήτρια: Βίκυ Βρακά
 
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9 
καφέ Glendora, Μεγ. Αλεξάνδρου 81, 8μμ
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
 
ΘΗΣΕΙΟ – ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
καφέ Περιβολάκι 8μμ
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
 
ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ – ΚΟΥΚΑΚΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9 
καφέ Θύμιος, πλ. Δουργουτίου 7.30μμ
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
 
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 8/9 καφέ Περιμπανού 7.30μμ
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9 
δημαρχείο Αγ. Παρασκευής 7.30μμ
Ομιλήτρια: Μυρτώ Μαργέλη
 
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9 
πλ. Φελέκη, Ελευθερούπολη, 7μμ
Ομιλήτρια: Σοφία Μπενζελούν
 
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
δημαρχείο (ισόγειο) 8μμ
Ομιλητής: Νεκτάριος Χαϊντάρ
 
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9 πλ. Ηρώων 7.30μμ
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
καφέ Ψωμί και Μέλι, 
πλ. Εθν. Αντίστασης, Ηλιούπολη 7.30μμ
Ομιλητής: Μάνος Νικολάου
 
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 8/9
καφέ Σαρδανάπαλος 7.30μμ
Ομιλητής: Μηνάς Χρονόπουλος
 
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 
ΠΕΜΠΤΗ 8/9
καφέ πλ. Σμύρνης 6, 7.30μμ
Ομιλητής: Λέανδρος Μπόλαρης
 
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΠΕΜΠΤΗ 8/9
Σύλλογος Ιμβρίων 7.30μμ
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
 
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΠΕΜΠΤΗ 8/9 
καφέ πλατείας Σουρμένων 8μμ
Ομιλήτρια: Πηνελόπη Τρομπέτα
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9 
θέατρο Εθνικής Αντίστασης, 
απέναντι ΟΤΕ, 7.30μμ
Ομιλήτρια: Λίλιαν Μπουρίτη
 
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9 
καφέ Μέρες Ραδιοφώνου 7.30μμ
Ομιλητής: Σπύρος Γεωργακόπουλος
 
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9 
κεντρική πλατεία Ιλίου 7.30μμ
Ομιλήτρια: Ελπίδα Ζαραδούκα
 
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
καφέ Κουλουράδες 7.30μμ
Ομιλητής: Θανάσης Λυμπερόπουλος
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
δημαρχείο, 5ος ορ., γρ. Ανταρσία στο Λιμάνι 7.15μμ
Ομιλητής: Παναγιώτης Καραγιαννόπουλος
 
ΝΙΚΑΙΑ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9 
πολιτιστικό κέντρο «Μάνος Λοΐζος», Θηβών 245, προαύλιο 7μμ
Ομιλήτρια: Κατερίνα Θωίδου
 
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 8/9 δημαρχείο 7μμ
Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος
ΠΑΤΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
καφέ aberto, Ρήγα Φερραίου 48-50 (πλ. Όλγας) 7μμ
Ομιλητής: Γιάννης Αγγελόπουλος
 
ΧΑΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
ΚΑΠΗ Σπλάντζιας 7.30μμ
Ομιλητής: Σεραφείμ Ρίζος
 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
πάρκο 626, 7.30μμ
Ομιλήτρια: Νίκη Ζουγανέλη
 
ΒΟΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
Θόλος 8μμ
Ομιλητής: Αλέξανδρος Μπακούσι
 
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
Πυρσινέλλα 1, 4ος ορ., 4μμ
Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα
 
ΞΑΝΘΗ
ΠΕΜΠΤΗ 8/9
καφέ Βυζάντιο 7μμ
Ομιλητής: Τζεμαλί Μηλιαζήμ

Θεσσαλονίκη

ΤΟΥΜΠΑ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
καφέ Κονάκι 7.30μμ
Ομιλητής: Γιάννης Κούτρας
 
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ - ΚΑΜΑΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/9
καφέ Ποέτα 8.30μμ
Ομιλήτρια: Ιωάννα Κατλαμούση
 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΠΕΜΠΤΗ 8/9
καφέ Πέτρος 7μμ
Ομιλητής: Νίκος Χατζάρας 
 
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 8/9
καφέ Διορώφου 6μμ
Ομιλήτρια: Αναστασία Παναγιώτου