Δραστηριότητες
Εκδηλώσεις ΑΝΤΑΡΣΥΑ
Κεντρικές προεκλογικές συγκεντρώσεις
Αθήνα 15/5, Προπύλαια 7.30μμ
Πάτρα 16/5, Πλ. Όλγας, 7μμ
Θεσσαλονίκη 18/5, Πεζόδρομος Αγία Σοφία, 7μμ
Στις γειτονιές
Περιστέρι 11/5
Πλατεία Περιστερίου, 7μμ
Ομιλητές/τριες: Λίλιαν Μπουρίτη, Αντωνία Βαφειάδου, Πάνος Παπανικολάου
Νίκαια 11/5
Πλατεία Αγίου Νικολάου, 7μμ
Ομιλητές/τριες: Κατερίνα Θωίδου, Σταύρος Μανίκας, Χρήστος Νομίδης
Ν. Ιωνία 12/5
Πλατεία Σημηριώτη, 7.30μμ
Ομιλητές: Βαγγέλης Μιχαηλίδης, Βασίλης Μηνακάκης, Κώστας Δικαίος
Πατήσια 12/5
Εγκαίνια Περιπτέρου, ΗΣΑΠ Αν. Πατήσια 6.30μμ
Ομιλητές: Στέλιος Μιχαηλίδης
Ίλιον 12/5
Εγκαίνια Περιπτέρου, Κεντρική πλατεία, 7.30μμ
Ομιλητές/τριες: Ιωάννα Παυλοπούλου, Άσπα Μπηνιώρη
Βόλος 12/5
Θόλος Παραλία 7μμ,
Ομιλητές: Τάσος Τσιούνης, Αντώνης Δραγανίγος, Νικόλας Σκούφογλου
Ηράκλειο Κρήτης 12/5
Πλατεία Ελευθερίας 7μμ
Ομιλητές/τριες: Γιάννης Βαλαής, Πάνος Παπανικολάου
Κυψέλη 13/5
Θεατράκι Φωκίωνος, 7μμ
Ομιλητές/τριες: Πέτρος Κωνσταντίνου, Κική Μένου, Χριστίνα Πάλλιου
Παγκράτι 13/5
Πλατεία Βαρνάβα, 7μμ
Ομιλητές/τριες: Γιάννης Σηφακάκης, Ελένη Τριανταφυλοπούλου
Κιλκίς 13/5
Επιμελητήριο Κιλκίς 6μμ
Ομιλητές/τριες: Λεωνίδας Μαρουλάσωβ, Χρύσα Καλογεράκη
Πειραιάς 14/5
Περίπτερο ΑΝΤΑΡΣΥΑ (Σωτήρος κ Καραϊσκου), 7μμ
Ομιλητές: Θανάσης Διαβολάκης, Παντελής Παναγιωτακόπουλος, Πηνελόπη Μεσσολογγίτη
Θεσσαλονίκη Χαριλάου 14/5
Πλατεία Χαριλάου (Οσίας Ξένης), 7μμ
Ομιλητές/τριες: Δήμητρα Κομνιανού, Αλεξάνδρα Κρήτη, Αλεξάνδρα Σιαφάκα
Χανιά 14/5
Πλατεία, πίσω από το Βενιζέλειο Ωδείο 6.30μμ
Ομιλητές/τριες: Μαρία Καλιτσουνάκη, Πάνος Παπανικολάου, Μανώλης Φιωτάκης
Ζάκυνθος 14/5
Εργατικό Κέντρο, 7μμ
Ομιλήτρια: Τόνια Λαχανιώτη
Στους χώρους δουλειάς
Τετάρτη 10 Μάη
Ακρόπολη, 11πμ
Ομιλητής: Πέτρος Κωνσταντίνου
Δήμος Αμπελοκήπων Μενεμένης, 6πμ
Ομιλητές: Νίκος Χατζάρας, Κατερίνα Αβραμίδου
Πέμπτη 11 Μάη
ΕΡΤ Ραδιομεγαρο, 12 μες. Γραφεία ΠΟΣΠΕΡΤ
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΒΧΜ, 12μες. Αίθριο
Ομιλήτρια: Ζαννέτα Λυσικάτου
Παρασκευή 12 Μάη
Στατιστική, 11.00πμ
Ομιλητές: Κώστας Τουλγαρίδης, Γιάννης Σηφακάκης
Επιθεώρηση Εργασίας (Αγησιλάου), 10.30πμ
Ομιλήτρια: Νίκη Αργύρη
ΤΑΠΑ Πανεπιστημίου, 11πμ
Ομιλητής: Πέτρος Κωνσταντίνου
Βοήθεια στο Σπίτι Σεπόλια, 1.30μμ
Ομιλητής: Πέτρος Κωνσταντίνου
Δευτέρα 15 Μάη
Τσαμούρης ΑΕ, Οινόφυτα, 6.30πμ
Ομιλητές: Αφροδίτη Φράγκου, Μηνάς Χρονόπουλος
Καλλιτέχνες
Gledora bar, Κεραμεικός, 8μμ
Ομιλητές: Αλέξης Μαρτζούκος, Βασίλης Κουκαλάνι
Τρίτη 16 Μάη
Δικαστήρια Ευελπίδων, 1μμ, αίθουσα Συλλόγου,
Ομιλητές: Κώστας Παπαδάκης, Γιάννης Σηαφακάκης
Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης, 1μμ αίθουσα σωματείου
Ομιλήτριες: Δήμητρα Κομνιανού, Κατερίνα Αβραμίδου
Δημαρχείο Αγίας Παρασκευής, 2.30μμ
Alter Ego - In.gr, 4μμ
Ομιλητής: Τάσος Αναστασιάδης
Tετάρτη 17 Μάη
ΕΥΔΑΠ Περισσός, 12 μες, Αμφιθέατρο,
Ομιλητές: Γιώργος Ράγκος, Γιώργος Πίττας