Δραστηριότητες
Mαρξιστικά Φόρουμ

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 
καφέ Μύρτιλο, πάρκο ΚΑΠΑΨ 7.30μμ 
Ψήφος στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ – Οργανώνουμε την τελική ευθεία των εκλογών
Ομιλητής: Χρήστος Μάραντος
 
ΕΞΑΡΧΕΙΑ 
ΠΕΜΠΤΗ 17/5 καφέ miss tartu 8μμ 
Κρατικοποιήσεις χωρίς αποζημίωση με εργατικό έλεγχο
Ομιλήτρια: Μαρίνα Διονυσίου
 
ΓΚΥΖΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ Ενωδία 7μμ
Να κάνουμε την ανατροπή αντικαπιταλιστική
Ομιλήτρια: Θεοδώρα Καφίρα
 
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 
καφέ Πέστο, λεωφ. Γαλατσίου 7μμ
Ψήφος στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ – Οργανώνουμε την τελική ευθεία των εκλογών
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
 
ΠΑΤΗΣΙΑ  
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ Ατένε, Λευκωσίας 41-43, 7.30μμ 
Αριστερισμός, η παιδική αρρώστια του κομμουνισμού
Ομιλητής: Στέλιος Μιχαηλίδης
 
ΚΥΨΕΛΗ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 βιβλιοπωλείο Μετεωρίτης 7μμ
Θα σας πάμε στον Μάη του ’68 και ακόμα παρα πέρα
Ομιλήτρια: Σταυρούλα Πανίδου
 
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ Βραζιλιάνα 7μμ
Θα σας πάμε στον Μάη του ’68 και ακόμη παρά πέρα
Ομιλήτρια: Μαριάννα Χρονοπούλου
 
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ Ηλιόπετρα 7.30μμ
Τράπεζες – Από κρίση σε κρίση
Ομιλήτρια: Αργυρή Ερωτοκρίτου
 
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ – ΚΟΛΩΝΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 18/5 καφέ Πλάτων, Ακαδ. Πλάτωνα 7μμ
Να κάνουμε την ανατροπή αντικαπιταλιστική
Ομιλήτρια: Νίκη Αργύρη
 
ΘΗΣΕΙΟ
ΠΕΜΠΤΗ 18/5 καφέ Περιβολάκι 7.30μμ
Να κάνουμε την ανατροπή αντικαπιταλιστική
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
 
ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ – ΚΟΥΚΑΚΙ
ΠΕΜΠΤΗ 18/5 καφέ Τρίκυκλο, Πυθέου 7μμ
Μέση Ανατολή – Καθεστώτα ανάμεσα στον πόλεμο και την επανάσταση
Ομιλητής: Κώστας Βασιλειάδης

 
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 στέκι Αριστερής Κίνησης 7.30μμ
Ψήφος στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ – Οργανώνουμε την τελική ευθεία των εκλογών
Ομιλήτρια: Λίλιαν Μπουρίτη
 
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ φούρνος ΛέοΚον, κεντρική πλ. Αγ.Αναργύρων 7.30μμ
Ψήφος στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ – Οργανώνουμε την τελική ευθεία των εκλογών
Ομιλητής: Μιχάλης Βερβέρης
 
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ Ντραμς 8μμ
Ψήφος στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ – Οργανώνουμε την τελική ευθεία των εκλογών
Ομιλήτρια: Κατερίνα Πατρικίου
 
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 Μέρες Ραδιοφώνου 
Ψήφος στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ – Οργανώνουμε την τελική ευθεία των εκλογών
Ομιλήτρια: Θένια Ασλανίδη

 
ΒΟΡΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 Βίλλα Στέλλα, Νέο Ηράκλειο 8μμ
Ψήφος στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ – Οργανώνουμε την τελική ευθεία των εκλογών
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
 
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 Δραγάτση 1Α, 
αίθ. Β’ δημοτικής κοινότητας 7.30μμ
Ψήφος στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ – Οργανώνουμε την τελική ευθεία των εκλογών
Ομιλήτρια: Βαρβάρα Ανδρειανού
 
ΝΙΚΑΙΑ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 δημαρχείο, 6μμ
Ψήφος στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ – Οργανώνουμε την τελική ευθεία των εκλογών
Ομιλήτρια: Κατερίνα Θωίδου
 
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 18/5 Πλ. Ελευθερίας 6.30μμ
Ψήφος στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ – Οργανώνουμε την τελική ευθεία των εκλογών
Ομιλητής: Μάνος Καρτέρης
 
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 18/5 δημαρχείο 6.30μμ
Να κάνουμε την ανατροπή αντικαπιταλιστική
Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος

 
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 Σύλλογος Ιμβρίων 7μμ
Να κάνουμε την ανατροπή αντικαπιταλιστική
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
 
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ Books & Coffee 7μμ
Κρατικοποιήσεις χωρίς αποζημίωση με εργατικό έλεγχο
Ομιλητής: Μάνος Νικολάου
 
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ Σαρδανάπαλος 7.30μμ
Κρατικοποιήσεις χωρίς αποζημίωση με εργατικό έλεγχο
Ομιλήτρια: Εύα Αντωνακοπούλου
 
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ πλ. Σουρμένων 7μμ
Τράπεζες – Από κρίση σε κρίση
Ομιλήτρια: Βάσια Τσώνη
 
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΠΕΜΠΤΗ 18/5 καφέ Sloth, πλ. Μεσολογγίου 7.30μμ
Από την Τέχνη στην Επανάσταση
Ομιλητής: Χάρης Παπαδόπουλος
 
ΒΥΡΩΝΑΣ 
ΠΕΜΠΤΗ 18/5 καφέ Φίφτυ Γαστροκαφέ 7.30μμ
Ψήφος στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ – Οργανώνουμε την τελική ευθεία των εκλογών
Ομιλήτρια: Μαρία Χαρχαρίδου

 
ΞΑΝΘΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 κεντρική πλατεία 7μμ
Ψήφος στην ΑΝΤΑΡΣΥΑ – Οργανώνουμε την τελική ευθεία των εκλογών
Ομιλητής: Τζεμαλί Μηλιαζήμ
 
ΧΑΝΙΑ ΔΥΤΙΚΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 ΚΑΠΗ παλιάς πόλης 7.30μμ
Τράπεζες – Από κρίση σε κρίση
Ομιλητής: Μανώλης Φιωτάκης
 
ΧΑΝΙΑ ΔΥΤΙΚΑ
ΠΕΜΠΤΗ 18/5 ΚΑΠΗ παλιάς πόλης 7.30μμ
Τράπεζες – Από κρίση σε κρίση
Ομιλητής: Ειρηναίος Μαράκης
 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΠΕΜΠΤΗ 18/5 καφέ Μαρίνα 7.15μμ
Υγεία – Ο καπιταλισμός σκοτώνει
Ομιλήτρια: Ειρήνη Χατζηανέστη
 
ΠΑΤΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 18/5 καφέ Aberto, Ρήγα Φερραίου 48, 6.30μμ
55 χρόνια από την επαναστατική έκρηξη του Μάη του ‘68
Ομιλητής: Γιώργος Πελεκούδας
 
ΒΟΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 18/5 Θόλος 6μμ
Κρατικοποιήσεις χωρίς αποζημίωση με εργατικό έλεγχο
Ομιλήτρια: Τζένυ Δεμιρτζίδου
 
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΠΕΜΠΤΗ 18/5 Πυρσινέλλα 1, 4ος ορ. 7μμ
Κρατικοποιήσεις χωρίς αποζημίωση με εργατικό έλεγχο
Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα

 
Θεσσαλονίκη
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ Ποέτα 8.30μμ
Από την Τέχνη στην Επανάσταση
Ομιλητής: Γιώργος Αθανασίου
 
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ Διώροφον 6.30μμ
Συνεχίζουμε τους αγώνες, ψηφίζουμε ΑΝΤΑΡΣΥΑ
Ομιλητής: Μανώλης Μανουσαρίδης
 
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ Γιώτης 7.30μμ
Συνεχίζουμε τους αγώνες, ψηφίζουμε ΑΝΤΑΡΣΥΑ
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Σιαφάκα
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
 
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ Πέτρος 7.30μμ
Συνεχίζουμε τους αγώνες, ψηφίζουμε ΑΝΤΑΡΣΥΑ
Ομιλητής: Νίκος Χατζάρας
 
ΤΟΥΜΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ Κονάκι 7.30μμ
Συνεχίζουμε τους αγώνες, ψηφίζουμε ΑΝΤΑΡΣΥΑ
Ομιλήτρια: Χρύσα Καλογεράκη
 
ΚΑΜΑΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 17/5 καφέ Baraka 8.30μμ
Συνεχίζουμε τους αγώνες, ψηφίζουμε ΑΝΤΑΡΣΥΑ
Ομιλήτρια: Ιωάννα Κατλαμούση