Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ
Πανελλαδικό συμβούλιο του ΣΕΚ: Οργανώνουμε τη σύγκρουση με την κυβέρνηση της Νέας Δημοκρατίας
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΤΡΙΤΗ 27/4, 7μμ, Skype: bit.ly/SEKAMPELO fb: ΣΕΚ Αμπελοκήπων
Ομιλητής: Βασίλης Μυρσινιάς
ΧΑΝΙΑ
ΤΡΙΤΗ 27/4, Σύλλογος δασκάλων 7.30μμ, fb: Σ.Ε.Κ Χανίων
Ομιλήτρια: Μαρία Καλιτσουνάκη
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7μμ,
fb: ΣΕΚ Νέας Ιωνίας - SEK Neas Ionias
Ομιλήτρια: Άννα Αδαμίδη
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 8.30μμ,
fb: ΣΕΚ Ν. Ηρακλείου-Αττικής
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 8μμ, Skype: bit.ly/sekmarousi fb: ΣΕΚ Μαρουσιού – Κηφισιάς
Ομιλήτρια: Αφροδίτη Φράγκου
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 8μμ, fb: ΣΕΚ Βριλήσσια
Ομιλήτρια: Βασιλική Λιακώνη
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7.30μμ, fb.com/sekxalandri
Ομιλητής: Σταμάτης Χατζηδήμου
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7.30μμ fb: ΣΕΚ Χαλανδρίου
Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 8μμ, fb: Η Εργατική Αλληλεγγύη στη Θεσσαλονίκη
Ομιλητής: Ευκλείδης Μακρόγλου
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7μμ, fb: ΣΕΚ πυρήνας Ιωαννίνων
Ομιλήτρια: Αρετή Κανέλλου
ΠΑΤΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 6.30μμ, fb: Σ.Ε.Κ Πάτρας
Ομιλητής: Δημήτρης Μπελιάς
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7μμ, fb: ΣΕΚ Πειραιά
Ομιλήτρια: Χαρά Μουτζούρη
ΓΚΥΖΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, fb ΣΕΚ Γκύζη 7.30μμ
Ομιλήτρια: Θένια Ασλανίδη
ΚΥΨΕΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7.30μμ, fb: ΣΕΚ Κυψελης
Ομιλήτρια: Βίκυ Βρακά
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7.45μμ ΣΕΚ Γαλατσι
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7.30μμ, fb: ΣΕΚ Πατήσια
Ομιλήτρια: Ευγενία Βρούσο
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7μμ, fb: ΣΕΚ Εξαρχείων
Ομιλητής: Σωκράτης Ταγκόπουλος
ΘΗΣΕΙΟ – ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7.30μμ,
https://meet.jit.si/PyrinasThiseio
fb: Σοσιαλιστικό Εργατικό Κόμμα –Πετράλωνα, Θησείο
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7.30μμ, https://meet.jit.si/PyrinasXamosterna
Ομιλητής: Γιάννης Μαραβελάκης
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 6.30μμ, Skype: ilirida.mb2
Ομιλητής: Άγγελος Σπανόπουλος
ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ – ΚΟΥΚΑΚΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 29/4, 7μμ,
fb: ΣΕΚ Νέος Κόσμος-Κουκάκι
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 29/4, 8μμ,
fb ΣΕΚ Πυρήνας Κερατσινίου
Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 8.30μμ, fb: Η Εργατική Αλληλεγγύη στη Θεσσαλονίκη
Ομιλητής: Νίκος Χατζάρας
ΒΟΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 29/4, 8μμ,
link: bit.ly/sekvolos fb: ΣΕΚ Βόλου
Ομιλητής: Τάσος Τσιούνης
ΚΙΛΚΙΣ
ΠΕΜΠΤΗ 29/4, 8μμ
fb: ΣΕΚ πυρήνας Κιλκίς
Ομιλητής: Λεωνίδας Μαρουλάσοβ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 29/4, 7.30μμ,
fb: ΣΕΚ πυρήνες Ηρακλείου
Ομιλήτρια: Νίκη Ζουγανέλη
21 Απρίλη 1967 – πώς ήρθε η χούντα και πώς ανατράπηκε
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7μμ, Skype: bit.ly/sekperisteri fb: ΣΕΚ Περιστερίου
Ομιλητής: Κώστας Λάππας
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7μμ, fb: ΣΕΚ Πετρούπολης
Ομιλητής: Θανάσης Λυμπερόπουλος
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7.30μμ,
fb: ΣΕΚ Ίλιον-Αγ.Ανάργυροι
Ομιλητής: Γιάννης Μανωλάτος
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7.30μμ, fb: ΣΕΚ Αιγάλεω
Ομιλητής: Σπύρος Γεωργακόπουλος
ΝΙΚΑΙΑ – ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 8μμ
fb: ΣΕΚ πυρήνας Νίκαιας – Κορυδαλλού
Ομιλητής: Μάνος Καρτέρης
ΤΟΥΜΠΑ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 8.30μμ, fb: Η Εργατική Αλληλεγγύη στη Θεσσαλονίκη
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 7.30μμ, Skype: bit.ly/seknsmyrni fb: ΣΕΚ Νέας Σμύρνης
Ομιλητής: Δημήτρης Δασκαλάκης
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 8μμ, Skype: bit.ly/sekellinikou fb: ΣΕΚ πυρήνας Ελληνικού
Ομιλητής: Μάνος Νικολάου
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΠΕΜΠΤΗ 29/4, 7μμ,
σαλόνι εστίας Δ’ ΦΕΠΑ και Skype: bit.ly/sekzografou fb: ΣΕΚ Ζωγράφου
Ομιλητής: Μηνάς Χρονόπουλος
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΠΕΜΠΤΗ 29/4, 7μμ,
Skype: bit.ly/sekpagrati fb: ΣΕΚ Παγκράτι
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 5/5, 8μμ, fb: ΣΕΚ Βριλήσσια
Ομιλητής: Κώστας Φοινηνής
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 5/5, 7.30μμ fb: ΣΕΚ Χαλανδρίου
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κυρίλλου
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 5/5, 7.30μμ, fb.com/sekxalandri
Ομιλητής: Σταμάτης Χατζηδήμου
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 5/5, 7μμ,
fb: ΣΕΚ Νέας Ιωνίας - SEK Neas Ionias
Ομιλητής: Άγγελος Μιχαηλίδης
Άλλες συζητήσεις
ΙΛΙΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 28/4, 8μμ,
σαλόνι εστίας Δ’ ΦΕΠΑ και
Skype: bit.ly/sekilisia fb: ΣΕΚ Ιλισίων
60 χρόνια από τη δολοφονία του Πατρίς Λουμούμπα – Η πάλη ενάντια στην αποικιοκρατία
Ομιλήτρια: Εύα Αντωνακοπούλου
ΞΑΝΘΗ
ΠΕΜΠΤΗ 29/4, 9.30μμ, fb: ΣΕΚ Ξάνθης
Η οργάνωση της απεργίας 6 Μάη
Ομιλητής: Τζεμαλί Μηλιαζήμ
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 5/5, 8.30μμ,
Γκράμσι: Οι Θέσεις του Απρίλη
Ομιλήτρια: Ντίνα Πετράκη
ΚΙΛΚΙΣ
ΠΕΜΠΤΗ 6/5, 8μμ, fb: ΣΕΚ πυρήνας Κιλκίς
Ένγκελς: Η διαλεκτική της φύσης
Ομιλητής: Λεωνίδας Μαρουλάσοφ