Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ

Μαρξισμός: η απάντηση στις μάχες

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7 
καφέ Μύρτιλο, πάρκο ΚΑΠΑΨ 7:30μμ 
Ομιλήτρια: Τζέρυ Μιλούση
 
ΠΑΤΗΣΙΑ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
καφέ El Punto, πάρκο Ιακωβάτων 7.30μμ 
Ομιλήτρια: Ρεμπέκα Ρούσου
 
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
πλατεία Μερκούρη 6.30μμ
Ομιλητής: Γιάννης Μαραβελάκης
 
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
καφέ Ηλιόπετρα. 
Θησέως και Αγίων Πάντων (στη στοά) 7μμ 
Ομιλητής: Δημήτρης Τσώλης
 
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 7/7
καφέ Σαόρσα, πλ. Αυδή, 8μμ
Ομιλητής: Γιάννης Σουμπάσης
 
ΕΞΑΡΧΕΙΑ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
καφέ Blue Bear 7.30μμ 
Ομιλητής : Βασίλης Μυρσινιάς
 
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 7/7
Καφέ Περιμπανού 7μμ 
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας 
 
ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ-ΚΟΥΚΑΚΙ
ΠΕΜΠΤΗ 7/7, 
καφέ «ο Θύμιος», πλ Δουργουτίου 8μμ
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
 
ΘΗΣΕΙΟ-ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/7
καφέ Περιβολάκι, 7.30μμ
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
 
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
Σύλλογος Ιμβρίων 7.30μμ 
Ομιλήτρια: Μαρίζα Ψαλτάκου
 
ΒΥΡΩΝΑΣ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7 
καφενείο πλατείας Σμύρνης 7.30μμ 
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη 
 
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΠΕΜΠΤΗ 7/7 
καφενείο Σαρδανάπαλος 8μμ
Ομιλήτρια: Τζούλη Καρούσου
 
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 
ΠΕΜΠΤΗ 7/7
καφέ Χόβολη 7μμ 
Ομιλητής : Μάνος Νικολάου
 
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΠΕΜΠΤΗ 7/7 
καφέ πλατείας Σουρμένων 8μμ
Ομιλήτρια: Βάσια Τσώνη
 
ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/7
Sweet Home 7.30μμ 
Όμιλητής: Μηνάς Χρονόπουλος
 
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΠΕΜΠΤΗ 7/7 
καφέ Πέτρος, πλ. Βαρνάβα 6.30μμ
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
 
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
δημαρχείο 7.15μμ
Ομιλητής: Παναγιώτης Καραγιαννόπουλος
 
ΝΙΚΑΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/7
δημαρχείο 7μμ
Ομιλητής: Μάνος Καρτέρης
 
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7 
Θέατρο Εθνικής Αντίστασης, 
απέναντι ΟΤΕ 7μμ 
Ομιλητής: Παντελής Γαβριηλίδης
 
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
Κεντρική πλατεία Ιλίου 7μμ
Ομιλήτρια: Ελπίδα Ζαραδούκα
 
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
πλ. Ηρώ 7.30μμ
Ομιλητής: Θανάσης Λυμπερόπουλος
 
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7 
καφέ Μέρες Ραδιοφώνου 7.30μμ
Ομιλητής: Σπύρος Γεωργακόπουλος
 
Θεσσαλονίκη
 
ΤΟΥΜΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
καφέ Κονάκι 7μμ
Ομιλητής: Γιάννης Κούτρας
 
ΚΑΜΑΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/7
καφέ Μπαράκα 8μμ
Ομιλήτρια: Ιωάννα Κατλαμούση
 
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/7
καφέ Διόροφον 7μμ
Ομιλήτρια: Αναστασία Παναγιώτου
 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΠΕΜΠΤΗ 7/7
καφέ Πέτρος 7.30μμ
Ομιλήτρια: Κατερίνα Αβραμίδου
 

Άλλα θέματα

ΚΥΨΕΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
βιβλιοπωλείο Μετεωρίτης, Φωκίωνος Νέγρη 68 7.30μμ 
70 χρόνια από την ένταξη της Ελλάδας στο ΝΑΤΟ 
Ομιλητής: Παναγιώτης Γιαννακάκης
 
ΓΚΥΖΗ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
καφέ Κουτσό 7.30μμ 
53 χρόνια από την εξέγερση του Stonewall
Ομιλήτρια: Εύα Ηλιάδη
• ΤΕΤΑΡΤΗ 13/7
καφέ Κουτσό 7.30μμ 
Ο πόλεμος "πρασινίζει" την κλιματική καταστροφή
Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας 
 
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
Πλ. Φελέκη, Ελευθερούπολη 7μμ
Ελεύθερες και δωρεάν αμβλώσεις
Ομιλήτρια: Σοφία Μπενζελούν
 
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
Δημαρχείο (ισόγειο) 8μμ
70 χρόνια από την ένταξη της Ελλάδας στο ΝΑΤΟ
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
 
ΜΑΡΟΥΣΙ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
Πλ. Ηρώων 7.30μμ
Για ποια παιδεία παλεύουμε
Ομιλήτρια: Αφροδίτη Φράγκου
 
ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ-ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7, 
Δημαρχείο Αγ.Παρασκευής 7μμ
Ελεύθερες και δωρεάν αμβλώσεις
Ομιλήτρια: Ρία Φρύσσα
 
ΒΟΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
Θόλος 7μμ
Γκράμσι, ο «μοντέρνος πρίγκηπας»
Ομιλητής: Αλέξανδρος Μπακούσης
 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
πάρκο 626, 7.30μμ
Η πάλη για τη γυναικεία απελευθέρωση
Ομιλήτρια: Νίκη Ζουγανέλη
 
ΧΑΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
ΚΑΠΗ Παλιάς Πόλης 7.30μμ
53 χρόνια από την εξέγερση του Stonewall
Ομιλήτρια: Άννα Μαράκη
 
ΠΑΤΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7 
καφέ aberto, Ρήγα Φερραίου 48-50 
(πλ. Όλγας) 7μμ
Το Κομμουνιστικό Μανιφέστο
Ομιλητής: Θάνος Παυλόπουλος
 
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/7
καφέ Ποέτα 8μμ
Οι αντιπολεμικές ρίζες της Αριστεράς
Ομιλητής: Ευκλείδης Μακρόγλου
 
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/7
Πυρσινέλλα 1, 4ος ορ. 7μμ
30 χρόνια «Σοσιαλισμός από τα Κάτω»
Ομιλήτρια: Αρετή Κανέλου­­