Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ
ΘΗΣΕΙΟ
ΤΡΙΤΗ 5/1 καφέ Πικ-απ 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Αντώνης Σκαρπέλης
ΚΟΛΩΝΟΣ-ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
ΤΡΙΤΗ 5/1 καφέ Πλάτων 7μμ
Κόμμα, τάξη, κίνημα
Ομιλητής: Παντελής Γαβριηλίδης
ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΤΡΙΤΗ 5/1 κοινωνικός χώρος (Κολοκοτρώνη 32Α) 7μμ
Κόμμα και κινήματα
Ομιλητής: Μιχάλης Πέππας
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
ΤΡΙΤΗ 5/1 καφέ «Η ωραία Καλαμαριά» 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1 στης Μηλιάς το Λάζο 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Μιχάλης Βερβέρης
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1 καφέ Βαβέλ 7μμ
Η συνδιάσκεψη της ΑΝΤΑΡΣΥΑ – δυνατή αντικαπιταλιστική αριστερά
Ομιλητής: Σωτήρης Κοντογιάννης
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1 στέκι Εκτός Σχεδίου 7μμ
Η συνδιάσκεψη της ΑΝΤΑΡΣΥΑ – δυνατή αντικαπιταλιστική αριστερά
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1 καφέ Κικιρίκο 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1 καφέ Κικιρίκο 7μμ
Σύνορα ανοιχτά – γκρεμίστε τον φράχτη
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1 κυλικείο δημαρχείου 7μμ
Εργατική τάξη και κινήματα
Ομιλητής: Βασίλης Κωνσταντινίδης
ΝΙΚΑΙΑ – ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1 δημαρχείο Νίκαιας 7μμ
Εργατική τάξη και κινήματα
Ομιλήτρια: Αναστασία Παπαδάκη
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΓΚΥΖΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1 στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ (Ραγκαβή 69) 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Βασίλης Μάραντος
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1 στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ (Ραγκαβή 69) 7μμ
Η κρίση του ΣΥΡΙΖΑ και το επαναστατικό κόμμα
Ομιλητής: Κώστας Καταραχιάς
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1 καφέ Μαγαζί 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Σπύρος Γεωργακόπουλος
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1 καφέ Ξενομπάτης 8μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Φύλλια Πολίτη
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1 καφέ Όαση 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Νίκος Χατζάρας
ΒΟΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1 Θόλος 6μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Δημήτρης Στεφανάκης
ΡΕΘΥΜΝΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1 καφέ Φωνογράφος 6μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Μαριλού Νταούλη
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ (ΒΟΡΕΙΟ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1 καφέ Τσίου 6.30μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Αλέξανδρος Παπαϊωάννου
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ (ΝΟΤΙΟ)
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ Τσίου 7.30μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Πάνος Λουκίσας
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 στέκι Αριστερής Κίνησης 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Λίλιαν Μπουρίτη
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ Χρώματα 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια:Κωνσταντίνα Τριαντοπούλου
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 στέκι δασκάλων (Ρήγα Φερραίου) 6μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Μαρία Παππά
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1
Σύλλογος Ιμβρίων 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Νίκος Φούρλας
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 Άνω Πουρναρούσα 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Νίκος Βούλτσος
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ 1968 (Θησέως κ Αγ.Πάντων) 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Ραφαήλ Καστρίτσης
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ Δολίχη (Δημητρακοπούλου 51) 7.30μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
ΠΕΜΠΤΗ 14/1 καφέ Δολίχη (Δημητρακοπούλου 51) 7.30μμ
Σύνορα ανοιχτά – γκρεμίστε τον φράχτη
Ομιλητής: Δημήτρης Κουτσομητόπουλος
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΧΑΜΟΣΤΕΡΝΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ Κρίκος (Γεν. Κολοκοτρώνη 47) 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Νεκτάριος Δαργάκης
ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΤΑΥΡΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ Jeuga 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Δημήτρης Τσώλης
ΒΥΡΩΝΑΣ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ Παπαγάλος 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Γιώργος Παπαγγελής
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1 καφέ Παπαγάλος 7μμ
Σύνορα ανοιχτά – γκρεμίστε τον φράχτη
Ομιλητής: Χρίστος Αργύρης
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ Quiz 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Δημήτρης Αξαμπανόπουλος
ΠΕΜΠΤΗ 14/1 καφέ Quiz 7μμ
Ο κρατικός καπιταλισμός
Ομιλητής: Λέανδρος Μπόλαρης
ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ Munchies 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Ζαννέτα Λυσικάτου
ΠΑΤΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Νεκτάριος Χαϊντάρ
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 στοά Σάρκα (Α’ κτίριο, Β’ ορ.) 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1 στοά Σάρκα (Α’ κτίριο, Β’ ορ.) 7μμ
Κόμμα, τάξη, κίνημα – Ο Λένιν στον 21ο αιώνα
Ομιλήτρια: Αρετή Κανέλλου
ΤΟΥΜΠΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ Άνεμος 7.30μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού
ΛΑΜΠΡΑΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ Ποέτα 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Φύλλια Πολίτη
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ Λα Ροζέ 7.30μμ
Τα κινήματα και το επαναστατικό κόμμα
Ομιλήτρια: Κατερίνα Παπαδούλη
ΠΕΜΠΤΗ 14/1 καφέ Λα Ροζέ 7.30μμ
Η μελλοντική σοσιαλιστική κοινωνία
Ομιλήτρια: Μάνια Καρτελιά
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ White Rabbit 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Τόνια Λαχανιώτη
ΠΕΜΠΤΗ 14/1 καφέ White Rabbit 7μμ
Εργατική τάξη και κινήματα
Ομιλητής: Λευτέρης Μπάνος
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 ΕΛΜΕ (Γκράβα) 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΠΕΜΠΤΗ 14/1 ΕΛΜΕ (Γκράβα) 7μμ
Εργατική τάξη και κινήματα
ΚΥΨΕΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 καφέ Βιολέτα 7μμ
Η κρίση του ΣΥΡΙΖΑ και το επαναστατικό κόμμα
Ομιλητής: Δημήτρης Λυγίζος
ΚΑΛΛΙΠΟΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 πλατεία Καρπάθου 7μμ
Τι είναι και για τι παλεύει το ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Δανάη Γαϊτάνου
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 ΕΡΤ-ΟΡΕΝ 7μμ
Η συνδιάσκεψη της ΑΝΤΑΡΣΥΑ – δυνατή αντικαπιταλιστική αριστερά
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 στέκι Δράση για μια άλλη Πόλη 7μμ
Η συνδιάσκεψη της ΑΝΤΑΡΣΥΑ – δυνατή αντικαπιταλιστική αριστερά
Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 στέκι Ρήξης και Ανατροπής 8μμ
Η συνδιάσκεψη της ΑΝΤΑΡΣΥΑ – δυνατή αντικαπιταλιστική αριστερά
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΠΕΜΠΤΗ 7/1 Goody’s 8μμ
Η συνδιάσκεψη της ΑΝΤΑΡΣΥΑ – δυνατή αντικαπιταλιστική αριστερά
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κυρίλλου
ΧΑΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1 σύλλογος δασκάλων 7μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Σεραφείμ Ρίζος