ΑΝΤΑΡΣΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ
ΠΕΜΠΤΗ 8/5 αίθουσα ΕΒΕ (Αράτου 21, 1ος ορ. – πλ. Όλγας) 7μμ
Ανοιχτή εκδήλωση – παρουσίαση θέσεων και υποψήφιων
Ομιλητές: Λέτα Ζάγκλα, υποψήφια δήμαρχος, Γιάννης Κωστόπουλος, εκπ/κος, υποψήφιος δημοτικός σύμβουλος, Πάνος Γκαργκάνας, υποψήφιος ευρωβουλευτής
ΡΗΞΗ & ΑΝΑΤΡΟΠΗ στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΑΤΤΙΚΗΣ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9/5 θεατράκι πλατεία ΗΣΑΠ
ΦΥΣΑΕΙ ΚΟΝΤΡΑ στην ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10/5 κεντρική πλατεία 7 μμ
ΑΝΤΑΡΣΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΙΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 11/5 Περιβολάκι Νίκαιας 7μμ
Ομιλητές: Κατερίνα Θωίδου, Πάνος Γκαργκάνας, Αντώνης Σταματόπουλος
ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΙΧΩΝ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ
ΚΥΡΙΑΚΗ 11/5 πλατεία ΗΣΑΠ 7μμ
ΑΝΤΑΡΣΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ
ΑΝΤΑΡΣΙΑ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ
ΤΡΙΤΗ 13/5 Πεζόδρομος Αγ. Σοφίας 7.30μμ
Ομιλητές: Γιάννης Κούτρας, Θανάσης Αγαπητός
ΠΟΛΗ ΑΝΑΠΟΔΑ (ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ)
ΤΡΙΤΗ 13/5 εκλογικό περίπτερο (πλατεία) 7μμ
ΚΙΝΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ (ΖΩΓΡΑΦΟΥ)
ΤΡΙΤΗ 13/5 πλατεία Γαρδένια 6.30μμ
ΔΡΑΣΗ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/5 κεντρική πλατεία 7 μμ
ΑΝΥΠΟΤΑΚΤΗ ΚΡΗΤΗ - ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/5 Εργατικό Κέντρο Ρεθύμνου, 6μμ
ΕΚΤΟΣ ΣΧΕΔΙΟΥ ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 15/5 7.30μμ πλ. Σημηριώτη
Τ.Ε. ΧΟΛΑΡΓΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 8/5 Δημαρχείο 7 μμ
Ομιλητές: Ειρήνη Φωτέλη, Δέσποινα Κουτσούμπα, Κώστας Παπαδάκης, Δημήτρης Κοσκινάς
Τ.Ε. ΙΛΙΟΥ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 8/5 Πολιτιστικό Κέντρο Πετρούπολης 7μμ
Διαχείριση ή ανατροπή; Η πρόταση της Αντικαπιταλιστικής Αριστεράς για τις Ευρωεκλογές και την Περιφέρεια Αττικής
Ομιλητές: Γιάννης Σηφακάκης, Δημήτρης Γράψας, Διονύσης Βάσσης, Δημήτρης Σαραφιανός
Τ.Ε. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9/5 πλατεία Δημαρχείου 7μμ
Ομιλητές: Κώστας Μάρκου, Κώστας Παπαδάκης, Αντώνης Σταματόπουλος, Γιάννης Σηφακάκης
Τ.Ε. ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9/5 κεντρική πλατεία 7 μμ
Ομιλητές: Τάσος Β. Αναστασιάδης, Πέτρος Παπακωνσταντίνου
Τ.Ε. ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ – ΘΗΣΕΙΟΥ – ΚΟΥΚΑΚΙΟΥ – ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9/5 Θησείο (δίπλα στο σταθμό) 8μμ
Ομιλητές: Πέτρος Κωνσταντίνου, Παντελής Αυθίνος, Σύλβια Κοιλάκου
Τ.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9/5 Πλατεία Λιοντάρια 7μμ
Ομιλητές: Πάνος Γκαργκάνας, Αντώνης Δραγανίγος
T.E. ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9/5 πλατεία (στο εκλογικό περίπτερο της «Πόλης Ανάποδα») 7μμ
Ομιλητές: Δημήτρης Σαραφιανός, Τάσος Αναστασιάδης, Σοφία Τσαδαρη, θα χαιρετίσει ο Χρίστος Αργύρης
Τ.Ε. ΝΟΤΙΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9/5, πλ. Φλέμινγκ, Ηλιούπολη 7.30μμ
Ομιλητές: Σπύρος Κοντομάρης, Κώστας Πίττας
Τ.Ε. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9/5 πλατεία Λιοντάρια 7μμ
Ομιλητές: Πάνος Γκαργκάνας, Αντώνης Δραγανίγος
Τ.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10/5 πλατεία Μικρασιατών 1μμ
Ομιλητής: Πάνος Γκαργκάνας
Τ.Ε. ΧΑΝΙΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10/5 πλατεία Σπλάτζα 7μμ
Ομιλητές: Πάνος Γκαργκάνας, Αντώνης Δραγανίγος
Τ.Ε. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10/5 πλατεία Δαβάκη 7μμ
Ομιλητές: Γιάννης Σηφακάκης, Δέσποινα Κουτσούμπα, Δημήτρης Γράψας, Τάσος Αναστατιάδης
Τ.Ε. ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10/5 πάρκο Λυσίου 7μ
Ομιλητές: Τάσος Β. Αναστασιάδης, Νίκος Αδαμόπουλος
Τ.Ε. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10/5 Πνευματικό Κέντρο 7 μμ
Ομιλητές: Άγγελος Χάγιος, Δημήτρης Κοσκινάς, Αλεξάνδρα Μαρτίνη
Τ.Ε. ΑΝΟΙΞΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10/5 Πνευματικό Κέντρο 7.30μμ
Ομιλητές: Ειρήνη Φωτέλλη, Κώστας Τουλγαρίδης, Γιώργος Τσιρώνης
Τ.Ε. ΖΑΚΥΝΘΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10/5 αίθουσα.. 7μμ
Ομιλητές: Χρίστος Αργύρης, Ευανθία Γαϊτανίδου, Διονύσης Κλάδης
Τ.Ε. ΚΟΛΩΝΟΥ – ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ
ΚΥΡΙΑΚΗ 11/5 πάρκο Ακαδημίας Πλάτωνος 11.30πμ
Ομιλητές: Πέτρος Κωνσταντίνου, Δέσποινα Κουτσούμπα, Πέτρος Παπακωνσταντίνου
Τ.Ε. Α’ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ 12/5 εκλογικό περίπτερο (Πλ. Κοραή & Σωτήρος) 7μμ
Ομιλητές: Θανάσης Διαβολάκης, Πάνος Γκαργκάνας
Τ.Ε. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΤΡΙΤΗ 13/5 Πνευματικό Κέντρο 7μμ
Ομιλητές: Τάσος Β. Αναστασιάδης, Νίκος Αδαμόπουλος
Τ.Ε. ΓΚΥΖΗ – ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
ΤΡΙΤΗ 13/5 πλατεία Γκύζη
Ομιλητές: Πέτρος Κωνσταντίνου, Γιώργος Παυλόπουλος
Τ.Ε. ΝΕΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/5 Βίλλα Στέλλα 7.30 μμ
Ομιλητές: Πάνος Γκαργκάνας, Δέσποινα Κουτσούμπα, Παναγιώτης Μαυροειδής
Τ.Ε. ΒΑΡΗ - ΒΟΥΛΑ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/5 πλατεία (κάτω από τα ΚΑΠΙ της Βούλας) 6μμ
Ομιλητές: Ανδρέας Κολλιαράκης, Γιάννης Σηφακάκης
Τ.Ε. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/5 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Ομιλητές: Δημήτρης Γράψας, Μαρία Τσακλίδου, Γιώργος Μποτσίδης
Τ.Ε. ΞΑΝΘΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 15/5 κεντρική πλατεία (Ρολόι) 7.30μμ
Ομιλητές: Πάνος Γκαργκάνας, Δημήτρης Γράψας, Γιώργος Μποτσίδης, Τζεμαλή Μηλιαζήμ
Τ.Ε. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/5 πάρκο Ελευθερίας 7μμ
Ομιλητές: Πάνος Γκαργκάνας, Δημήτρης Γράψας, Γιώργος Μποτσίδης
Τ.Ε. ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/5 πλατεία Γαρδένια 7μμ
Ομιλητές: Τάσος Β. Αναστασιάδης, Μαριάννα Τσίχλη, Δημήτρης Μπλάνας, Αθηνά Μος
Τ.Ε. ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 22/5 πλατεία Συμηριώτη 7 μμ
Ομιλητές: Πάνος Γκαργκάνας, Παναγιώτης Μαυροειδής
• Το κεντρικό περίπτερο της ΑΝΤΑΡΣΥΑ θα βρίσκεται στην Εθνική Βιβλιοθήκη στην Πανεπιστημίου