Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ

ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Άνω Πουρναρούσα 6.30μμ
Το Κομμουνιστικό Μανιφέστο
Ομιλητής: Νίκος Βούλτσος
 
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Σαρδανάπαλος 7.30μμ
Το Κομμουνιστικό Μανιφέστο
Ομιλητής: Μηνάς Χρονόπουλος
 
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Πολυμήχανο 
(Φλέμιγκ 58, Αργυρούπολη) 8μμ
Τα εργατικά συμβούλια στη Δύση
Ομιλητής: Αλέξανδρος Κοροβέσης
 
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 Σύλλογος Ιμβρίων 8μμ
Η αντίσταση στο σιωνιστικό κράτος του Ισραήλ δεν είναι αντισημιτισμός
Ομιλήτρια: Έλλη Πανταζοπούλου
 
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 Πνευματικό Κέντρου Δήμου (Κισσάβου 11) 8μμ
Αστάθεια στην Ε.Ε. και εργατική εναλλακτική
Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας
 
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Σταθμός 8μμ
Αστάθεια στην Ε.Ε. και εργατική εναλλακτική
Ομιλήτρια: Δήμητρα Λιναρδάκη
 
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 ΕΡΤ-ΟΡΕΝ 7.30μμ
Αστάθεια στην Ε.Ε. και εργατική εναλλακτική
Ομιλητής: Σταμάτης Χατζηδήμου
 
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Βαβέλ 8μμ
Το επαναστατικό κόμμα
Ομιλητής: Σωτήρης Κοντογιάννης
 
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 στέκι Εκτός Σχεδίου 6.30μμ
Αστάθεια στην Ε.Ε. και εργατική εναλλακτική
Ομιλητής: Άγγελος Μιχαηλίδης
 
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 Goody’s 8μμ
Αστάθεια στην Ε.Ε. και εργατική εναλλακτική
Ομιλήτρια: Μαριλένα Κουντούρη
 
ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Σκαντζόχοιρος 6μμ
Αστάθεια στην Ε.Ε. και εργατική εναλλακτική
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ 
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 Πολύκεντρο Νεολαίας 7.30μμ
Τέχνη και επανάσταση – Τζορτζ Γκρος
Ομιλήτρια: Νικολέτα Ζαχαράκη
 
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
• ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Μικρές Γεύσεις (Τερψιθέα) 6.30μμ
Η πάλη ενάντια στο φασισμό στη Γερμανία 
Ομιλητής: Αντώνης Πρέκας
• ΤΕΤΑΡΤΗ 9/1 καφέ Μικρές Γεύσεις (Τερψιθέα) 6.30μμ
Τι είναι και για τι παλεύει το ΣΕΚ;
Ομιλητής: Παναγιώτης Σημιτσόπουλος
 
ΝΙΚΑΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 δημαρχείο 7μμ
Πώς οργανώνουμε τις 16 Μάρτη
Ομιλήτρια: Κατερίνα Θωίδου
 
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 Πολιτιστικό Κέντρο Αντ. Σαμαράκης 8μμ
Μαρξισμός και εθνικισμός
Ομιλητής: Μιχάλης Πέππας
 
ΙΛΙΟΝ
• ΠΕΜΠΤΗ 3/1 στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Η αντίσταση στο σιωνιστικό κράτος του Ισραήλ δεν είναι αντισημιτισμός
Ομιλητής: Γιάννης Μανωλάτος
• ΤΕΤΑΡΤΗ 9/1 στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Χρήστος Βαρβέρης
 
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
• ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Τριώτα 8μμ
Τα Δεκεμβριανά του ‘44
Ομιλητής: Κώστας Κουρούπης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 9/1 καφέ Τριώτα 8μμ
Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ
Ομιλητής: Κώστας Λάππας
 
ΚΥΨΕΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Deja 7.30μμ
Ροζα Λούξεμπουργκ, η φλόγα της επανάστασης
Ομιλητής: Νίκος Αλεξανδράτος
 
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Λα Ροζέ 
(πλ. Αγ.Νικολάου) 7μμ
Αστάθεια, αντίσταση, εργατική προοπτική
Ομιλήτρια: Νίκη Αργύρη
 
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Αλντεμπαράν 7.30μμ
Η δίκη της Χρυσής Αυγής
Ομιλήτρια: Έβελυν Βαρελά
 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Myrtillo 
(Ευσταθίου Λάμψα και Τριφυλίας, πάρκο ΚΑΠΑΨ) 7.30μμ
Αστάθεια, αντίσταση, εργατική προοπτική
Ομιλητής: Χρήστος Μάραντος
 
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ - ΘΗΣΕΙΟ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 βιβλιοπωλείο Αμόνι 7μμ
Γιατί χρειαζόμαστε το ενιαίο μέτωπο;
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
 
ΚΟΛΩΝΟΣ – ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Αυλή του Πέτρου 7μμ
Πώς οργανώνουμε την εργατική συνέλευση στις 20/1
Ομιλητής: Κυριάκος Μπάνος
 
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Τρίκυκλο 
(Πυθέου 34 – Νέος Κόσμος) 8μμ
Μπορούμε να απαντήσουμε ταξικά στην καταπίεση;
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
 
ΠΑΤΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Η αντίσταση στο σιωνιστικό κράτος του Ισραήλ δεν είναι αντισημιτισμός
Ομιλητής: Γιώργος Πελεκούδας
 
ΧΑΝΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 Σύλλογος Δασκάλων 7.30μμ
Κόμμα-Τάξη-Κίνημα
Ομιλητής: Μανώλης Φιωτάκης
 
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 3/1 καφέ Ποέτα 7.30μμ
Μαρξισμός και εθνικισμός
Ομιλητής: Ευκλείδης Μακρόγλου