Δραστηριότητες
Μαρξιστικά φόρουμ
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Ανοίξτε τα σύνορα – καλοδεχούμενοι οι πρόσφυγες
Ομιλητής: Μιχάλης Βερβέρης
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Γρηγόρης (Πετρουπόλεως) 7.30μμ
Η γυναικεία εργατική τάξη στο μεσοπόλεμο και την Αντίσταση
Ομιλήτρια: Γεωργία Τάκη
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 στέκι (Ρήγα Φερραίου) 7μμ
Η γυναικεία εργατική τάξη στο μεσοπόλεμο και την Αντίσταση
Ομιλήτρια: Χρυσάνθη Καθοπούλη
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Καχον 7.30μμ
Η γυναικεία εργατική τάξη στο μεσοπόλεμο και την Αντίσταση
Ομιλήτρια: Μαρία Καστελιώτη
ΤΟΥΜΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Άνεμος 9μμ
Οργανώνουμε τις 8 Μάρτη
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Coffeedence 8μμ
Οργανώνουμε την απεργιακή 8 Μάρτη
Ομιλήτρια: Κατερίνα Αβραμίδου
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Ποέτα 8μμ
Οργανώνουμε την απεργιακή 8 Μάρτη
Ομιλήτρια: Μαρία Τσίρμπα
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Γιώτης 9μμ
Οργανώνουμε την απεργιακή 8 Μάρτη
Ομιλητής: Σάββας Κκονέ
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Καμπόης 6.30μμ
Οργανώνουμε την απεργιακή 8 Μάρτη
Ομιλήτρια: Αναστασία Παναγιώτου
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Στοά Σαρκά, Α’ κτίριο, Β’ ορ., 7μμ
Ανοιχτά σύνορα – καλοδεχούμενοι οι πρόσφυγες
Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα
ΧΑΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Σύλλογος Δασκάλων 7.30μμ
Σύνορα ανοιχτά – καλοδεχούμενοι οι πρόσφυγες
Ομιλήτρια: Μαρία Καλιτσουνάκη
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΒΟΡΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Πολύκεντρο Νεολαίας 7.30μμ
21 Μάρτη – διεθνής αντιφασιστικός ξεσηκωμός
Ομιλητής: Μύρων Μαρκάκης
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 δημαρχείο, αίθ. Ανταρσία στο Λιμάνι, 5ος ορ., 7μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλήτρια: Τιάνα Ανδρέου
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 δημαρχείο 8μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλητής: Τάκης Καραβίτης
ΝΙΚΑΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 δημαρχείιο 7μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλήτρια: Κατερίνα Θωίδου
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Παιδαγωγικό (Ναυαρίνου), υπόγειο, 7.30μμ
110 χρόνια από την καθιέρωση της παγκόσμιας μέρας των γυναικών – τα διδάγματα και η συνέχεια
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Μυρτίλο 7.30μμ
Καλοδεχούμενοι οι πρόσφυγες – σύνορα ανοιχτά
Ομιλητής: Χρήστος Μάραντος
ΘΗΣΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Μπόκο (Τριών Ιεραρχών 49) 7μμ
Ο ρατσιστικός πόλεμος της κυβέρνησης Μητσοτάκη
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Αμόνι 7μμ
Σύνορα ανοιχτά – καλοδεχούμενοι οι πρόσφυγες
Ομιλητής: Γιάννης Μαραβελάκης
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Λούπα 8μμ
Κορονοϊός – άρρωστο είναι το σύστημα
Ομιλητής: Στέλιος Μιχαηλίδης
ΓΚΥΖΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Ενωδία 7.30μμ
110 χρόνια από την καθιέρωση της παγκόσμιας μέρας των γυναικών – τα διδάγματα και η συνέχεια
Ομιλήτρια: Θένια Ασλανίδη
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Rewind (Αγ.Λαύρας) 7.30μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Λα Ροζέ (Αγ.Νικόλαος) 7μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλήτρια: Ευγενία Βρούσο
ΚΥΨΕΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Deza (Φωκ.Νέγρη 74) 7.30μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλητής: Νίκος Αλεξανδράτος
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Πίνδου και Φιλικής Εταιρείας 7μμ
Η γυναικεία εργατική τάξη στο μεσοπόλεμο και την Αντίσταση
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Πίνδου και Φιλικής Εταιρείας, Αργυρούπολη, 8μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλήτρια: Βάσια Τσώνη
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Youkali (Πλ.Μεσολογγίου) 7μμ
110 χρόνια από την καθιέρωση της παγκόσμιας μέρας των γυναικών – τα διδάγματα και η συνέχεια
Ομιλήτρια: Εύα Ντόκου
ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Σκαντζόχοιρος 6.30μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Γαρδένια (Βασ.Σοφίας 75) 7.30μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλήτρια: Αφροδίτη Φράγκου
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Goody’s 8μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλητής: Θάνος Τζινιέρης
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Σταθμός 8μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλήτρια: Δήμητρα Λιναρδάκη
ΒΟΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 Θόλος 4μμ
Πώς νίκησε η ρώσικη επανάσταση
Ομιλήτρια: Τζένη Δεμιρτζίδου
ΞΑΝΘΗ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 καφέ Βυζάντιο 7μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλητής: Τζεμαλί Μηλιαζήμ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΝΟΤΙΟ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 Πολύκεντρο Νεολαίας 6μμ
Απελάστε τον Μητσοτάκη, όχι τους πρόσφυγες – Ανοίξτε τα σύνορα
Ομιλητής: Μάνος Μανιδάκης
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6/3 Goody’s 7.30μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6/3 Goody’s (Πεντέλης 4) 6.30μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλητής: Σωτήρης Τατάκης
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6/3 καφέ Σεβάχ 7μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ: Επαναστατική Αριστερά για νικηφόρες μάχες και συγκρούσεις
Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4/3 γρ.δημοτικής κίνησης Μια Πόλη στο Δρόμο (Θησέως 156) 7μμ
Η πάλη για την απελευθέρωση των γυναικών
Ομιλήτρια: Παναγιώτα Ζιντίλη