Δραστηριότητες
Μαρξιστικά φόρουμ: Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ - Πώς δυναμώνουμε την αριστερά των αγώνων και της προοπτικής

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7μμ, 
fb: ΣΕΚ Πετρούπολης
Ομιλητής: Θανάσης Λυμπερόπουλος
 
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7.30μμ, 
fb: ΣΕΚ Ίλιον-Αγ.Ανάργυροι
Ομιλήτρια: Ιωάννα Παυλοπούλου
 
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7.30μμ,  
Skype: bit.ly/sekperisteri 
fb: ΣΕΚ Περιστερίου
Ομιλήτρια: Μαρία Καστελιώτη
 
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7.30μμ, 
fb: ΣΕΚ Νέας Ιωνίας - SEK Neas Ionias
Ομιλήτρια:  Ελίνα Φειδοπιάστη
 
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 8μμ, 
fb: ΣΕΚ Ν.Ηρακλείου Αττικής
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
• ΤΕΤΑΡΤΗ 20/1, 8μμ, 
Η φασιστική πρόκληση του Τραμπ δεν θα περάσει
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
• ΤΕΤΑΡΤΗ 27/1, 8μμ, 
Κ.Μαρξ: “Η 18 Μπρυμαίρ του Λουδοβίκου Βοναπάρτη”
Ομιλήτρια: Κωνσταντίνα Πετράκη
 
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 8μμ, 
fb: ΣΕΚ Βριλήσσια
Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας 
 
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7.30μμ, 
fb.com/sekxalandri
Ομιλητής: Σταμάτης Χατζηδήμου
 
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1, 8μμ, 
Skype: bit.ly/sekmarousi
 fb: ΣΕΚ Μαρουσιού - Κηφισιάς
Ομιλήτρια: Αφροδίτη Φράγκου
 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/1, 7μμ, 
fb: ΣΕΚ πυρήνες Ηρακλείου
Ομιλήτρια: Νίκη Ζουγανέλη
 
ΧΑΝΙΑ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7μμ,
fb: Σ.Ε.Κ Χανίων
Ομιλητής: Μανώλης Φιωτάκης
 
ΠΑΤΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 6.30μμ, 
fb: ΣΕΚ Πάτρας
Ομιλήτρια: Τόνια Λαχανιώτη
 
ΤΟΥΜΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 8μμ, 
fb: Η Εργατική Αλληλεγγύη στη Θεσσαλονίκη
Ομιλήτρια: Χρύσα Καλογεράκη
 
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 8μμ,
fb: Η Εργατική Αλληλεγγύη στη Θεσσαλονίκη
Ομιλητής: Κώστας Σταματίου
 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7.30μμ, 
fb: Η Εργατική Αλληλεγγύη στη Θεσσαλονίκη
Ομιλητής: Νίκος Χατζάρας
 
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 8μμ, 
fb: Η Εργατική Αλληλεγγύη στη Θεσσαλονίκη 
Ομιλήτρια: Αναστασία Παναγιώτου
 
ΒΟΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7μμ, 
link: bit.ly/sekvolos 
fb: ΣΕΚ Βόλου
Ομιλήτρια: Τζένυ Δεμιρτζίδου
 
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7.30μμ, 
fb: ΣΕΚ Νέας Σμύρνης
Ομιλήτρια: Χουάνα Στραυριανού
 
ΙΛΙΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7.30μμ, 
σαλόνι εστίας Δ’ ΦΕΠΑ και Skype: bit.ly/sekilisia fb: ΣΕΚ Ιλισίων
Ομιλητής: Μηνάς Χρονόπουλος
 
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7μμ, 
δημαρχείο, αιθ. Ανταρσία στο Λιμάνι, 5ος ορ. 
Ομιλήτρια: Τιάνα Ανδρέου
 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7μμ, 
Skype: bit.ly/SEKAMPELO 
fb: ΣΕΚ Αμπελοκήπων
Ομιλητής: Βασίλης Μάραντος
 
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7μμ,
 fb: ΣΕΚ Εξαρχείων
Ομιλητής: Σωκράτης Ταγκόπουλος
 
ΚΥΨΕΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7.30μμ, 
fb: ΣΕΚ Κυψελης
Ομιλήτρια: Βίκυ Βρακά
 
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7μμ,
fb: ΣΕΚ Γαλάτσι
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
 
ΘΗΣΕΙΟ – ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7.30μμ, 
fb: Σοσιαλιστικό Εργατικό Κόμμα - Πετράλωνα, Θησείο 
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
 
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/1, 7μμ, 
zoom: tinyurl.com/pyrinaspetralona
Ομιλητής: Γιώργος Φαράντος
 
ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ – ΚΟΥΚΑΚΙ
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 8μμ, 
fb: ΣΕΚ Νέος Κόσμος-Κουκάκι
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
 
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 6.30μμ, 
Skype: ilirida.mb2
Ομιλητής: Άγγελος Σπανόπουλος
 
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ – ΚΟΛΩΝΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 7.30μμ, 
πληρ: 6934 427116
Ομιλητής: Αλέξης Μαρτζούκος
 
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 7.30μμ,
fb: ΣΕΚ Πατήσια
Ομιλήτρια: Ευγενία Βρούσο  
 
ΓΚΥΖΗ
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 7.30μμ,
fb: ΣΕΚ Γκύζη
Ομιλήτρια: Εύα Ηλιάδη
 
ΒΥΡΩΝΑΣ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 7μμ, 
Skype: bit.ly/sekpagrati, fb: ΣΕΚ Παγκράτι
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
 
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 8μμ, 
Skype: bit.ly/sekellinikou
fb: ΣΕΚ πυρήνας Ελληνικού
Ομιλητής: Στέλιος Γιαννούλης
 
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 7μμ, 
σαλόνι εστίας Δ’ ΦΕΠΑ και Skype: bit.ly/sekzografou fb: ΣΕΚ Ζωγράφου
Ομιλήτρια: Εύα Ντόκου
 
ΝΙΚΑΙΑ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 7.30μμ  
δημαρχείο Νίκαιας fb: ΣΕΚ πυρήνας Νίκαιας - Κορυδαλλού
Ομιλήτρια: Πηνελόπη Κοτσουδάκη
 
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 8μμ
Ομιλητής: Γιώργος Σιδέρης
 
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 7.30μμ 
fb: ΣΕΚ Χαλανδρίου
Ομιλητής: Παναγιώτης Καραμπάσης
 
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 7.30μμ, 
fb: ΣΕΚ Αιγάλεω
Ομιλητής: Σπύρος Γεωργακόπουλος
 
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 7μμ, 
fb: ΣΕΚ πυρήνας Ιωαννίνων
Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα
 
ΚΙΛΚΙΣ
ΠΕΜΠΤΗ 14/1, 8μμ 
fb: ΣΕΚ πυρήνας Κιλκίς
Ομιλήτρια: Νένα Παμπουκίδου
 
ΞΑΝΘΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 17/1, 5.30μμ, 
fb: ΣΕΚ Ξάνθης
Ομιλήτρια: Βάσω Αλεξοπούλου