Μαρξιστικά Φόρουμ

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

- ΤΡΙΤΗ 15/4 ΕΡΤ-open 7μμ

Η αντικαπιταλιστική αριστερά μπροστά στις πιο κρίσιμες εκλογές

Ομιλητής: Σταμάτης Χατζηδήμου

- ΤΕΤΑΡΤΗ 23/4 ΕΡΤ-open 7μμ

Το ενιαίο μέτωπο

Ομιλήτρια: Εμμανουέλα Γεωργοπούλου

ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΤΡΙΤΗ 15/4 καφέ Σέλτερ 8μμ

Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη

ΒΥΡΩΝΑΣ

ΤΡΙΤΗ 15/4 καφέ El Viaje 6μμ

Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Έλλη Πανταζοπούλου

ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΤΡΙΤΗ 15/4 καφέ Quiz 7μμ

Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Μυρτώ Μαγγιώρου

ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΤΡΙΤΗ 15/4 Σύλλογος Ιμβρίων 7μμ

Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ

Ομιλητής: Παναγιώτης Πλιάτσικας

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

- ΤΡΙΤΗ 15/4 καφέ Άνω Πουρναρούσα 7.30μμ

Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ

Ομιλητής: Γιώργος Τσαμούρης

- ΤΕΤΑΡΤΗ 23/4 καφέ Άνω Πουρναρούσα 7.30μμ

Σερβία 1999 – η Ε.Ε. του ιμπεριαλισμού και του πολέμου

Ομιλητής: Λέανδρος Μπόλαρης

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΤΡΙΤΗ 15/4 καφέ Τριώτα 7.30μμ

Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ

Ομιλητής: Βασίλης Μυρσινιάς

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΤΡΙΤΗ 15/4 καφέ Στέκι 7.30μμ

Καμιά ψήφος στους νεοναζί

Ομιλητής: Ηλίας Ασημακόπουλος

ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΤΡΙΤΗ 15/4 δημαρχείο 8μμ

Η επανάσταση των γαρυφάλλων

Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος

ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΘΗΣΕΙΟ

ΤΡΙΤΗ 15/4 καφέ 65-67 (Τριών Ιεραρχών 65-67) 7μμ

Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ

Ομιλητής: Αντώνης Σκαρπέλης

ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

ΤΡΙΤΗ 15/4 καφέ 1968 (Θησέως και Αγ.Πάντων) 7μμ

Γυναίκες και πόλεμος

Ομιλήτρια: Θάλεια Γεωργοπούλου

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΤΡΙΤΗ 15/4 Στέκι 7.30μμ

Η αντικαπιταλιστική αριστερά μπροστά στις πιο κρίσιμες εκλογές

Ομιλητής: Οδυσσέας Κατσούλης

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 Στέκι 8μμ

Η εργατική εναλλακτική

Ομιλητής: Βαγγέλης Παπαδόγιαννης

ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

- ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 καφέ Ποτάμι 7.30μμ

Η αντικαπιταλιστική αριστερά μπροστά στις πιο κρίσιμες εκλογές

Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη

- ΤΕΤΑΡΤΗ 23/4 καφέ Ποτάμι 7.30μμ

Η εργατική εναλλακτική

Ομιλήτρια: Μαρία Γεωργίου

ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΤΑΥΡΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 καφέ Σπιρτόκουτο 7μμ

Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ

Ομιλητής: Δημήτρης Τσώλης

ΓΙΑΝΝΕΝΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 στοά Σάρκα (Α’ κτίρο, Β’ ορ.) 7μμ

Γυναίκες και πόλεμος

Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 δημαρχείο (2ος ορ.) 7μμ

Ρόζα Λούξεμπούργκ: μαζική απεργία, κόμμα, συνδικάτα

Ομιλήτρια: Τιάνα Ανδρέου

ΚΑΛΛΙΠΟΛΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 καφέ Mundo 7μμ

Ρόζα Λούξεμπούργκ: μαζική απεργία, κόμμα, συνδικάτα

Ομιλήτρια: Ευγενία Ποντικού

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 κυλικείο δημαρχείου 7μμ

Ούτε Ουάσιγκτον, ούτε Μόσχα

Ομιλητής: Γιώργος Καράμπελας

ΙΛΙΟΝ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ

Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ

Ομιλητής: Μιχάλης Βερβέρης

ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 καφέ Μαγαζί 8μμ

Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ

Ομιλητής: Ιάσωνας Κατριμουστάκης

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 Εργατικό Κέντρο 7μμ

Η εργατική εναλλακτική

Ομιλητής: Γιάννης Στάθης

ΠΑΤΡΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 Εργατικό Κέντρο 7μμ

Η Ανταρσία στην Πάτρα και πώς οργανώνουμε την προεκλογική καμπάνια για το δήμο

ομιλητής: Νεκτάριος Χαϊντάρ

ΓΑΛΑΤΣΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 γραφεία ΕΛΜΕ (Γκράβα) 7.30μμ

Το χρέος (και ο Σαμαράς) δεν είναι βιώσιμα

Ομιλητής: Γιώργος Πίττας

ΚΥΨΕΛΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 καφέ Κοσμικόν 7μμ

Το χρέος (και ο Σαμαράς) δεν είναι βιώσιμα

Ομιλητής: Ηλίας Κολοβός

ΕΞΑΡΧΕΙΑ

- ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 καφέ Κούνια 7.30μμ

Το Πανελλαδικό Συμβούλιο του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Μαρία Γρυσμπολάκη

- ΤΕΤΑΡΤΗ 23/4 καφέ Κούνια 7.30μμ

Η πάλη για τη σεξουαλική απελευθέρωση σήμερα

Ομιλήτρια: Κατερίνα Κανελοπούλου

ΠΑΤΗΣΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 καφέ Λα Ροζέ 7μμ

Το χρέος (και ο Σαμαράς) δεν είναι βιώσιμα

Ομιλήτρια: Έλενα Τζίκα

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 16/4 καφέ Έχουμε και Λέμε 7.30μμ

Σερβία 1999 – η Ε.Ε. του ιμπεριαλισμού και του πολέμου

Ομιλητής: Μύρων Μαρκάκης

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΓΚΥΖΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 23/4 Στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ (Ραγκαβή 69) 7μμ

Σερβία 1999 – η Ε.Ε. του ιμπεριαλισμού και του πολέμου

Ομιλητής: Χρήστος Μάραντος

ΧΑΛΚΙΔΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/4 Εργατικό Κέντρο 6μμ

Τι είναι και γιατί παλεύει το ΣΕΚ;

Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ 30/4 Στέκι πολιτιστικών ομάδων Πανεπιστημίου Ρεθύμνου 8μμ

Η αντικαπιταλιστική αριστερά μπροστά στις πιο κρίσιμες εκλογές

Ομιλητής: Χρήστος Κωστόπουλος