Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 καφέ Σταθμός 8μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
• ΤΕΤΑΡΤΗ 10/4 καφέ Σταθμός 8μμ
Όχι στα μαλακά φασίστες και βιαστές
Ομιλήτρια: Δήμητρα Λιναρδάκη
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 ΕΡΤ-ΟΡΕΝ 7.30μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλητής: Θανάσης Λυμπερόπουλος
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 στέκι Αριστερής Κίνησης
(Ιάσωνος και Ακροπόλεως) 7.30μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλητής: Κώστας Λάππας
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 Στέκι (Ρήγα Φερραίου) 8μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλητής: Σπύρος Γεωργακόπουλος
ΒΥΡΩΝΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 καφέ Spirit (πλατεία Βυζαντίου) 7μμ
Η πάλη των γυναικών και οι δημοτικές εκλογές
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 Άνω Πουρναρούσα 7μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Βασίλης Λευθεριώτης
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 Σύλλογος Ιμβρίων 7.30μμ
Ο αντιρατσισμός, όπλο για το κίνημα των Κίτρινων Γιλέκων
Ομιλητής: Βαγγέλης Καραθάνος
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 στοά Σαρκά, Α’κτίριο, β’ όρ. 7μμ
Ο αντιρατσισμός, όπλο για το κίνημα των Κίτρινων Γιλέκων
Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 καφέ Ζωή 6.30μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλητής: Νίκος Χατζάρας
ΚΑΜΑΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 καφέ Τρίλιζα 7.30μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλητής: Νίκος Κοκκίνης
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΒΟΡΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 Πολύκεντρο Νεολαίας 7.45μμ
Ο αντιρατσισμός, όπλο για το κίνημα των Κίτρινων Γιλέκων
Ομιλήτρια: Ιωάννα Κτενιουδάκη
ΧΑΝΙΑ ΔΥΤΙΚΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4
γρ.δημοτικού σχήματος ΑΝΤΑΡΣΙΑ 7.30μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλητής: Χρήστος Κιούπης
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 καφέ Μικρές Γεύσεις (πλ.Τερψιθέας) 7μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Τιάνα Ανδρέου
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 καφέ Περιμπανού 7.30μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΚΥΨΕΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 καφέ Deja 7.30μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Φύλλια Πολίτη
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 Παιδαγωγικό 8μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλητής: Σωκράτης Ταγκόπουλος
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 καφέ Λα Ροζέ 7μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Νίκη Αργύρη
ΧΑΜΟΣΤΕΡΝΑ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 καφέ Κρίκος 7μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλητής: Γιάννης Μαραβελάκης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 10/4 καφέ Κρίκος 7μμ
Η πάλη των γυναικών και οι δημοτικές εκλογές
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ- ΘΗΣΕΙΟ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 καφέ «6» 7μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
• ΤΕΤΑΡΤΗ 10/4 καφέ «6» 7μμ
Η πάλη των γυναικών και οι δημοτικές εκλογές
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ-ΚΟΛΩΝΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 στην Αυλή του Πέτρου 7μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλητής: Δημήτρης Στεφανάκης
ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 καφέ Τζέγκα 7μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλητής: Δημήτρης Τσώλης
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
• ΠΕΜΠΤΗ 4/4 καφέ Βεσπάκι (Ζίννη 30) 7.30μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
• ΠΕΜΠΤΗ 11/4 καφέ Βεσπάκι (Ζίννη 30) 8μμ
Η πάλη των γυναικών και οι δημοτικές εκλογές
Ομιλήτρια: Γιούλη Καλοφωλιά
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4 πολιτιστικό κέντρο Αντ. Σαμαράκης 8μμ
Τι είναι και για τι παλεύει το ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Τιάνα Ανδρέου
ΝΙΚΑΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4 δημαρχείο 7μμ
Η εργατική τάξη σήμερα
Ομιλήτρια: Εύη Σταμπόλη
ΒΟΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4 Θόλος (πανεπιστήμιο) 7μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλητής: Γιάννης Σουμπάσης
ΠΑΤΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Γιώργος Πελεκούδας
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4 καφέ Ποέτα 8μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλητής: Κώστας Σταματίου
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΝΟΤΙΟ
ΠΕΠΜΤΗ 4/4 Πολύκεντρο Νεολαίας 7μμ
Ο αντιρατσισμός, όπλο για το κίνημα των Κίτρινων Γιλέκων
Ομιλήτρια: Δανάη-Νίκη Μιχοπούλου
ΧΑΝΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4 Σύλλογος Δασκάλων 7μμ
Ενάντια στην καταπίεση, η θεωρία και η πράξη
Ομιλήτρια: Δανάη Κωλέτη
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4 καφέ Πολυμήχανο 8μμ
Ο αντιρατσισμός, όπλο για το κίνημα των Κίτρινων Γιλέκων
Ομιλητής: Αλέξανδρος Κοροβέσης
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4 καφέ Σαρδανάπαλος (Πλ.Άνοιξη - Ζωγράφου) 7μμ
Ενάντια στην καταπίεση, η θεωρία και η πράξη
Ομιλήτρια: Εύα Ντόκου
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4 Μεγάλου Αλεξάνδρου 59 8μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλήτρια: Γωγώ Τάκη
ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4 καφέ Σκαντζόχοιρος 7μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4 στέκι Εκτός Σχεδίου 6.30μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλητής: Άγγελος Μιχαηλίδης
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4 Goody’s 8μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Μαριλένα Κουντούρη
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4
Πνευματικό Κέντρο Δήμου 7μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας
ΜΑΡΟΥΣΙ
• ΠΕΜΠΤΗ 4/3 καφέ Βαβέλ 8μμ
Η εκλογική μάχη και το ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Αφροδίτη Φράγκου
• ΤΕΤΑΡΤΗ 10/4 καφέ Βαβέλ 8μμ
20 χρόνια από τους βομβαρδισμούς του ΝΑΤΟ στη Σερβία
Ομιλητής: Σωτήρης Κοντογιάννης
• ΠΕΜΠΤΗ 18/4 καφέ Βαβέλ 8μμ
Κομιντέρν, η τρίτη Διεθνής
Ομιλήτρια: Αφροδίτη Φράγκου
Στις σχολές
ΒΟΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 Θόλος, αίθ. φοιτητικού συλλόγου 6μμ
Καπιταλισμός και περιβάλλον – σχέσεις καταστροφής
Η αντικαπιταλιστική απάντηση
Ομιλητής: Γιάννης Σουμπάσης
ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΑΠΘ
ΠΕΜΠΤΗ 4/4 φουαγιέ 4μμ
Η παρέμβαση της αντικαπιταλιστικής αριστεράς στις φοιτητικές εκλογές
Ομιλητής: Σάββας Κκονέ
Εκδήλωση
ΝΟΠΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 8/4 τμήμα πολιτικών επιστημών, αιθ.Α 6.30μμ
Όχι στα μαλακά φασίστες και βιαστές
Ομιλητές: Μπάμπης Κουρουνδής, μέλος Δ.Σ. Δικηγορικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης, Μαρίνα Κυρλίτσια, φοιτήτρια Πολιτικών Επιστημών