ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Κρατικός καπιταλισμός και σοσιαλισμός από τα κάτω
Ομιλητής: Μιχάλης Βερβέρης
ΠΑΤΡΑ
- ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Πώς συνεχίζει το αντιφασιστικό κίνημα μετά τις 5-6 Οκτώβρη
Ομιλητής: Νεκτάριος Χαϊντάρ
- ΤΕΤΑΡΤΗ 16/10 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Μια 20ετία εργατικής αντίστασης και ριζοσπαστικοποίησης
- ΤΕΤΑΡΤΗ 23/10 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Τι είναι και για τι παλεύει το ΣΕΚ;
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 καφέ Κύτταρο 7.30μμ
Κρατικός καπιταλισμός και σοσιαλισμός από τα κάτω
Ομιλήτρια: Ζαννέτα Λυσικάτου
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
- ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 Στέκι ΚΕΕΡΦΑ 7.30μμ
Το επαναστατικό κόμμα τον 21ο αιώνα
Ομιλητής: Νεκτάριος Δαργάκης
- ΤΕΤΑΡΤΗ 16/10 Στέκι ΚΕΕΡΦΑ 7.30μμ
Από τον Ψυχρό πόλεμο στα σφαγεία της «Νέας Τάξης»
Ομιλήτρια: Χρύσα Κατσιματίδου
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 καφέ Κούνια (Θεμιστοκλέους 43) 7.30μμ
Κρατικός καπιταλισμός και σοσιαλισμός από τα κάτω
Ομιλήτρια: Κατερίνα Κανελλοπούλου
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 καφέ Βραζιλιάνα 7μμ
Γερμανικές εκλογές και κρίση στην Ευρώπη
Ομιλήτρια: Αναστασία Χατζηλουκά
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 καφέ Μούντο 7μμ
Το επαναστατικό κόμμα τον 21ο αιώνα
Ομιλητής: Αντώνης Αλφιέρης
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 γραφεία «Κίνημα στην Πόλη» 7μμ
Κρατικός καπιταλισμός και σοσιαλισμός από τα κάτω
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 καφέ Quiz 7μμ
Από τον Ψυχρό πόλεμο στα σφαγεία της «Νέας Τάξης»
Ομιλητής: Κώστας Κοντογιάννης
ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 καφέ Λουξίν 7μμ
Κρατικός καπιταλισμός και σοσιαλισμός από τα κάτω
Ομιλήτρια: Αφροδίτη Κωτσοπούλου
ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 καφέ Ερνέστο 8μμ
Πώς συνεχίζουμε στο αντιφασιστικό κίνημα;
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 παρκάκι Αγ. Ελευθερίου 7μμ
Το επαναστατικό κόμμα στον 21ο αιώνα
Ομιλήτρια: Χαρίκλεια Πετράκη
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 στέκι 7.30μμ
Η μεγαλύτερη κρίση του καπιταλισμού
Ομιλητής: Ηλίας Ασημακόπουλος
ΡΕΘΥΜΝΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 Στέκι πολιτιστικών ομάδων Πανεπιστημίου Κρήτης 8μμ
Το ενιαίο μέτωπο
Ομιλητής: Ζήσης Καλλιμάνης
ΧΑΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Η αμερικάνικη εργατική τάξη τη δεκαετία του ‘30
Ομιλητής: Σεραφείμ Ρίζος
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΒΟΡΕΙΟ ΚΕΝΤΡΟ)
- ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 το στέκι της πλατείας (Αγ. Μηνάς) 6.30μμ
Κρατικός καπιταλισμός και σοσιαλισμός από τα κάτω
Ομιλήτρια: Λυδία Παυλίδη
- ΤΕΤΑΡΤΗ 16/10 το στέκι της πλατείας (Αγ. Μηνάς) 6.30μμ
Η μεγαλύτερη κρίση του καπιταλισμού
Ομιλητής: Κώστας Γκούμας
- ΤΕΤΑΡΤΗ 23/10 το στέκι της πλατείας (Αγ. Μηνάς) 6.30μμ
Χιλή: η τραγωδία του κοινοβουλευτικού δρόμου
Ομιλήτρια: Ειλέμ Αλιόγλου
ΚΑΜΑΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 ΕΔΟΘ (5ος ορ.) 7μμ
Η μεγαλύτερη κρίση του καπιταλισμού
Ομιλητής: Νίκος Παπαθανασίου
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 καφέ Γιώτης 7.30μμ
Κρατικός καπιταλισμός και σοσιαλισμός από τα κάτω
Ομιλητής: Γιάννης Κούτρας
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 στέκι Νεολαίας Αμπελοκήπων 7μμ
Το επαναστατικό κόμμα στον 21ο αιώνα
Ομιλητής: Νίκος Χατζάρας
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 9/10 στοά Σάρκα, Α’ κτίριο, Β’ ορ., 7μμ
Η μάχη ενάντια στο ρατσισμό και το φασισμό – μετά την Αντιφασιστική Συνάντηση της 5-6 Οκτώβρη
Ομιλήτρια: Γεωργία Ανδρέου
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 στέκι 8μμ
Το επαναστατικό κόμμα στον 21ο αιώνα
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΝΙΚΑΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ 7μμ
Ισπανία του ‘36
Ομιλητής: Γιώργος Χρυσαφίδης
ΒΟΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 Θόλος (πανεπιστήμιο) 8μμ
Το επαναστατικό κόμμα στον 21ο αιώνα
Ομιλήτρια: Κατερίνα Παπαδούλη
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 Δημαρχείο 7.30μμ
Το επαναστατικό κόμμα στον 21ο αιώνα
Ομιλητής: Στέλιος Μιχαηλίδης
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 καφέ Δημαρχείο 7.30μμ
Χιλή, η τραγωδία του κοινοβουλευτικού δρόμου
Ομιλητής: Κώστας Πολύδωρος
ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΤΑΥΡΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 καφέ Σπιρτόκουτο 7μμ
Να σταματήσουμε την επέμβαση στη Συρία
Ομιλητής: Δημήτρης Τσώλης
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΓΚΥΖΗ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ (Ραγκαβή 69) 7μμ
Το επαναστατικό κόμμα στον 21ο αιώνα
Ομιλήτρια: Στέλλα Μυρισιώτη
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 Σύλλογος Ιμβρίων 7μμ
Ο σεξισμός και η γυναικεία καταπίεση
Ομιλητής: Ρεντόν Κανάνι
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
- ΠΕΜΠΤΗ 10/10 προαύλιο ΕΡΤ 7.30μμ
Πώς συνεχίζουμε στο αντιφασιστικό κίνημα;
Ομιλήτρια: Εμμανουέλα Γεωργοπούλου
- ΠΕΜΠΤΗ 17/10 προαύλιο ΕΡΤ 7.30μμ
Η διαρκής επανάσταση
Ομιλητής: Άγης Καρράς
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 στέκι 6.30μμ
Το επαναστατικό κόμμα στον 21ο αιώνα
Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 Εργατικό Κέντρο 7.30μμ
Κρατικός καπιταλισμός και σοσιαλισμός από τα κάτω
Ομιλητής: Ευκλείδης Μακρόγλου
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 στέκι 7.30μμ
Κράτος και επανάσταση
Ομιλήτρια: Κατερίνα Πατρικίου
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 καφέ Αντί 7μμ
Το επαναστατικό κόμμα στον 21ο αιώνα
Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10
κυλικείο δημαρχείου 7.30μμ
Το επαναστατικό κόμμα στον 21ο αιώνα
Ομιλητής: Μιχάλης Πέππας
ΒΥΡΩΝΑΣ
- ΠΕΜΠΤΗ 10/10 καφέ Σουζάνα 7.30μμ
Το επαναστατικό κόμμα στον 21ο αιώνα
Ομιλητής: Κυριάκος Αλισαβάκης
- ΤΕΤΑΡΤΗ 16/9 καφέ Σουζάνα 7.30μμ
Κρατικός καπιταλισμός και σοσιαλισμός από τα κάτω
Ομιλητής: Γιώργος Παπαγγελής
ΤΟΥΜΠΑ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 καφέ Άνεμος 7.30μμ
Πώς χάθηκε η Ρώσικη Επανάσταση
Ομιλήτρια: Λίνα Μακρόγλου
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 καφέ Άνω Πουρναρούσα 7μμ
Το επαναστατικό κόμμα στον 21ο αιώνα
Ομιλητής: Νίκος Βούλτσος
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ-ΚΟΛΩΝΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 10/10 θέατρο Άλεξτον 7.30μμ
Το επαναστατικό κόμμα στον 21ο αιώνα
Ομιλητής: Παντελής Γαβριηλίδης
ΓΕΡΑΚΑΣ - ΠΑΛΛΗΝΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11/10 καφέ Next One 6μμ
Το επαναστατικο κόμμα στον 21ο αιώνα
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη