Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 καφέ Σταθμός 8μμ
20 χρόνια από τους βομβαρδισμούς του ΝΑΤΟ στη Σερβία
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 ΕΡΤ-ΟΡΕΝ 7.30μμ
Μαρξισμός 2019, οι επαναστατικές ιδέες που χρειαζόμαστε
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΜΑΡΟΥΣΙ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 καφέ Βαβέλ 8μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Αλέξανδρος Παπαϊωάννου
• ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 καφέ Βαβέλ 8μμ
20 χρόνια από τους βομβαρδισμούς του ΝΑΤΟ στη Σερβία
ΙΛΙΟΝ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Κάτω τα χέρια από τη Βενεζουέλα
Ομιλητής: Γιάννης Μανωλάτος
• ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλητής: Θανάσης Λυμπερόπουλος
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 Μεγάλου Αλεξάνδρου 59 8μμ
Ο αντιρατσισμός, όπλο για το κίνημα των Κίτρινων Γιλέκων
Ομιλητής: Σπύρος Γεωργακόπουλος
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 στέκι Αριστερής Κίνησης (Ιάσωνος και Ακροπόλεως) 7.30μμ
Ενάντια στην καταπίεση, η θεωρία και η πράξη
Ομιλήτρια: Έλενα Νενεκούμη
ΒΥΡΩΝΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 καφέ Spirit (πλατεία Βυζαντίου) 7μμ
Μαρξισμός 2019, οι επαναστατικές ιδέες που χρειαζόμαστε
Ομιλητής: Βαγγέλης Χατζηνικολάου
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 Άνω Πουρναρούσα 7μμ
Ο αντιρατσισμός, όπλο για το κίνημα των Κίτρινων Γιλέκων
Ομιλητής: Χάρης Παπαδόπουλος
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 καφέ Πολυμήχανο 8μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλητής: Μάνος Νικολάου
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 Σύλλογος Ιμβρίων 7.30μμ
Μαρξισμός 2019, οι επαναστατικές ιδέες που χρειαζόμαστε
Ομιλήτρια: Έλλη Πανταζοπούλου
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 στοά Σαρκά, Α’κτίριο, β’ όρ. 7μμ
Μαρξισμός 2019, οι επαναστατικές ιδέες που χρειαζόμαστε
Ομιλήτρια: Αρετή Κανέλλου
• ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 στοά Σαρκά, Α’κτίριο, β’ όρ. 7μμ
Ο αντιρατσισμός, όπλο για το κίνημα των Κίτρινων Γιλέκων
Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 καφέ Ζωή 6.30μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλήτρια: Κατερίνα Αβραμίδου
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 καφέ Γιώτης 8.30μμ
Ο αντιρατσισμός, όπλο για το κίνημα των Κίτρινων Γιλέκων
Ομιλητής: Σάββας Κκονέ
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΒΟΡΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 Πολύκεντρο Νεολαίας 7.45μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλήτρια: Αγγέλα Χαραλαμπάκη
ΧΑΝΙΑ ΔΥΤΙΚΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 γρ.δημοτικού σχήματος
Ανταρσία στα Χανιά 7.30μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Μανώλης Φιωτάκης
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 πολιτιστικό κέντρο Αντ. Σαμαράκης 8μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Μιχάλης Πέππας
ΚΥΨΕΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 καφέ Deja
(Φωκ. Νέγρη και Σκόπελου) 7.30μμ
Μαρξισμός 2019, οι επαναστατικές ιδέες που χρειαζόμαστε
Ομιλήτρια: Φύλλια Πολίτη
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 καφέ Λα Ροζέ (Αγ.Νικόλαος) 7μμ
Μαρξισμός 2019, οι επαναστατικές ιδέες που χρειαζόμαστε
Ομιλήτρια: Νίκη Αργύρη
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 καφέ Περιμπανού 7.30μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Στέλιος Τζομπανάκης
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 Παιδαγωγικό (Ναυαρίνου) αιθ. Υ στο υπόγειο, 8μμ
Ενάντια στην καταπίεση, η θεωρία και η πράξη
Ομιλητής: Νικόλ Μπότση
ΧΑΜΟΣΤΕΡΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 καφέ Κρίκος 7μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλήτρια: Σταυρούλα Ψυχογιοπούλου
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ- ΘΗΣΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 καφέ «6» 7μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Αντώνης Σκαρπέλης
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ-ΚΟΛΩΝΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 στην Αυλή του Πέτρου 7μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Κυριάκος Μπάνος
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 καφέ 1968
(στοά Θησέως και Αγ.Πάντων) 7.30μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Λευτέρης Βαγγέλης
ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ-ΤΑΥΡΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 καφέ taf-kappa 7μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Δημήτρης Τσώλης
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 καφέ Βεσπάκι (Ζίννη 30) 8μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Δημήτρης Κουτσομητόπουλος
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 καφέ Μυρτίλο 7.30μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Βασίλης Μάραντος
ΓΚΥΖΗ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ (Ραγκαβή 69) 7.30μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλήτρια: Εύα Ηλιάδη
ΝΙΚΑΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 δημαρχείο 7μμ
Ο αντιρατσισμός, όπλο για το κίνημα των Κίτρινων Γιλέκων
Ομιλήτρια: Μήτσι Μπαμπάκου
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3
καφέ Μικρές Γεύσεις (πλ.Τερψιθέας) 7μμ
Κορέα - Ιμπεριαλιστικοί ανταγωνισμοί
Ομιλητής: Παναγιώτης Σιμιτσόπουλος
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 Στέκι (Ρήγα Φερραίου) 8μμ
Ενάντια στην καταπίεση, η θεωρία και η πράξη
Ομιλήτρια: Λίλιαν Μπουρίτη
ΒΟΛΟΣ
• ΠΕΜΠΤΗ 28/3 Θόλος (πανεπιστήμιο) 7μμ
Η απεργιακή 8 Μάρτη και η συνέχεια
Ομιλήτρια: Εύη Τσιούνη
• ΠΕΜΠΤΗ 4/4 Θόλος (πανεπιστήμιο) 7μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλητής: Γιάννης Σουμπάσης
ΠΑΤΡΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 28/3 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Η πάλη των γυναικών και οι δημοτικές εκλογές
Ομιλήτρια: Τόνια Λαχανιώτη
• ΠΕΜΠΤΗ 4/4 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Γιώργος Πελεκούδας
ΚΑΜΑΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 καφέ Τρίλιζα 8μμ
Ενάντια στην καταπίεση, η θεωρία και η πράξη
Ομιλήτρια: Ιωάννα Κατλαμούση
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 καφέ Ποέτα 8μμ
Ενάντια στην καταπίεση, η θεωρία και η πράξη
Ομιλήτρια: Μαρία Τσίρμπα
ΤΟΥΜΠΑ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 καφέ Άνεμος 7μμ
Ενάντια στην καταπίεση, η θεωρία και η πράξη
Ομιλήτρια: Χρύσα Καλογεράκη
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 καφέ Καμπόης 6.30μμ
Ο αντιρατσισμός, όπλο για το κίνημα των Κίτρινων Γιλέκων
Ομιλήτρια: Αναστασία Παναγιώτου
ΞΑΝΘΗ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 καφέ Βυζάντιο 7μμ
Η πάλη των γυναικών και οι δημοτικές εκλογές
Ομιλήτρια: Βάσω Αλεξοπούλου
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΝΟΤΙΟ
ΠΕΠΜΤΗ 28/3 Πολύκεντρο Νεολαίας 7μμ
Ενάντια στην καταπίεση, η θεωρία και η πράξη
Ομιλητές: Γεωργία Σταματάκη, Λεωνίδας Μαρουλάσοβ
ΧΑΝΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 Σύλλογος Δασκάλων 7μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Σεραφείμ Ρίζος
ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 καφέ Σκαντζόχοιρος 7μμ
Μαρξισμός 2019, οι επαναστατικές ιδέες που χρειαζόμαστε
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 στέκι Εκτός Σχεδίου 6.30μμ
Διεθνιστικό ΟΧΙ στη Συμφωνία των Πρεσπών
Ομιλήτρια: Ελίνα Φειδοπιάστη
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 Goody’s 8μμ
Το μέλλον ανήκει στην επαναστατική αριστερά
Ομιλήτρια: Μαριλένα Κουντούρη
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 28/3 Πνευματικό Κέντρο Δήμου 7μμ
Μαρξισμός 2019, οι επαναστατικές ιδέες που χρειαζόμαστε
Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας
• ΠΕΜΠΤΗ 4/4 Πνευματικό Κέντρο Δήμου 7μμ
20 χρόνια από τους βομβαρδισμούς του ΝΑΤΟ στη Σερβία
Ομιλητής: Θοδωρής Λυκογιαννάκης
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 καφέ Σαρδανάπαλος (Πλ.Άνοιξη - Ζωγράφου) 7μμ
Ενάντια στην καταπίεση, η θεωρία και η πράξη
Ομιλήτρια: Εύα Ντόκου
Στις σχολές
ΑΣΚΤ
ΤΕΤΑΡΤΗ 27/3 κυλικείο 3μμ
Η παρέμβαση της αντικαπιταλιστικής αριστεράς στις φοιτητικές εκλογές
Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος
ΠΑΝΤΕΙΟ
ΠΕΜΠΤΗ 28/3 αιθ. Β2, 2μμ
Η παρέμβαση της αντικαπιταλιστικής αριστεράς στις φοιτητικές εκλογές
Ομιλήτρια: Μαριλένα Κουντούρη
ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΑΠΘ
• ΠΕΜΠΤΗ 28/3 φουαγιέ 4μμ
Ο αντιρατσισμός, όπλο για το κίνημα των Κίτρινων Γιλέκων
Ομιλητής: Σάββας Κκονέ
• ΠΕΜΠΤΗ 4/4 φουαγιέ 4μμ
Η παρέμβαση της αντικαπιταλιστικής αριστεράς στις φοιτητικές εκλογές
ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΑΘΗΝΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29/3 αιθ. 516, 1.30μμ
Η παρέμβαση της αντικαπιταλιστικής αριστεράς στις φοιτητικές εκλογές
Ομιλητής: Άγγελος Διονυσακόπουλος
ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ (ΣΧΟΛΕΣ ΚΕΝΤΡΟΥ-ΝΟΠΕ-ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ)
ΤΡΙΤΗ 2/4 υπόγειο αίθ. 1, 2ΜΜ
Η παρέμβαση της αντικαπιταλιστικής αριστεράς στις φοιτητικές εκλογές
Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος
ΒΟΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 3/4 Θόλος, αίθ. φοιτητικού συλλόγου 6μμ
Καπιταλισμός και περιβάλλον – σχέσεις καταστροφής
Η αντικαπιταλιστική απάντηση
Ομιλητής: Γιάννης Σουμπάσης