Δραστηριότητες
Μαρξιστικά φόρουμ

ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 καφέ Σταθμός 8μμ
Κάτω τα χέρια από τη ΔΕΗ, κάτω τα χέρια από το περιβάλλον
Ομιλητής: Χρήστος Δούρης
• ΤΕΤΑΡΤΗ 19/2 καφέ Σταθμός 8μμ
120 χρόνια από τη γέννηση του Παντελή Πουλιόπουλου
Ομιλήτρια: Δήμητρα Λιναρδάκη
 
ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 καφέ Σκαντζόχοιρος 6.30μμ
Η γυναικεία εργατική τάξη στο μεσοπόλεμο και την Αντίσταση
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
• ΤΕΤΑΡΤΗ 19/2 καφέ Σκαντζόχοιρος 6.30μμ
ΟΙ φοιτητές απαντούν με καταλήψεις
Ομιλήτρια: Γεωργία Κόφφα
 
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
120 χρόνια από τη γέννηση του Παντελή Πουλιόπουλου
Ομιλητής: Γιάννης Κούβαρης
 
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 καφέ Γρηγόρης (Πετρουπόλεως) 7.30μμ
Ο ρατσιστικός πόλεμος της κυβέρνησης Μητσοτάκη
Ομιλητής: Θανάσης Λυμπερόπουλος
 
ΒΟΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 Θόλος 9μμ
Ο ρατσιστικός πόλεμος της κυβέρνησης Μητσοτάκη
Ομιλητής: Τάσος Τσιούνης
 
ΤΟΥΜΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 καφέ Άνεμος 6.15μμ
Η μάχη του ασφαλιστικού
Ομιλητής: Νίκος Κοκκίνης
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 καφέ Ποέτα 8μμ
Η γυναικεία εργατική τάξη στο μεσοπόλεμο και την Αντίσταση
Ομιλήτρια: Μαρία Τσίρμπα
 
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 καφέ Γιώτης 8.30μμ
Η μάχη του ασφαλιστικού
Ομιλητής: Γιάννης Κούτρας
 
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 Στοά Σαρκά, Α’ κτίριο, Β’ ορ., 7μμ
Η μάχη του ασφαλιστικού
Ομιλήτρια: Αρετή Κανέλου
 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΒΟΡΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 Πολύκεντρο Νεολαίας 7.30μμ
Η Βολιβία αντιστέκεται στο πραξικόπημα
Ομιλητής: Κωνσταντίνος Δανακτσής
 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΝΟΤΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 Πολύκεντρο Νεολαίας 7μμ
Ο ρατσιστικός πόλεμος της κυβέρνησης Μητσοτάκη
Ομιλήτρια: Θεοδώρα Καφήρα
 
ΧΑΝΙΑ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 Σύλλογος Δασκάλων 7.30μμ
110 χρόνια από την καθιέρωση της παγκόσμιας μέρα γυναικών – Τα διδάγματα και η συνέχεια
Ομιλήτρια: Δανάη Κωλέτη
 
ΒΥΡΩΝΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 καφέ Σπίριτ 7μμ
Οι καταστροφές της κλιματικής αλλαγής
Ομιλητής: Αντώνης Αντύπας
 
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 δημαρχείο, αιθ. Ανταρσία στο Λιμάνι, 5ος ορ., 7μμ
Κάτω τα χέρια από τη ΔΕΗ – κάτω τα χέρια από το περιβάλλον
Ομιλητής: Γεράσιμος Τζανετάτος
 
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 γρ.δημοτικής κίνησης Μια Πόλη στο Δρόμο (Θησέως 156) 7μμ
Ο ρατσιστικός πόλεμος της κυβέρνησης Μητσοτάκη
Ομιλήτρια: Εύη Μαχοβίτσκαγια
 
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 στην Αυλή του Πέτρου 7μμ
Οργανώνοντας την απεργία ενάντια στο ασφαλιστικό σφαγείο του Βρούτση
Ομιλητής: Δημήτρης Στεφανάκης
 
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
• ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 Παιδαγωγικό (Ναυαρίνου), υπόγειο, 7.30μμ
Στοπ στο νέο ασφαλιστικό
Ομιλητής: Σωκράτης Ταγκόπουλος
• ΤΕΤΑΡΤΗ 19/2 Παιδαγωγικό (Ναυαρίνου), υπόγειο, 7.30μμ
Η γυναικεία εργατική τάξη στο μεσοπόλεμο και την Αντίσταση
Ομιλήτρια: Κατερίνα Κανελοπούλου
 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 12/2 καφέ Μυρτίλο 8μμ
Η μάχη για το ασφαλιστικό
Ομιλητής: Αντώνης Φώσκολος
 
ΚΥΨΕΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 13/2 γρ.6ης δημοτικής κοινότητας, Θήρας 31, 8μμ
Η μάχη του ασφαλιστικού
Ομιλητής: Νίκος Αλεξανδράτος
 
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 13/2 καφέ Λα Ροζέ (Αγ.Νικόλαος) 7μμ
Το σφαγείο του ασφαλιστικού
Ομιλήτρια: Ευγενία Βρούσο
 
ΓΚΥΖΗ
ΠΕΜΠΤΗ 13/2 καφέ Ενωδία 7.30μμ
Η μάχη του ασφαλιστικού
Ομιλήτρια: Θένια Ασλανίδη
 
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 13/2 καφέ Λούπα (Ερεχθείου 12 - Κουκάκι) 8μμ
Η Βολιβία αντιστέκεται στο πραξικόπημα
Ομιλητής: Δημήτρης Κουτσομητόπουλος
 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 13/2 καφέ Coffeedence 7.30μμ
Κάτω τα χέρια από τη ΔΕΗ – κάτω τα χέρια από το περιβάλλον
Ομιλητής: Σάκης Κολότσιος
 
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 13/2 καφέ Καμπόης 6.30μμ
Ο ρατσιστικός πόλεμος της κυβέρνησης Μητσοτάκη
Ομιλητής: Μανώλης Μανουσαρίδης
 
ΠΑΤΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 13/2 καφέ Γέφυρες 7μμ
Η μάχη του ασφαλιστικού
Ομιλήτρια: Τόνια Λαχανιώτη
 
ΙΛΙΣΙΑ - ΖΩΓΡΑΦΟΥ 
ΠΕΜΠΤΗ 13/2 καφέ Σαρδανάπαλος 7μμ
Η μάχη του ασφαλιστικού
Ομιλητής: Νίκος Κουτσογιάννης
 
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΠΕΜΠΤΗ 13/2 Πίνδου και Φιλικής Εταιρείας 7μμ
Ο ρατσιστικός πόλεμος της κυβέρνησης Μητσοτάκη
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
 
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΠΕΜΠΤΗ 13/2 καφέ Πίνδου και Φιλικής Εταιρείας, Αργυρούπολη, 8μμ
Η γυναικεία εργατική τάξη στο μεσοπόλεμο και την Αντίσταση
Ομιλήτρια: Μαρία Βολτέρα
 
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ 
ΠΕΜΠΤΗ 13/2 δημαρχείο 7μμ
Η μάχη του ασφαλιστικού
Ομιλητής: Παναγιώτης Ζουγανέλης
 
ΝΙΚΑΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 13/2 δημαρχείο 7μμ
Η μάχη του ασφαλιστικού
Ομιλήτρια: Κατερίνα Θωίδου
 
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 13/2 καφέ Γαρδένια (Βασ.Σοφίας 75) 7.30μμ
ΟΙ φοιτητές απαντούν με καταλήψεις
Ομιλητής: Αλέξανδρος Παπαγεωργίου
 
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
• ΠΕΜΠΤΗ 13/2 Goody’s (Πεντέλης 4) 6.30μμ
Κάτω τα χέρια από τη ΔΕΗ – κάτω τα χέρια από το περιβάλλον
Ομιλητής: Σωτήρης Τατάκης
• ΠΕΜΠΤΗ 20/2 Goody’s (Πεντέλης 4) 6.30μμ
Ο ρατσιστικός πόλεμος της κυβέρνησης Μητσοτάκη
Ομιλήτρια: Ρία Φρύσσα
 
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 13/2 Goody’s 8μμ
Η γυναικεία εργατική τάξη στο μεσοπόλεμο και την Αντίσταση
Ομιλήτρια: Άννα Αδαμίδη
• ΠΕΜΠΤΗ 20/2 Goody’s 8μμ
Όχι στον «άξονα» πολέμου – Δεν πολεμάμε για τις ΑΟΖ
Ομιλητής: Κώστας Φοινηνής
 
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 13/2 καφέ Σεβάχ 7μμ
Όχι στον «άξονα» πολέμου – Δεν πολεμάμε για τις ΑΟΖ
Ομιλητής: Κώστας Φοινηνής
• ΠΕΜΠΤΗ 20/2 καφέ Σεβάχ 7μμ
Η γυναικεία εργατική τάξη στο μεσοπόλεμο και την Αντίσταση
Ομιλήτρια: Μαρία Φώσκολου
 
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/2 Goody’s 8μμ
Οργανώνουμε την πανεργατική απεργία 18 Φλεβάρη
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
 
ΚΑΜΑΡΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 16/2 καφέ Τρίλιζα 6μμ
Ο ρατσιστικός πόλεμος της κυβέρνησης Μητσοτάκη
Ομιλητής: Ευκλείδης Μακρόγλου
 
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΠΕΜΠΤΗ 20/2 στέκι (Ρήγα Φερραίου) 7μμ
Ο ρατσιστικός πόλεμος της κυβέρνησης Μητσοτάκη
Ομιλητής: Σπύρος Γεωργακόπουλος