ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΑ ΦΟΡΟΥΜ

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφενείο Παπιαμώνης 7.30μμ

Λένιν: από τον Φλεβάρη στον Οκτώβρη

Ομιλήτρια: Δέσποινα Σόγκα

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 Στέκι Αριστερής Κίνησης 7.30μμ

Η στρατηγική του εργατικού ελέγχου

Ομιλητής: Αργύρης Μπουλής

ΙΛΙΟΝ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφέ Της Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ

Η στρατηγική του εργατικού ελέγχου

Ομιλητής: Μιχάλης Βερβέρης

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφενείο του Γιώργου 6.30μμ

Λένιν: από το Φλεβάρη στον Οκτώβρη

Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος

ΧΑΝΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 Γωνία των Αγγέλων 7.30μμ

Πολωνία 1980 - Το κίνημα της Αλληλεγγύης

Ομιλητής: Γιάννης Θάνος

ΓΙΑΝΝΕΝΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφέ Old Post 7μμ

Η εργατική τάξη σήμερα

Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα

ΜΑΡΟΥΣΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφέ Γαρδένια 7.30μμ

Τα μαθήματα της Βαϊμάρης

Ομιλητής: Σωτήρης Κοντογιάννης

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 Coffee Time 8μμ

Η στρατηγική του εργατικού ελέγχου

Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφέ Κύτταρο 8.30μμ

Το πανελλαδικό συμβούλιο της ΑΝΤΑΡΣΥΑ

Ομιλητής: Γιώργος Μποτσίδης

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφέ Λουξίν 7μμ

Η αιγυπτιακή επανάσταση

Ομιλητής: Νικηφόρος Παπαδόπουλος

ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΙΛΙΣΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφέ Munches 7.30μμ

Η στρατηγική του εργατικού ελέγχου

Ομιλήτρια: Μαρία Ασαριωτάκη

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφέ Άνω Πουρναρούσα 7μμ

Τα μαθήματα της Βαϊμάρης

Ομιλητής: Απόστολος Λυκούργος

ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφέ Quiz 7μμ

Η αιγυπτιακή επανάσταση

Ομιλήτρια: Έλλη Πανταζοπούλου

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφέ Βραζιλιάνα 7μμ

Οι εργάτες ενάντια στα αφεντικά

Ομιλήτρια: Σταυρούλα Ψυχογιοπούλου

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφέ Δολίχη 7.30μμ

Η στρατηγική του εργατικού ελέγχου

Ομιλητής: Νεκτάριος Δαργάκης

ΚΥΨΕΛΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 Δημοτική Αγορά 7.30μμ

Η στρατηγική του εργατικού ελέγχου

Ομιλητής: Ηλίας Κολοβός

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΓΚΥΖΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 Επιτροπή Βοήθειας και Στήριξης του Παιδιού 7μμ

Λένιν: Οι θέσεις του Απρίλη – η οργάνωση της κοινωνίας από τα κάτω

Ομιλητής: Χρήστος Μάραντος

ΓΑΛΑΤΣΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 Goody’s 7.30μμ

Ένας χρόνος από την επανάσταση στην Αίγυπτο

Ομιλητής: Θανάσης Καμπαγιάννης

ΕΞΑΡΧ­ΕΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 Στέκι Γέφυρα 7.30μμ

Πώς μπορούμε να βγούμε από την κρίση;

Ομιλητής: Δημήτρης Μόσχος

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 Γρηγόρης (πλ. Κοραή) 7μμ

Θα γίνουμε φτωχότεροι αν βγούμε από το ευρώ;

Ομιλητής: Κώστας Σαρρής

ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ - ΤΑΥΡΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφέ Σαν Άλλοτε (πλ. Αικατερίνης) 8μμ

Οι εργάτες ενάντια στα αφεντικά

Ομιλητής: Δημήτρης Αγωγιάτης

ΤΟΥΜΠΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 καφέ Άνεμος 8μμ

Η κρίση του ευρώ

Ομιλητής: Λάκης Κουτσίλας

ΚΑΜΑΡΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 1/2 Φιλοσοφική Σχολή 6.30μμ

Η αιγυπτιακή επανάσταση

Ομιλήτρια: Χρύσα Καλογεράκη

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΒΟΡΕΙΟ ΚΕΝΤΡΟ

ΠΕΜΠΤΗ 2/2 καφέ Λα Μπρασερί 6μμ

20 χρόνια από τα εθνικιστικά συλλαλητήρια για τη Μακεδονία

Ομιλητής: Δημήτρης Τσώλης

ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΝΟΤΙΟ ΚΕΝΤΡΟ

ΠΕΜΠΤΗ 2/2 καφέ Έχουμε και Λέμε 7.30μμ

20 χρόνια από τα εθνικιστικά συλλαλητήρια για τη Μακεδονία

Ομιλήτρια: Στέλλα Κωστάκη

ΛΑΜΠΡΑΚΗ

ΠΕΜΠΤΗ 2/2 Εργατικό Κέντρο 6.30μμ

Η μελλοντική σοσιαλιστική κοινωνία

Ομιλήτρια: Γεωργία Κωνσταντινίδου

ΚΟΛΩΝΟΣ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ 2/2 καφέ Ιλιάδα (Άστρους και Επιδαύρου) 7.30μμ

Η στρατηγική του εργατικού ελέγχου

Ομιλητής: Νεκτάριος Δαργάκης

ΝΙΚΑΙΑ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ 2/2 κυλικείο Κρατικού Νοσοκομείου 7.30μμ

Η στρατηγική του εργατικού ελέγχου

Ομιλητής: Δημήτρης Καλπίδης

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ - ΠΕΡΑΜΑ

ΠΕΜΠΤΗ 2/2 καφέ Δωδώνη (πλ. Λαού) 8μμ

Οι εργάτες ενάντια στα αφεντικά

Ομιλήτρια: Ελπίδα Καμπάνη

ΠΑΤΗΣΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ 2/2 καφέ Λα Ροζέ 5.30μμ

Η στρατηγική του εργατικού ελέγχου

Ομιλήτρια: Δέσποινα Καζανοπούλου

ΒΥΡΩΝΑΣ

ΠΕΜΠΤΗ 2/2 καφέ Σουζάνα 7.30μμ

Η κρίση της ΕΕ, η Ελλάδα και η Αριστερά

Ομιλητής: Χρίστος Αργύρης

ΞΑΝΘΗ

ΠΕΜΠΤΗ 2/2 Εργατικό Κέντρο 7μμ

Εργατικός έλεγχος – το επόμενο βήμα της αντίστασης

Ομιλητής: Γιάννης Πατζανακίδης

ΠΑΤΡΑ

ΠΕΜΠΤΗ 2/2 Εργατικό Κέντρο 7.30μμ

Πώς λειτουργούν τα σοβιέτ

Ομιλήτρια: Ράνια Κούτσικου

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 4/2 Στέκι (Πίνδου και Μαραθώνος) 5μμ

Οι εργάτες ενάντια στα αφεντικά

Ομιλητής: Γιάννης Πετρόπουλος

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 8/2 καφέ Γρηγόρης (πλ. Κοραή) 7.30μμ

Τα μαθήματα της Βαϊμάρης

Ομιλητής: Αντώνης Αλφιέρης

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΠΕΜΠΤΗ 9/2 καφέ Πάργα 6μμ

Χρειαζόμαστε ένα «νέο ΕΑΜ»;

Ομιλητής: Γιώργος Κόκκοβας

ΒΥΡΩΝΑΣ

ΠΕΜΠΤΗ 9/2 καφέ Σουζάνα 7.30μμ

Τα μαθήματα της Βαϊμάρης

Ομιλητής: Γιώργος Παπαγγελής