θεωρία
Μαρξιστικά Φόρουμ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΒΟΡΕΙΟ ΚΕΝΤΡΟ)

\r\n
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 23/7 
\r\n
στέκι της πλατείας (Αγ. Μηνάς) 7.30μμ
\r\n
Το πραξικόπημα της Χούντας στην Κύπρο
\r\n
Ομιλήτρια: Αγγέλα Χαραλαμπάκη
\r\n
•ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7 
\r\n
στέκι της πλατείας (Αγ. Μηνάς) 7.30μμ
\r\n
Μέση Ανατολή και Παλαιστίνη
\r\n
Ομιλήτρια: Λυδία Παυλίδη
\r\n
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΝΟΤΙΟ ΚΕΝΤΡΟ)
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 23/7 πάρκο Γεωργιάδη 8μμ
\r\n
Φασισμός και αντιφασισμός μετά τις εκλογές
\r\n
Ομιλητής: Αλέξανδρος Παπαϊωάννου
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7 πάρκο Γεωργιάδη 8μμ
\r\n
Μέση Ανατολή και Παλαιστίνη
\r\n
Ομιλητής: Μύρων Μαρκάκης
\r\n
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 23/7 δημαρχείο 7μμ
\r\n
Από τα χαρακώματα στην επανάσταση
\r\n
Ομιλήτρια: Ευγενία Ποντικού
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7 δημαρχείο 7μμ
\r\n
Μέση Ανατολή και Παλαιστίνη
\r\n
Ομιλητής: Αντώνης Αλφιέρης
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 6/8 δημαρχείο 7μμ
\r\n
Μάρξ και εργατική τάξη σήμερα
\r\n
Ομιλήτρια: Τιάνα Ανδρέου
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 20/8 δημαρχείο 8μμ
\r\n
Το επαναστατικό κόμμα σήμερα
\r\n
Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος
\r\n
ΞΑΝΘΗ
\r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 23/7 καφέ Βυζάντιο 8μμ
\r\n
Μέση Ανατολή και Παλαιστίνη
\r\n
Ομιλητής: Τζεμαλί Μηλιαζήμ
\r\n
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
\r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 23/7 καφέ Μελούκο 7μμ
\r\n
Μέση Ανατολή και Παλαιστίνη
\r\n
Ομιλητής: Γιώργος Μποτσίδης
\r\n
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
\r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 23/7 Στέκι 8μμ
\r\n
Ρόζα Λούξεμπουργκ: Μεταρρύθμιση ή επανάσταση;
\r\n
Ομιλήτρια: Κατερίνα Πατρικίου
\r\n
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
\r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 23/7 καφέ Μαγαζί 8.30μμ
\r\n
Φασισμός και αντιφασισμός μετά τις εκλογές
\r\n
Ομιλητής: Ιάσωνας Κατριμουστάκης
\r\n
ΒΟΛΟΣ
\r\n
ΣΑΒΒΑΤΟ 26/7 Θόλος 6.30μμ
\r\n
Τι είναι ο φασισμός και πώς παλεύεται;
\r\n
Ομιλήτρια: Αλίκη Τολίδου
\r\n
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7 ΕΡΤ-open 7.30
\r\n
Τα Ιουλιανά
\r\n
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 20/8 ΕΡΤ-open 7.30
\r\n
Η κληρονομιά του Τρότσκι
\r\n
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
\r\n
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
\r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7 
\r\n
Στέκι «Εκτός των Τειχών» 7.30μμ
\r\n
Τα Ιουλιανά
\r\n
Ομιλήτρια: Δήμητρα Λιναρδάκη
\r\n
ΚΥΨΕΛΗ
\r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7 καφέ Κοσμικόν 7μμ
\r\n
Η πάλη ενάντια στο σεξισμό
\r\n
και τη γυναικεία καταπίεση
\r\n
Ομιλήτρια: Διοτίμα Χριστοπούλου
\r\n
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ 
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7 
\r\n
πλατεία Μερκούρη 7μμ
\r\n
Μέση Ανατολή και Παλαιστίνη
\r\n
Ομιλητής: Δημήτρης Τσώλης
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 6/8 πλατεία Μερκούρη 7μμ
\r\n
Ο Α’ Παγκόσμιος Πόλεμος και η γέννηση της επαναστατικής αριστεράς
\r\n
Ομιλητής : Ραφαήλ Καστρίτσης
\r\n
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7 Εργατικό Κέντρο 7μμ
\r\n
Μέση Ανατολή και Παλαιστίνη
\r\n
Ομιλητής: Γιάννης Μήτζιας
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 6/8 Εργατικό Κέντρο 7μμ
\r\n
Ο Μαρξ και η εργατική τάξη
\r\n
Ομιλητής: Ευκλείδης Μακρόγλου
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 20/8 Εργατικό Κέντρο 7μμ
\r\n
Το επαναστατικό κόμμα
\r\n
Ομιλητής: Ιγνάτης Στέκας
\r\n
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
\r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7 κυλικείο δημαρχείου 7μμ
\r\n
Μέση Ανατολή και Παλαιστίνη
\r\n
Ομιλητής: Μιχάλης Πέππας
\r\n
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
\r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7 Σύλλογος Ιμβρίων 7.30μμ
\r\n
Μέση Ανατολή και Παλαιστίνη
\r\n
Ομιλήτρια: Μελίνα Παπαγεωργίου
\r\n
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
\r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7 «Κίνημα στην Πόλη» 7μμ
\r\n
Μέση Ανατολή και Παλαιστίνη
\r\n
Ομιλητής: Γιώργος Τσαμούρης
\r\n
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
\r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7 
\r\n
καφέ Τριώτα (μετρό Αγ. Αντώνης) 7.30μμ
\r\n
Λευτεριά στην Παλαιστίνη
\r\n
Ομιλητής: Αλέξης Κούρτης
\r\n
ΝΙΚΑΙΑ
\r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/8 στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ 7μμ
\r\n
Φασισμός και αντιφασισμός μετά τις εκλογές
\r\n
Ομιλητής: Γιώργος Χρυσαφίδης
\r\n
ΜΑΡΟΥΣΙ
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 6/8 Γαρδένια 7.30μμ
\r\n
Λευτεριά στην Παλαιστίνη
\r\n
Ομιλητής: Μανώλης Σπαθής
\r\n
• ΤΕΤΑΡΤΗ 20/8 Γαρδένια 7.30μμ
\r\n
Η κληρονομιά του Τρότσκι
\r\n
Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας
\r\n
ΙΛΙΣΙΑ
\r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/8 Palmier bistro 7.30μμ
\r\n
Πώς νίκησε η ρώσικη επανάσταση
\r\n
Ομιλήτρια: Νεφέλη Πετρούτσου
\r\n
ΚΟΥΚΑΚΙ
\r\n
ΤΕΤΑΡΤΗ 20/8 καφέ Ποτάμι 7.30μμ
\r\n
Ο Α’ Παγκόσμιος Πόλεμος και η γέννηση της επαναστατικής αριστεράς
\r\n
Ομιλήτρια: Μέλπω Μαραγκίδου
\r\n