Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ: 50 χρόνια αγώνες για την επανάσταση και τον σοσιαλισμό
ΝΙΚΑΙΑ – ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10 δημαρχείο 8μμ
Ομιλήτρια: Πηνελόπη Κουτσουδάκη
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10 δημαρχείο 8μμ
Ομιλήτρια: Πέγκυ Γαλάκου
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10 δημαρχείο 7μμ
Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10 φούρνος Leo Kon,
πλ. Αγ.Ανάργυροι 7.30μμ
Ομιλήτρια: Ιωάννα Παυλοπούλου
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10 καφέ Ακρόλιθος 7.30μμ
Ομιλητής: Θανάσης Λυμπερόπουλος
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10
Στέκι Αριστερής Κίνησης 7.30μμ
Ομιλητής: Σπύρος Γεωργακόπουλος
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10
καφέ Μέρες Ραδιοφώνου 7.30μμ
Ομιλητής: Σπύρος Γεωργακόπουλος
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10 Σύλλογος Ιμβρίων •7.30μμ
Ομιλητής: Δημήτρης Δασκαλάκης
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10
καφέ Σαρδανάπαλος, πλ. Άνοιξη 7μμ
Ομιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10 καφέ Nouvelle 7μμ
Ομιλητής: Μηνάς Χρονόπουλος
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10
καφενείο πλ. Σουρμένων 8μμ
Ομιλητής: Αλέξανδρος Κοροβέσης
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΒΥΡΩΝΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10 •Βαρνάβα καφέ 6.30μμ
Ομιλητής: Λέανδρος Μπόλαρης
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10
πλ. Φελέκη, Ελευθερούπολη 8μμ
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10 πλατεία Ηρώων 8μμ
Ομιλητής: Νεκτάριος Χαϊντάρ
ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10 δημοτική αίθ. Χαλανδρίου, Παπάγου 7, 6μμ
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10
καφέ Μυρτίλο, πάρκο ΚΑΠΑΨ 7μμ
Ομιλητής: Αντώνης Φώσκολος
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10 πλ. Μερκούρη 7μμ
Ομιλητής: Γιάννης Σουμπάσης
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10
καφέ Ηλιόπετρα, Θησέως 99 (στοά) 7μμ
Ομιλήτρια: Αργυρή Ερωτοκρίτου
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10 καφέ Off the chain 7.30μμ
Ομιλητές: Σωκράτης Ταγγόπουλος, Μαρία Ρίζου
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10 Ιντερνέτ καφέ 8μμ
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΓΚΥΖΗ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10 καφέ Ενωδία 7.30μμ
Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας
ΚΥΨΕΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10 Family Cafe 7μμ
Ομιλητές: Βίκυ Βρακά, Πάνος Γιαννακάκης
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/10 πάρκο Ιακωβάτων 7μμ
Ομιλήτρια: Ευγενία Βρούσο
ΘΗΣΕΙΟ – ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10 καφέ Περιβολάκι 8μμ
Ομιλητής: Δημήτρης Τσώλης
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10
Στου Βασίλη, πλ. Δουργουτίου 8μμ
Ομιλητής: Γιάννης Σουμπάσης
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10 καφέ Ποέτα 8μμ
Ομιλητής: Λεωνίδας Μαρουλάσοβ
ΧΑΡΙΛΑΟΥ - ΤΟΥΜΠΑ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10 Καφέ Γιώτης 8μμ
Ομιλητής: Γιάννης Κούτρας
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10 καφέ Πέτρος 8μμ
Ομιλητής: Νίκος Χατζάρας
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10
Πυρσινέλλα 1, 4ος όρ., 7μμ
Ομιλήτρια: Αρετή Κανέλλου
ΞΑΝΘΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10 καφέ Φίλοιστρον 7μμ
Ομιλήτρια: Βάσω Αλεξοπούλου
ΠΑΤΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10 καφέ Νέον 6.30μμ
Ομιλητής: Γιάννης Αγγελόπουλος
ΒΟΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10 Θόλος 8μμ
Ομιλητής: Τάσος Τσιούνης
ΧΑΝΙΑ ΔΥΤΙΚΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/10
γρ.δημοτικού σχήματος Ανταρσία 7.30μμ
Ομιλήτρια: Μαρία Καλιτσουνάκη
ΧΑΝΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10
γρ.δημοτικού σχήματος Ανταρσία 7μμ
Ομιλήτρια: Άννα Μαματσή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΠΕΜΠΤΗ 14/10
πάρκο 626 (Ιδομενέως) 7.30μμ
Ομιλητής: Γιάννης Βαλαής
Επόμενα Μαρξιστικά Φόρουμ
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 20/10
πλ. Φελέκη, Ελευθερούπολη 8μμ
Μαρξ-Ενγκελς: Οι κοινωνίες αλλάζουν με επαναστάσεις
Ομιλητής: Τζίμης Κυριακόπουλος
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 21/10 πλατεία Ηρώων 8μμ
Σεξισμός, εκτρώσεις και αναπαραγωγικά δικαιώματα
Ομιλήτρια: Χαρίτα Μήνη
ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΠΕΜΠΤΗ 21/10
δημοτική αίθ. Χαλανδρίου, Παπάγου 7, 6μμ
Τρότσκι: το ξίφος της επανάστασης
ΒΟΛΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 20/10 Θόλος 8μμ
Η εργατική τάξη σήμερα
Ομιλήτρια: Τζένη Δεμιρτζίδου