ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/4 βιβλιοπωλείο Αμόνι 8.30μμ
Μαρξισμός 2011, η φλόγα της επανάστασης
Ομιλητής: Γιάννης Μαραβελάκης
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/4 καφέ Παπαγαλίνο 8μμ
Μαρξισμός 2011, η φλόγα της επανάστασης
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΤΟΥΜΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/4 καφέ Άνεμος 8μμ
Με ποια στρατηγική στο εργατικό κίνημα;
Ομιλητής: Γιάννης Στάθης
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/4 καφέ Καντάθ 8μμ
Στο έλεος των αγορών
Ομιλητής: Ηλίας Τσαμπαρδούκας
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/4 καφέ Κέϊκ 7.30μμ
Κράτος και επανάσταση
Ομιλητής: Κώστας Λάππας
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/4 καφέ Της Μηλιάς το Λάζο 7μμ
Με ποια στρατηγική στο εργατικό κίνημα;
Ομιλητής: Μιχάλης Βερβέρης
ΧΑΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/4 καφέ Γωνία των Αγγέλων 8μμ
Με ποια στρατηγική στο εργατικό κίνημα;
Ομιλητής: Χρήστος Κιούπης
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/4 καφέ Παπιαμόνης 7.30μμ
Φ. Έγκελς – Ο ρόλος της εργασίας στην εξανθρώπιση του πιθήκου
Ομιλήτρια: Κατερίνα Πατρικίου
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/4 καφέ Κύτταρο 9μμ
Είναι η ανθρώπινη φύση εμπόδιο για το σοσιαλισμό;
Ομιλήτρια: Κατερίνα Κουζινόβαλη
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/4 Πολιτιστικός Σύλλογος Χιωτέλης 7μμ
Πώς χάθηκε η Ρώσικη Επανάσταση
Ομιλητής: Μάνος Νικολάου
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 καφέ Μιχας 7μμ
Μαρξισμός 2011, η φλόγα της επανάστασης
Ομιλητής: Μιχάλης Θεοδωράκης
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 Στέκι Γέφυρα (Σπ. Τρικούπη) 7.30μμ
Μαρξισμός 2011, η φλόγα της επανάστασης
Ομιλήτρια: Ευγενία Κουνιάκη
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 ταβέρνα Αυλή του Πέτρου 7μμ
Μαρξισμός 2011, η φλόγα της επανάστασης
Ομιλητής: Παντελής Γαβριηλίδης
ΑΤΤΙΚΗ-ΠΑΤΗΣΙΑ-ΚΥΨΕΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 ΑΣΟΕΕ 7μμ
Η πυρηνική καταστροφή στην Ιαπωνία
Ομιλητής: Μάριος Κούνας
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 Στέκι Νεολαίας Αμπελοκήπων 7.30μμ
Με ποια στρατηγική για το εργατικό κίνημα;
Ομιλητής: Νίκος Τουρνάς
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 καφέ Λουξίν 7.30μμ
Η επικαιρότητα του Μαρξ σήμερα
Ομιλητής: Νικηφόρος Παπαδόπουλος
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 καφέ Obsession 7.30μμ
Η επικαιρότητα του Μαρξ σήμερα
Ομιλήτρια: Τίνα Παπαδάκη
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 καφέ Quiz 8μμ
Η επικαιρότητα του Μαρξ σήμερα
ΒΥΡΩΝΑΣ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 καφέ Σουζάνα 7.30μμ
Στο έλεος των αγορών
Ομιλητής: Γιώργος Παπαγγελής
ΡΕΘΥΜΝΟ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 Στέκι πολιτιστικών ομάδων Πανεπιστημίου Κρήτης 7.30μμ
Η Διαρκής Επανάσταση και ο Τρίτος Κόσμος
Ομιλητής: Νίκος Σκιαδάς
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 Goody’s 5μμ
Συμπαράσταση στην κατάληψη του δημαρχείου Αθήνας
Ομιλητής: Κώστας Μεγαγιάννης
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΓΚΥΖΗ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 καφέ Μάουρο 7.30μμ
Μαρξισμός 2011, η φλόγα της επανάστασης
Ομιλητής: Γιάννης Μαραβελάκης
ΚΟΥΚΑΚΙ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 καφέ Παγκάκι 7.30μμ
Με ποια στρατηγική στο εργατικό κίνημα;
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΚΕΝΤΡΟ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 Βενιζέλου και Κουντουριώτου 7μμ
Η Εργατική Αλληλεγγύη, ένας συλλογικός οργανωτής
Ομιλήτρια: Τίνα Κατσανεβάκη
ΠΕΡΑΜΑ - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 14/4 Everest Τέρμα Καραβάκια 8μμ
Κόμμα, τάξη, κίνημα
Ομιλήτρια: Ελίνα Γρύλλη
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/4 Goody’s πλ. Ελευθερίας 7.30μμ
Κινήματα και κόμματα
Ομιλήτρια: Ελπίδα Καμπάνη
Στις σχολές
ΠΑΝΤΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/5, 1μμ
Ο Μαρξ είναι επίκαιρος σήμερα
ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ 5/5 αίθ. 312, 1μμ
Ο Μαρξ είναι επίκαιρος σήμερα