Μαρξιστικά Φόρουμ

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 καφέ Λουξίν 7μμ

Τα μαθήματα της Βαϊμάρης

Ομιλητής: Ραφαήλ Καστρίτσης

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 καφέ Γρηγόρης 7.30μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Τιάνα Ανδρέου

ΓΑΛΑΤΣΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 Goody’s 7μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλητής: Γιώργος Πίττας

ΠΑΤΡΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 Εργατικό Κέντρο 7μμ

Η Επανάσταση στην Αίγυπτο

Ομιλητής: Νίκος Λούντος

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 καφέ του Γιώργου 6μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος

ΖΑΚΥΝΘΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 ξενοδοχείο DIANA 7μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Τόνια Λαχανιώτη

ΧΑΝΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 καφέ Γωνιά των Αγγέλων 7μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Μαργαρίτα Παπαμηνά

ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 καφέ Quiz 7μμ

Ποια στρατηγική για το κίνημα;

Ομιλητής: Αντρέας Κολιαράκης

ΚΟΥΚΑΚΙ-ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 καφέ Δολίχη 7.30μμ

Αναρχισμός-μια μαρξιστική κριτική

Ομιλήτρια: Χρύσα Κατσιματίδου

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 Στέκι 8μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη

ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ-ΘΗΣΕΙΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 καφέ Βραζιλιάνα 7μμ

Η αιγυπτιακή επανάσταση

Ομιλήτρια: Φένια Διαμάντη

ΕΞΑΡΧΕΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 Στέκι Γέφυρα 8μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Θένια Ασλανίδη

ΓΙΑΝΝΕΝΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 καφέ Old Post 7μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Γιούλη Καραγιαννάκου

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 Στέκι Πολιτιστικών Ομάδων Πανεπιστημίου Κρήτης 6.30μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Άννυ Ελευθεράτου

ΧΑΡΙΛΑΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 καφέ Καντάθ 9μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλητής: Γιάννης Κερατίδης

ΚΑΜΑΡΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 Φιλοσοφική Σχολή 7μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλητής: Νίκος Παπαθανασίου

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29/2 Στέκι Νεολαίας 8.30μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Εύη Ευσταθοπούλου

ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ-ΤΑΥΡΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 καφέ Γκλουκ (πλατεία Αγ. Αικατερίνης) 8μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλητής: Μάνος Σααβέδρα

ΚΟΛΩΝΟΣ-ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 καφέ Ιλιάδα (πλ. Σ. Πέτρουλα) 7μμ

Οργανώνουμε το αντιναζιστικό συλλαλητήριο στις 17 Μάρτη

Ομιλητής: Παντελής Γαβριηλίδης

ΠΑΤΗΣΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 καφέ Λα Ροζέ (πλ. Αγ. Νικολάου) 7.30μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Δέσποινα Καζανοπούλου

ΚΥΨΕΛΗ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 Δημοτική Αγορά 7.30μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλητής: Ηλίας Κολοβός

ΤΟΥΜΠΑ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 καφέ Άνεμος 7μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλητής: Μπάμπης Κουρουνδής

ΛΑΜΠΡΑΚΗ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 Εργατικό Κέντρο 6.30μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλητής: Κώστας Τορπουζίδης

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 Ionia cafeé 6.30μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλητής: Άγγελος Μιχαηλίδης

ΙΛΙΣΙΑ-ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 καφέ Munches 7μμ

Μαρξισμός και θρησκεία

Ομιλητής: Γιώργος Τσαμούρης

ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 καφέ Ζολί 7μμ

Η αιγυπτιακή επανάσταση

Ομιλητής: Μάνος Νικολάου

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 Στέκι Αριστερής Κίνησης 7μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος

ΙΛΙΟΝ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 καφέ Στης Μηλιάς το Λάζο 7μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλητής: Μιχάλης Βερβέρης

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 καφέ Παπιαμώνης 7.30μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Τζέο Μοδέ

ΒΥΡΩΝΑΣ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 καφέ Σουζάνα 7.30μμ

Οι εργάτες ενάντια στα αφεντικά

Ομιλητής: Γιώργος Παπαγγελής

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 καφέ Πάργα (Ελπίδος & Δερβενακίων) 6μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Εμμανουέλα Γεωργοπούλου

ΜΑΡΟΥΣΙ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 καφέ Γαρδένια 7μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Δήμητρα Τζάκου

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 καφέ Δωδώνη 8.30μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Ελπίδα Καμπάνη

ΝΙΚΑΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ 1/3 κυλικείο Γενικού Κρατικού Νοσοκομείου 7.30μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Κατερίνα Θωίδου

ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2/3 Goody’s 8.30μμ

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλήτρια: Δήμητρα Λιναρδάκη

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/3 Στέκι

Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ

Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 7/3 καφέ Γρηγόρης 7.30μμ

Ο Τρότσκι και το ενιαίο μέτωπο

Ομιλητής: Αντώνης Αλφιέρης

ΚΥΨΕΛΗ

ΠΕΜΠΤΗ 8/3 Δημοτική Αγορά 7.30μμ

Μαρξισμός και εθνικισμός

Ομιλήτρια: Ελένη Τραχανά