Μαρξιστικά Φόρουμ

ΙΛΙΟΝ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 καφέ Της Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ

2011 χρονιά αγώνων - η αντικαπιταλιστική αριστερά δύναμη ανατροπής

Ομιλητής: Μιχάλης Βερβέρης

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 καφέ Μίχας 8.30μμ

Κόμμα, τάξη, κίνημα

Ομιλητής: Μιχάλης Θεοδωράκης

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΚΕΝΤΡΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 καφέ Κέικ 7.30μμ

Η θεωρία του κρατικού καπιταλισμού

Ομιλητής: Κώστας Πολύδωρος

ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 ταβέρνα Στην Αυλή του Πέτρου 7.30μμ

15 Γενάρη- Ενάντια στο ρατσισμό και τη φασιστική απειλή

Ομιλητής: Νεκτάριος Δαργάκης

ΠΑΤΡΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 Εργατικό Κέντρο 6μμ

Είναι η ανθρώπινη φύση εμπόδιο στην πάλη για το σοσιαλισμό;

Ομιλήτρια: Σοφία Τόγια

ΕΞΑΡΧΕΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 καφέ Βοξ 7.30μμ

15 Γενάρη- Ενάντια στο ρατσισμό και τη φασιστική απειλή

Ομιλήτρια: Ευγενία Κουνιάκη

ΠΑΤΗΣΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 Goody’s (Κ.Πατήσια) 7.30μμ

Ρόζα Λούξεμπουργκ: Μαζική απεργία, κόμμα, συνδικάτα

Ομιλήτρια: Κατερίνα Παπαδούλη

ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 πατάρι Γρηγόρη 7μμ

Η οργάνωση του αντιρατσιστικού-αντιφασιστικού συλλαλητηρίου στις 15 Γενάρη

Ομιλήτρια: Μαργαρίτα Παναγιώτοβα

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 καφέ Θέμις 7.30μμ

20 χρόνια από τη δολοφονία του Νίκου Τεμπονέρα

Ομιλήτρια: Ελένη Μπούμπουρα

ΓΑΛΑΤΣΙ

ΠΕΜΠΤΗ 6/1 καφέ Παπαγαλίνο 7.30μμ

20 χρόνια από τη δολοφονία του Νίκου Τεμπονέρα

Ομιλητής: Γιώργος Πίττας

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΠΕΜΠΤΗ 6/1 Coffee Time 7μμ

Η μάχη ενάντια στο ρατσισμό και τους φασίστες – Πώς οργανώνουμε τις 15 Γενάρη

Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ 6/1 Στέκι Εκτός Σχεδίου 6.30μμ

Η μάχη ενάντια στο ρατσισμό και τους φασίστες – Πώς οργανώνουμε τις 15 Γενάρη

Ομιλητής: Στέλιος Μιχαηλίδης

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΠΕΜΠΤΗ 6/1 Goody’s 5.30μμ

Η μάχη ενάντια στο ρατσισμό και τους φασίστες – Πώς οργανώνουμε τις 15 Γενάρη

Ομιλητής: Σταμάτης Χατζηδήμου

ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 καφέ Αδράχτι 7.30μμ

Η μάχη ενάντια στο ρατσισμό και τους φασίστες – Πώς οργανώνουμε τις 15 Γενάρη

Ομιλητής: Γιώργος Τσαμούρης

ΤΟΥΜΠΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 καφέ Άνεμος 6.30μμ

Το Κομμουνιστικό Μανιφέστο

Ομιλητής: Γιάννης Στάθης

ΛΑΜΠΡΑΚΗ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 Εργατικό Κέντρο 8μμ

Λένιν – τι είναι η εργατική εξουσία;

Ομιλητής: Λευτέρης Αραμπατζής

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 Στέκι Νεολαίας Αμπελοκήπων 7μμ

Τι είναι η διαγραφή του χρέους;

Ομιλητής: Νίκος Χαντζάρας

ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 καφέ Quiz 8.30μμ

Η μάχη ενάντια στο ρατσισμό και τους φασίστες – Πώς οργανώνουμε τις 15 Γενάρη

Ομιλήτρια: Έλλη Πανταζοπούλου

ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 καφέ Ζολί 7μμ

Η μάχη ενάντια στο ρατσισμό και τους φασίστες – Πώς οργανώνουμε τις 15 Γενάρη

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 καφέ Λουξίν 7μμ

Η μάχη ενάντια στο ρατσισμό και τους φασίστες – Πώς οργανώνουμε τις 15 Γενάρη

Ομιλητής: Νικηφόρος Παπαδόπουλος

ΒΥΡΩΝΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 καφέ Σουζάνα 7μμ

Η μάχη ενάντια στο ρατσισμό και τους φασίστες – Πώς οργανώνουμε τις 15 Γενάρη

Ομιλητής: Γιώργος Παπαγγελής

ΙΛΙΣΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 καφέ Κουμπί 7.30μμ

Η μάχη ενάντια στο ρατσισμό και τους φασίστες – Πώς οργανώνουμε τις 15 Γενάρη

Ομιλητής: Κυριάκος Μπάνος

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 5/1 καφέ Κριστάλ 8μμ

Τι είναι η διαγραφή του χρέους;

Ομιλήτρια: Ελίνα Γρύλλη

ΜΑΡΟΥΣΙ

ΠΕΜΠΤΗ 6/1 καφέ Γαρδένια 8μμ

Τα καθήκοντα των επαναστατών για τη νέα χρονιά

Ομιλήτρια: Μαριάννα Χρονοπούλου

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

ΠΕΜΠΤΗ 6/1 καφέ Obsession 7μμ

Η μάχη ενάντια στο ρατσισμό και τους φασίστες – Πώς οργανώνουμε τις 15 Γενάρη

Ομιλητής: Λέανδρος Μπόλαρης

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ

ΠΕΜΠΤΗ 6/1 Βιβλιοπωλείο Αμόνι 7μμ

Η μάχη ενάντια στο ρατσισμό και τους φασίστες – Πώς οργανώνουμε τις 15 Γενάρη

Ομιλήτρια: Σταυρούλα Ψυχογιοπούλου

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/1 Στέκι Νέων 8.30μμ

Ρόζα Λούξεμπουργκ – Μαζική απεργία, η εργατική τάξη σε κίνηση

Ομιλήτρια: Χριστίνα Μπούρμα

ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ 12/1 καφέ Τσέλο 6.30μμ

Τα καθήκοντα των επαναστατών για τη νέα χρονιά

Ομιλήτρια: Δήμητρα Λιναρδάκη

ΧΑΝΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 12/1 Γωνία των Αγγέλων 7μμ

Κράτος και επανάσταση

Ομιλήτρια: Μαρία Καλιτσουνάκη