Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ: Ένα, δύο, τρία, πολλά Πολυτεχνεία!

ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 καφέ Σταθμός 8μμ
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
 
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 
καφέ Γαρδένια (Βασ.Σοφίας 75) 8ΜΜ
Ομιλητής :Σωτήρης Κοντογιάννης
 
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 Goody’s 8μμ
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
 
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 στέκι Εκτός Σχεδίου 8μμ
Ομιλητής: Θάνος Τζινιέρης
 
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 
στέκι (Ρήγα Φερραίου) 7.30μμ
Ομιλήτρια: Χρυσάνθη Καθοπούλη
 
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΛΟΦΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 καφέ Καφεΐνη 7.30μμ
Ομιλήτρια: Μαρία Καστελιώτη
 
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 Μεγάλου Αλεξάνδρου 8μμ
Ομιλητής: Θάνος Λυμπερόπουλος 
 
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 
στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Ομιλητής: Μιχάλης Βερβέρης
 
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 εστίες Δομπολης 7μμ
Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος
 
ΧΑΡΙΛΑΟΥ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 καφέ Γιώτης 8.30μμ
Ομιλητής: Σάββας Κκονέ
 
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 καφέ Ποέτα 8μμ
Ομιλητής: Νίκος Παπαθανασίου
 
ΧΑΝΙΑ (ΔΥΤΙΚΑ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 γρ. δημοτικού σχήματος ΑΝΤΑΡΣΥΑ 8μμ
Ομιλητής: Ειρηναίος Μαράκης
 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΒΟΡΕΙΟ ΚΕΝΤΡΟ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 Εργατικό Κέντρο 7.30μμ
Ομιλήτρια: Ιωάννα Κτενιουδάκη
 
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 δημαρχείο, αίθ. Ανταρσία στο Λιμάνι, 5ος ορ., 7μμ
Ομιλητής: Έλις Μουτσέλι
 
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 καφέ Πολυμήχανο 8μμ
Ομιλήτρια: Βάσια Τσώνη
 
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 καφέ Κρίκος 7μμ
Ομιλητής: Νεκτάριος Δαργάκης
 
ΘΗΣΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 καφέ 6, 7.30μμ
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
 
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 καφέ Ηλιόπετρα (στοά Θησέως και Αγ.Πάντων) 7.30μμ
Ομιλητής: Ραφαήλ Καστρίτσης
 
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 Παιδαγωγικό (Ναυαρίνου), υπόγειο, 7.30μμ
Ομιλήτρια: Ελένη Σκορδά
 
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/11 καφέ Λα Ροζέ (Αγ.Νικόλαος) 7.30μμ
Ομιλητής: Σάνφο Μοχαμαντί
 
ΚΥΨΕΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 καφέ Deza (Φωκιώνος Νέγρη 74) 7.30μμ
Ομιλήτρια: Σοφία Σισμάνη
 
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 καφέ Γωγώ 8μμ
Ομιλητής: Κοσμάς Ραυτόπουλος
 
ΓΚΥΖΗ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 καφέ Ενωδία (πλ. Γκύζη) 7.30μμ
Ομιλητής: Αγγελος Διονυσακόπουλος
 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 καφέ Μύρτιλο 7.30μμ
Ομιλητής: Βασίλης Μάραντος
 
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 ιντερνέτ-καφέ (Αγ.Γλυκερίας) 7.30μμ
Ομιλητής: Νίκος Κουράκης
 
ΠΑΤΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 καφέ Γέφυρες 7μμ
Ομιλητής: Γιώργος Πελεκούδας
 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΝΟΤΙΟ ΚΕΝΤΡΟ)
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 Πολύκεντρο Νεολαίας 7μμ
Ομιλητής: Πάνος Λουκίσας
 
ΧΑΝΙΑ (ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ)
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 Σύλλογος Δασκάλων 7.30μμ
Ομιλήτρια: Άννα Μαράκη
 
ΤΟΥΜΠΑ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 καφέ Άνεμος 6μμ
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού
 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 καφέ Πέτρος 7μμ
Ομιλήτρια: Κατερίνα Αβραμίδου
 
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 καφέ Καμπόης 6.30μμ
Ομιλητής: Μανώλης Μανουσαρίδης
 
ΞΑΝΘΗ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 καφέ Βυζάντιο 6μμ
Ομιλητής: Τάσος Αναστασιάδης
 
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΚΕΝΤΡΟ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 στέκι Αριστερής Κίνησης 7.30μμ
Ομιλητής: Πάνος Σάσσαρης
 
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 Σύλλογος Ιμβρίων 7μμ
Ομιλητής: Παναγιώτης Παπαπαναγιώτου
 
ΙΛΙΣΙΑ - ΖΩΓΡΑΦΟΥ 
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 καφέ Sweet Home 7μμ
Ομιλήτρια: Φωτεινή Τσαμούρη
 
ΒΥΡΩΝΑΣ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 καφέ Σπίριτ 7μμ
Ομιλητής: Βαγγέλης Χατζηνικολάου
 
ΠΑΓΚΡΑΤΙ 
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 Άνω Πουρναρούσα 7.30μμ
Ομιλητής: Νίκος Βούλτσος
 
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 καφέ Σεβάχ (Πριάμου 3) 7μμ
Ομιλητής: Ορέστης Ηλίας
 
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΠΕΜΠΤΗ 14/11 Goody’s 7.30μμ
Ομιλητής: Σταμάτης Χατζηδήμου
 
ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/11 καφέ Σκαντζόχοιρος 8μμ
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
 

Στις σχολές

ΑΣΚΤ
ΤΡΙΤΗ 19/11 αιθ. γραμμικού σχεδίου 2μμ
Ομιλητές: Παντελής Παναγιωτακόπουλος, Κώστας Πίττας