Αντιρατσιστικό κίνημα
Ανοιχτές εκδηλώσεις της ΚΕΕΡΦΑ
Στις γειτονιές…
ΞΑΝΘΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 7/11
Εργατικό Κέντρο, 7μμ
Ομιλητές: Πέτρος Κωνσταντίνου, συντονιστής ΚΕΕΡΦΑ, Γιώργος Τσιάκαλος, πανεπιστημιακός
Παρεμβάσεις: Λία Δαμιανάκη, γραμματέας ΕΛΜΕ Ξάνθης, Δημήτρης Ντούμος, πρόεδρος Διδασκαλικού Συλλόγου Ξάνθης, Νουρεδήν Κιγιτζί, πρόεδρος Συλλόγου Δασκάλων Μειονοτικών Σχολείων Ν. Ξάνθης Αποφοίτων ΕΠΑΘ, Θωμαή Βελίκου, εκπρόσωπος Ομάδας υποστήριξης Ξάνθης προσφύγων πολέμου - Αλληλεγγύη το όπλο των λαών
Μέλος του Φοιτητικού Συλλόγου Πολυτεχνικής Σχολής Ξάνθης
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 8/1
Εργατικό Κέντρο, 7μμ
Ομιλητές: Πέτρος Κωνσταντίνου, συντονιστής ΚΕΕΡΦΑ, Γιώργος Τσιάκαλος, πανεπιστημιακός
ΧΑΝΙΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 14/11 Εργατικό Κέντρο, 7μμ
ΝΙΚΑΙΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/11, Δημαρχείο, 7μμ
ΠΑΤΗΣΙΑ-ΓΑΛΑΤΣΙ-ΚΥΨΕΛΗ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20/11, ΟΝΑ Κυψέλης (Καλογερά 18), 6.30μμ
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 23/11
Ιατρικός Σύλλογος (έναντι δημοτικού Θεάτρου), 7μμ
Ομιλητές: Σωτήρης Αλεξόπουλος Πανπειραϊκή Πρωτοβουλία στους πρόσφυγες, Πέτρος Κωνσταντίνου συντονιστής ΚΕΕΡΦΑ
Παρεμβαίνουν: Γιάννης Προβατάς,εργαζόμενος Μεταξά, Αντώνης Αλφιέρης, Αντιναζιστική Πρωτοβουλία Πειραιά, Νάντερ Αλχαμπούνι, Σύλλογος Σύρων Αποδήμων Ελλάδος
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 25/11, ΠΠΕΔ, 7μμ
ΖΩΓΡΑΦΟΥ-ΙΛΙΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 25/11, Θέατρο Ελυζέ, 7μμ
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 25/11, καφέ Κρίκος (Γενναίου Κολοκοτρώνη),7μμ
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ-ΙΛΙΟΝ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27/11. Πολιτιστικό Κέντρο Πετρούπολης (Εθνικής Αντιστάσεως 61), 7μμ
Στις σχολές…
ΦΥΣΙΚΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6/11
Φυσικό –Ροτόντα, 1.30μμ
Ομιλήτρια: Νίκη Αργύρη, ΚΕΕΡΦΑ
ΑΣΚΤ
ΔΕΥΤΕΡΑ 9/11
Αίθουσα γραμμικού σχεδίου, 2μμ
Ομιλητές A.Διάλα, Επικ. Καθηγήτρια, Kαμπαγιάννης Θανάσης, πολιτική αγωγή στη δίκη της Χρυσής Αυγής, Γιουσούφ Οζντερίμ, Πολιτιστικό Κέντρο Κουρδιστάν
TEI ΠΕΙΡΑΙΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ 9/11
Αμφ. Α011 3μμ
Ομιλητές: Κ. Μελάς, Καθηγητής Δομικών έργων ΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ,
Πέτρος Κωνσταντίνου, συντονιστής ΚΕΕΡΦΑ, Νάντερ Αλχαμπούνι, Σύλλογος Σύρων Αποδήμων Ελλάδος
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΔΕΥΤΕΡΑ 9/11
Ιατρική, αίθουσα β' έτους, 1.30μμ
Ομιλητές: Στάθης Παπασταθόπουλος, πανεπιστημιακός ΦΠΨ , Νίκη Αργύρη ΚΕΕΡΦΑ
ΠΑΝΤΕΙΟ
ΤΡΙΤΗ 10/11, Αμφ. 2, 2μμ
Ομιλητές: Προκόπης Παπαστράτης, πανεπιστημιακός, Άρης Μεσσήνης, φωτογράφος, Δημήτρης Αγγελίδης, δημοσιογράφος ΕΦΣΥΝ, Νίκη Αργύρη, ΚΕΕΡΦΑ
ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/11 Αίθουσα Προβολών Γραμματεία ΣΓΤΚΣ, 2μμ
Ελένη Πορτάλιου, καθηγήτρια Αρχιτεκτονικής, Πέτρος Κωνσταντίνου, συντονιστής ΚΕΕΡΦΑ, Μιχάλης Μιλτσακάκης, μέλος Δ.Σ ΔΟΕ
ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΕΚΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ11/11 Αίθριο, 2μμ
Ομιλητές: Αλεξάνδρα Ιωαννίδου, πανεπιστημιακός Σλαβικών Σπουδών
Γιώργος Πίττας, Γιώτα Ιωαννίδου, μέλος Δ.Σ ΟΛΜΕ, επιτροπή αλληλεγγύης προσφύγων Γαλατσίου, Γιουσούφ Οζντερίμ, Πολιτιστικό Κέντρο Κουρδιστάν
ΠΑΤΡΑ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/11 ΑΘΕ10, Επίκεντρο Μεγάλο Αμφιθέατρο Χημικού, 2μμ
ομιλητές: Έφη Καρακαντζά, πανεπιστημιακός τμήμα Φιλολογίας,Αργυρή Ερωτοκρίτου, ΚΕΕΡΦΑ
ΦΜΣ ΕΚΠΑ
ΠΕΜΠΤΗ 20/11 Αμφ. ΦΜ3 Χημικό, 2μμ
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας, επιτροπή αλληλεγγύης προσφύγων Γαλατσίου
ΒΟΛΟΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20/11
Αρχιτεκτονική Αμφιθέατρο, 7.30μμ
Ομιλητές: Βασίλης Πέτσης, ΕΡΑ Βόλου, Παντελής Παναγιωτακόπουλος ΚΕΕΡΦΑ
Συσκέψεις για την καμπάνια
ΠΑΤΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/11, Εργατικό Κέντρο, 7μμ
Ομιλητές: Στάθης Μακρίδης ΕΛΜΕ, Νίκος Παπαγεωργίου, Νεκτάριος Χάινταρ
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/11, Πατάρι Βαβέλ (Βασ.Σοφίας 87), 7μμ
Ομιλήτρια: Αφροδίτη Φράγκου
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 7/11, Καφέ 1968 (Θησέως κ Αγίων Πάντων), 6μμ
Ομιλήτρια: Νίκη Αργύρη,
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 8/11, ΕΔΟΘ
(Προξένου Κορομηλά 51), 6μμ
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΤΡΙΤΗ 10/11, Στέκι Αντίστασης με τους Πολίτες Χαλανδρίου (Αβέρωφ 7Α), 7μμ
Ομιλητές: Μαριλένα Κουντούρη,
Αντώνης Ρέλλας
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/11, Στέκι Ρήξης και
Ανατροπής, 5μμ