Πολιτική
Μαρξιστικά φόρουμ
ΤΟΥΜΠΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 22/10 καφέ Άνεμος 6μμ
\r\nΗ γερμανική επανάσταση
\r\nΟμιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού
\r\nΚΑΜΑΡΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 22/10 ΕΔΟΘ 7.30μμ
\r\nΟι νέες ιμπεριαλιστικές επεμβάσεις
\r\nΟμιλήτρια: Μαρία Τσίρμπα
\r\nΧΑΝΙΑ (ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ)
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 22/10
\r\nΣύλλογος Δασκάλων 7μμ
\r\nΟυκρανία: η σύγκρουση
\r\nδυο ιμπεριαλισμών
\r\nΟμιλητής: Ειρηναίος Μαρκάκης
\r\nΧΑΝΙΑ (ΔΥΤΙΚΑ)
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 22/10 Εργατικό Κέντρο 7μμ
\r\nΟυκρανία: η σύγκρουση
\r\nδυο ιμπεριαλισμών
\r\nΟμιλήτρια: Μαργαρίτα Παπαμηνά
\r\nΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 22/10 καφέ Κύτταρο 7.30μμ
\r\nΕργατική αντίσταση και
\r\nαριστερά στην Ευρώπη
\r\nΟμιλητής: Μάκης Δραγάνης
\r\nΞΑΝΘΗ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 23/10 καφέ Βυζάντιο 7μμ
\r\nΟυκρανία: η σύγκρουση
\r\nδυο ιμπεριαλισμών
\r\nΟμιλητής: Γιάννης Πατζανακίδης
\r\nΠΕΜΠΤΗ 6/11 καφέ Βυζάντιο 7μμ
\r\nΤρότσκι: το ενιαίο μέτωπο
\r\nΟμιλητής: Τζεμαλή Μηλιαζήμ
\r\nΚΟΜΟΤΗΝΗ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 23/10
\r\nφουαγιέ Νομικής Σχολής 7.30μμ
\r\nΜεταρρύθμιση ή επανάσταση
\r\nΟμιλητής: Σωκράτης Ταγκόπουλος
\r\nΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΒΟΡΕΙΟ ΚΕΝΤΡΟ)
\r\nΠΕΜΠΤΗ 23/10
\r\nκαφέ Έχουμε και Λέμε 7.30μμ
\r\nΠώς χάθηκε η ρώσικη επανάσταση
\r\nΟμιλήτρια: Εϊλέμ Αλήογλου
\r\nΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΝΟΤΙΟ ΚΕΝΤΡΟ)
\r\nΠΕΜΠΤΗ 23/10 καφέ Τσιου 7.30μμ (Λαθένους – περιοχή το Καμαράκι)
\r\nΕργατική αντίσταση
\r\nκαι αριστερά στην Ευρώπη
\r\nΟμιλήτρια: Ελίσω Δακλάδα
\r\nΒΟΛΟΣ
\r\nΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/10 Θόλος 7μμ
\r\nΘεωρία και πράξη
\r\nστον αγώνα της ΕΡΑ Βόλου
\r\nΟμιλητής: Βασίλης Πέτσης
\r\nΠΕΙΡΑΙΑΣ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 29/10
\r\nΚοινωνικός Χώρος
\r\n(Κολοκοτρώνη 32Α)
\r\nΠώς σταματάμε τις ιμπεριαλιστικές επεμβάσεις;
\r\nΟμιλήτρια: Στέλλα Σαμούχου
\r\nΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 29/10 καφέ Ερνέστο 6μμ
\r\nΑναρχισμός – μια μαρξιστική κριτική
\r\nΟμιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
\r\nΠΑΓΚΡΑΤΙ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 29/10
\r\nκαφέ Άνω Πουρναρούσα 7.30μμ
\r\nΗ σοσιαλδημοκρατία πριν το 1914
\r\nΟμιλητής: Θεοχάρης Παπαδόπουλος
\r\nΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 29/10 πλ. Αγ. Ελευθέριος 7μμ
\r\nΤι είναι και για τι παλεύει το ΣΕΚ;
\r\nΟμιλήτρια: Νίκη Αργύρη
\r\nΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 29/10 καφέ Δολίχη 7.30μμ
\r\nΕργατική αντίσταση και αριστερά στην Ευρώπη
\r\nΟμιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
\r\nΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΧΑΜΟΣΤΕΡΝΑ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 29/10
\r\nκαφέ Βραζιλιάνα 7μμ
\r\nΗ ρώσικη επανάσταση
\r\nΟμιλήτρια: Μαρία Μπολοβίνα
\r\nΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ - ΘΗΣΕΙΟ
\r\nΤΕΤΑΡΤΗ 29/10 Καφέ 65-67,
\r\n(Τριών Ιεραρχών) 7μμ
\r\nΠώς νίκησε η ρώσικη επανάσταση
\r\nΟμιλήτρια: Ελεάνα Τσώλη
\r\nΚΑΛΛΙΘΕΑ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 30/10 καφέ 1968, 7μμ
\r\n(Θησέως και Αγ.Πάντων)
\r\nΟ ρόλος της επαναστατικής
\r\nεφημερίδας
\r\nΟμιλήτρια: Στέλλα Μυρισιώτη
\r\nΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 30/10 δημαρχείο 7μμ
\r\nΠώς σταματάμε τις ιμπεριαλιστικές επεμβάσεις;
\r\nΟμιλητής: Τάσος Πέππας
\r\nΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 30/10 Σύλλογος Ιμβρίων
\r\nΟι επαναστατικές ιδέες του Λένιν
\r\nΟμιλητής: Μάνος Νικολάου
\r\nΜαθητές
\r\nΠΕΙΡΑΙΑΣ
\r\nΣΑΒΒΑΤΟ 25/10
\r\nΚοινωνικός Χώρος,
\r\n(Κολοκοτρώνη 32Α) 6μμ
\r\nΤι είναι και για τι παλεύει το ΣΕΚ
\r\nΟμιλήτρια: Στέλλα Σαμούχου
\r\nΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
\r\nΚΥΡΙΑΚΗ 26/10 καφέ Τριώτα 5μμ (Μετρό Αγ.Αντώνης)
\r\nΣτοπ στον πόλεμο,
\r\nτο ρατσισμό και την ισλαμοφοβία
\r\nΟμιλητής: Ιάσονας Κατριμουστάκης
\r\nΣτις σχολές
\r\nΑΣΚΤ
\r\nΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/10 κυλικείο 1μμ
\r\nΛένιν – οδηγός για δράση
\r\nΟμιλήτρια: Ευτυχία Αγγέλη
\r\nΦΜΣ
\r\nΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/10
\r\nαίθουσα ΦΜ3, 3μμ
\r\nΗ πάλη ενάντια στο ρατσισμό σήμερα
\r\nΟμιλητής: Κυριάκος Αλισσαβάκης
\r\nΤΕΙ ΠΕΙΡΑΙΑ
\r\nΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/10
\r\nκυλικείο 11πμ
\r\nΗ εργατική τάξη σήμερα
\r\nΟμιλήτρια: Κατερίνα Σεβαστάκη
\r\nΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
\r\nΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/10
\r\nαίθριο ΣΓΤΚΣ 4μμ
\r\nΗ μελλοντική σοσιαλιστική κοινωνία
\r\nΟμιλήτρια: Χρυσάνθη Κοτοπούλη
\r\nΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ
\r\nΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/10
\r\nεντευκτήριο 10πμ
\r\nΗ μελλοντική σοσιαλιστική κοινωνία
\r\nΟμιλητής: Μηνάς Χρονόπουλος
\r\nΠΑΝΤΕΙΟ
\r\nΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/10 κυλικείο 1μμ
\r\nΙσπανία 1934
\r\nΟμιλητής: Μάνος Αναγνώστου
\r\n\r\n
\r\n\r\n
\r\nΚλαδικές ομάδες
\r\n\r\n
\r\nΜΜΕ
\r\nΠΕΜΠΤΗ 30/10
\r\nΕΣΗΕΑ 7.30μμ
\r\n\r\n
\r\nΔημοτικές κινήσεις
\r\n\r\n
Ανταρσία στην Κοκκινιά
\r\nτης Προσφυγιάς και της Αντίστασης
\r\nΣΑΒΒΑΤΟ 25/10
\r\nΔημαρχείο Νίκαιας, 6μμ Συνέλευση
\r\n