Μαρξιστικά Φόρουμ

ΛΑΜΠΡΑΚΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/12 Εργατικό Κέντρο 2μμ

Λένιν, τι είναι εργατική εξουσία

Ομιλητής: Λευτέρης Αραμπατζής

ΕΞΑΡΧΕΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/12 ταβέρνα Ροζαλία 7.30μμ

Η απεργία των οικοδόμων το ‘60

Ομιλήτρια: Θένια Ασλανίδη

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ- ΚΕΝΤΡΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/12 καφέ Κέικ 7μμ

Είναι η ανθρώπινη φύση εμπόδιο για το Σοσιαλισμό;

Ομιλήτρια: Λίτσα Στυλιανοπούλου

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΛΟΦΟΣ / ΝΕΑ ΖΩΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/12 καφέ Ακραίον 7.30μμ

Ο Τρότσκι το ‘30

Ομιλητής: Ηλίας Γιαννόπουλος

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 15/12 καφέ Βέσπα 8μμ

Η απεργία των οικοδόμων το ‘60

Ομιλητής: Έντυ Μπεντάι

ΤΟΥΜΠΑ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 καφέ Άνεμος 6.30μμ

Ο ελληνικός καπιταλισμός, η παγκόσμια οικονομία και η κρίση σήμερα

Ομιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού

ΔΥΤΙΚΑ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 Στέκι Νεολαίας Αμπελοκήπων 8.30μμ

Τι είναι η διαγραφή του χρέους;

Ομιλητής: Νίκος Χαντζάρας

ΚΟΥΚΑΚΙ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 καφέ Παγκάκι 7.30μμ

Η φασιστική απειλή σήμερα

Ομιλήτρια: Τάνια Βρυζάκη

ΑΤΤΙΚΗ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 7μμ

Η φασιστική απειλή σήμερα

Ομιλήτρια: Θένια Ασλανίδη

ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 ταβέρνα Στην Αυλή του Πέτρου 7.30μμ

Μαζική απεργία, κόμμα και συνδικάτα

Ομιλητής: Δημήτρης Αγωγιάτης

ΠΑΤΗΣΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 Goody’s (K.Πατήσια) 7.30μμ

Η απεργία των οικοδόμων το ‘60

Ομιλήτρια: Κατερίνα Παπαδούλη

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΓΚΥΖΗ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 καφέ Θέμις (Πανόρμου) 8.30μμ

Μαζική απεργία, κόμμα και συνδικάτα

Ομιλήτρια: Μαρία Πετροχείλου

ΓΑΛΑΤΣΙ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 καφέ Παπαγαλίνο 7.30μμ

Μαζική απεργία, κόμμα και συνδικάτα

Ομιλητής: Γιώργος Πίττας

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 καφέ Obsession 7μμ

Φθινόπωρο οργής και μάχης

Ομιλήτρια: Λένα Βερδέ

ΙΛΙΣΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 καφέ Κουμπί 7.30μμ

Μαζική απεργία, η εργατική τάξη σε κίνηση

Ομιλήτρια: Ρία Πατσέλλη

ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 καφέ Κουίζ 8.30μμ

Μαζική απεργία, κόμμα και συνδικάτα

Ομιλήτρια: Έλλη Πανταζοπούλου

ΙΛΙΟΝ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 καφέ Της Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ

Απεργίες διαρκείας μέχρι τη νίκη

Ομιλητής: Μιχάλης Βερβέρης

ΝΙΚΑΙΑ-ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 Goody’s (πλ. Ελευθερίας) 8μμ

Μαζική απεργία, κόμμα και συνδικάτα

Ομιλήτρια: Κατερίνα Θωίδου

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 καφέ Coffee Time 7μμ

Η εργατική τάξη - δύναμη ανατροπής

Ομιλητής: Νίκος Σκιαδάς

ΜΑΡΟΥΣΙ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 καφέ Γαρδένια 8.30μμ

Με απεργίες διαρκείας θα νικήσουμε

Ομιλήτρια: Μαριάννα Χρονοπούλου

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 Goody’s 5.30μμ

Γκράμσι: κόμμα και τάξη

Ομιλήτής: Κώστας Μεγαγιάννης

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ 16/12 Στέκι «Εκτός Σχεδίου»

Με απεργίες διαρκείας θα νικήσουμε

Ομιλητής: Στέλιος Μιχαηλίδης

ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17/12 καφέ Τσέλο 8.30μμ

Με απεργίες διαρκείας θα νιήσουμε

Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος

ΖΑΚΥΝΘΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/12 ξενοδοχείο Ντιάνα 6.30μμ

Μπορεί η εργατική τάξη να ανατρέψει το Μνημόνιο;

ΧΑΝΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ  22/12 Γωνιά των Αγγέλων 7μμ

93 χρόνια από τη Ρώσικη Επανάσταση

Ομιλητής: Ειρηναίος Μαράκης

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ-ΠΕΡΑΜΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ  22/12 καφέ Κρίσταλ 8μμ

Γκράμσι: κόμμα και τάξη

Ομιλητής: Ανδρέας Καπνίσης

ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΙΡΑΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ  22/12 καφέ Γρηγόρης(πατάρι) 7.30μμ

Από την ελληνική στην ιρλανδική τραγωδία

Ομιλητής: Κώστας Σαρρής