ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 16/3 καφέ Αδράχτι 7.30μμ
Τι είναι και για τι παλεύει το ΣΕΚ
Ομιλητής: Γιώργος Τσαμούρης
ΙΛΙΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 16/3 καφέ Muches 7.30μμ
Η μάχη ενάντια στο ρατσισμό
Ομιλήτρια: Μαίρη Γουόρντ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΛΟΦΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 16/3 Στέκι των Φίλων 7.30μμ
Η κρίση του Ευρώ
Ομιλητής: Μάριος Καγιαυτάκης
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 16/3 Πολ. Σύλλογος Χιωτέλης
Οι δίκες της Μόσχας
Ομιλητής: Δημήτρης Λυγίζος
ΚΟΥΚΑΚΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 16/3 καφέ Παγκάκι 7.30μμ
Πώς οργανώνουμε το αντιρατσιστικό διήμερο 19-21 Μάρτη
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 16/3 καφέ Βραζιλιάνα 8μμ
Πώς οργανώνουμε το αντιρατσιστικό διήμερο 19-21 Μάρτη
Ομιλήτρια: Σταυρούλα Ψυχογιοπούλου
ΤΑΥΡΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 16/3 καφέ Γυάλα 7μμ
Πώς οργανώνουμε το αντιρατσιστικό διήμερο 19-21 Μάρτη
Ομιλητής: Δημήτρης Αγωγιάτης
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 16/3 καφέ Της Μηλιάς το Λάζο 7μμ
Το ριζοσπαστικό Ισλάμ
Ομιλητής: Μιχάλης Βερβέρης
ΧΑΝΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 16/3 καφέ Γωνία των Αγγέλων 7.30μμ
Η μάχη των ΔΕΚΟ
Ομιλητής: Μανώλης Φιωτάκης
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 16/3 Goody’s 5.30μμ
Να κλείσει η Σούδα – ανοιχτά σύνορα για τους μετανάστες και πρόσφυγες
Ομιλητής: Σταμάτης Χατζηδήμου
ΚΥΨΕΛΗ-ΠΑΤΗΣΙΑ-ΑΤΤΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ 17/3 Δημοτική Αγορά 7.30μμ
Κόμμα, τάξη, κίνημα
Ομιλητής: Νεκτάριος Δαργάκης
ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 17/3 Ελ. Βενιζέλου και Κουντουριώτου 7.30μμ
Η κομμουνιστική κοινωνία και η σοσιαλιστική επανάσταση
Ομιλήτρια: Τίνα Κατσανεβάκη
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 17/3 καφέ Ντίλι ντίλι 6μμ
Η παρισινή Κομμούνα
Ομιλητής: Βασίλης Μυρσινιάς
ΠΕΡΑΜΑ
ΠΕΜΠΤΗ 17/3 Everest (Τέρμα Καραβάκια) 8μμ
Κόμμα, τάξη, κίνημα
Ομιλητής: Αντρέας Καπνίσης
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 17/3 ταβέρνα Αυλή του Πέτρου 7.30μμ
Πώς οργανώνουμε το αντιρατσιστικό διήμερο 19-21 Μάρτη
Ομιλητής: Παντελής Γαβριηλίδης
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 17/3 Γαρδένια 8μμ
Να κλείσει η Σούδα – Ανοιχτά σύνορα για τους μετανάστες και τους πρόσφυγες
Ομιλητής: Στέλιος Μιχαηλίδης
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 17/3 στέκι Εκτός Σχεδίου 6.30μμ
Να κλείσει η Σούδα – ανοιχτά σύνορα για τους μετανάστες και τους πρόσφυγες
Ομιλητής: Νίκος Αναστασίου
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 17/3 στέκι Γέφυρα 8μμ
Πώς οργανώνουμε το αντιρατσιστικό διήμερο 19-21 Μάρτη
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
ΠΕΜΠΤΗ 17/3 καφέ Mauro 7.30μμ
Η Ε.Ε. και το χρέος
Ομιλητής: Κώστας Καταραχιάς
ΤΟΥΜΠΑ
ΠΕΜΠΤΗ 17/3 καφέ Άνεμος 6μμ
Το αντικαπιταλιστικό πρόγραμμα και τα μεταβατικά αιτήματα. Τίνος υπόθεση;
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού
ΡΕΘΥΜΝΟ
ΠΕΜΠΤΗ 17/3 Κέντρο Νέων 7μμ
Ισπανία του ‘36
Ομιλήτρια: Δήμητρα Μουρίκη
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 17/3 Goody’s 8.30μμ
Κλείστε τη Σούδα, ανοίξτε τα σύνορα για τους πρόσφυγες από τη Βόρεια Αφρική
Ομιλήτρια: Μαντώ Μπουκουβάλα
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/3 καφέ Ντίλι ντίλι 6μμ
Ο Μάης του ‘68
Ομιλητής: Γιάννης Μακαρώνας