Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ: 45 χρόνια από την εξέγερση του Πολυτεχνείου

ΒΥΡΩΝΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 καφέ «Η μικρή πλατεία» 7.30μμ
Ομιλητής: Γιώργος Παπαγγελής
 
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 καφέ Άνω Πουρναρούσα 6.30μμ
Ομιλητής: Λέανδρος Μπόλαρης
 
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 καφέ Σαρδανάπαλος 7.30μμ
Ομιλητής: Μούσα Αλοντάτ
 
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 καφέ Wake & Bake (Μετρό Ελληνικό) 7μμ
Ομιλητής: Μάνος Νικολάου
 
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 Πνευματικό Κέντρο Δήμου, Κισσάβου 11, 7μμ
Ομιλητής: Θοδωρής Λυκογιαννάκης
 
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 Goody’s 8μμ
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
 
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 ΕΡΤ-ΟΡΕΝ 7.30μμ
Ομιλητής: Σταμάτης Χατζηδήμου
 
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 στέκι 8μμ
Ομιλητής: Σπύρος Γεωργακόπουλος
 
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 7/11 στέκι Αριστερής Κίνησης 7.30μμ
Ομιλητής: Κώστας Λάππας
 
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 Μεγάλου Αλεξάνδρου 59, 8μμ
Ομιλήτρια: Λίλιαν Μπουρίτη
 
ΠΑΤΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Ομιλητής: Νεκτάριος Χαϊντάρ
 
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 καφέ Μικρές Γεύσεις (Πλ.Τερψιθέας) 7μμ
Ομιλητής: Αρτέμης Πρέκας
 
ΝΙΚΑΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 δημαρχείο 7.30μμ
Ομιλητής: Μάνος Καρτέρης
 
ΚΥΨΕΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 καφέ Κοσμικόν 7.30μμ
Ομιλήτρια: Σοφία Σισμάνη
 
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 Παιδαγωγικό (Ναυαρίνου), υπόγειο, αίθ. Υ, 8μμ
Ομιλητής: Σωκράτης Ταγκόπουλος
 
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 καφέ Λα Ροζέ 7μμ
Ομιλήτρια: Κατερίνα Παπαδούλη
 
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ - ΘΗΣΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 καφέ «6» 7μμ
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
 
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΧΑΜΟΣΤΕΡΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 καφέ Κρίκος 7μμ
Ομιλητής: Γιώργος Ψυχογιόπουλος
 
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ-ΚΟΛΩΝΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 στην Αυλή του Πέτρου 7μμ
Ομιλητής: Αλέξανδρος Μαρτζούκος
 
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 15/11 καφέ Λούπα (Ερεχθείου 12) 8μμ
Ομιλητής: Κοσμάς Ραυτόπουλος
 
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΠΕΜΠΤΗ 15/11 καφέ 1968 (στοά Θησέως και Αγ.Πάντων) 7.30μμ
Ομιλητής: Νικηφόρος Παπαδόπουλος
 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΓΚΥΖΗ
ΠΕΜΠΤΗ 15/11 στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ 7.30μμ
Ομιλητής: Κώστας Καταραχιάς
 
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 15/11 καφε Περιμπανού 7.30μμ
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
 
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΠΕΜΠΤΗ 15/11 πολιτιστικό κέντρο Αντ. Σαμαράκης 7.30μμ
Ομιλήτρια: Ευγενία Βρούσο
 
ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 15/11 εστίες ΦΕΠΑ 7.30μμ
Ομιλήτρια: Ζαννέτα Λυσικάτου
 
ΞΑΝΘΗ
ΠΕΜΠΤΗ 15/11 Πολυτεχνείο Ξάνθης 7.30μμ
Ομιλήτρια: Βάσω Αλεξοπούλου
 
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 15/11 στέκι Εκτός Σχεδίου 6.30μμ
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
 
ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΠΕΜΠΤΗ 15/11 Βενέτης 8μμ
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
 
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 15/11 Καφέ Σκατζόχοιρος 8μμ
Ομιλητής: Παναγιώτης Ζαρίδας
 

Στις σχολές

ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 14/11 Φυσικό αμφιθέατρο Β’, 2μμ
Ομιλητής: Λεωνίδας Μαρουλάσοβ
 
ΒΟΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 15/11 Θόλος (Πανεπιστήμιο) 6μμ
Ομιλητής: Γιάννης Σουμπάσης
 
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ 15/11 Πολυτεχνείο 6.30μμ
Ομιλητής: Μπάμπης Κουρουνδής
 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16/11 ΣΕΥΠ (ΤΕΙ) αμφιθέατρο Δ’, 12μ
Ομιλητής: Αλέξανδρος Παπαϊωάννου
Θα ακολουθήσει προβολή: «Ελλας Ελλήνων Χριστιανών»