Δραστηριότητες
Μαρξιστικά Φόρουμ

ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3
καφέ Σταθμός 8μμ
Ιράν 1979: Η επανάσταση που γκρέμισε τον Σάχη
Ομιλητής: Γιώργος Ράγκος
 
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3 
Πνευματικό Κέντρο Δήμου 7μμ
Οργανώνουμε τις 16 Μάρτη
Ομιλητής: Κώστας Φοινινής
 
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3  
στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Η δικαιοσύνη τους και η δικαιοσύνη μας
Ομιλητής: Χρήστος Βαρβέρης
 
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3 
Μεγάλου Αλεξάνδρου 59 8μμ
Η δικαιοσύνη τους και η δικαιοσύνη μας
Ομιλήτρια: Κατερίνα Πατρικίου
 
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3
στέκι Αριστερής Κίνησης (Ιάσωνος και Ακροπόλεως) 7.30μμ
Τι είναι και για τι παλεύει το ΣΕΚ
Ομιλητής: Παντελής Γαβριηλίδης
 
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3 
καφέ Δεκα4 (Αιγαίου 14) 7.30μμ
Οργανώνουμε τις 8 Μάρτη
Ομιλήτρια: Έλλη Πανταζοπούλου
 
ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3
καφέ Πολυμήχανο 8μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ – Αποσταθεροποιημένος καπιταλισμός – δυνατή επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Αλέξανδρος Κοροβέσης
 
ΒΥΡΩΝΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3 
καφέ Spirit (πλατεία Βυζαντίου) 7μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ – Αποσταθεροποιημένος καπιταλισμός – δυνατή επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Βαγγέλης Χατζηνικολάου
 
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3
Άνω Πουρναρούσα 7μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ – Αποσταθεροποιημένος καπιταλισμός – δυνατή επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Νίκος Βούλτσος
 
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3 
στοά Σαρκά, Α’κτίριο, β’ όρ. 7μμ
10 χρόνια ΑΝΤΑΡΣΥΑ!
Ομιλήτρια: Λουίζα Γκίκα
 
ΠΑΤΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/3
Εργατικό Κέντρο 7μμ
Πώς οργανώνουμε την απεργιακή 8 Μάρτη 
Ομιλήτρια: Τόνια Λαχανιώτη
 
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣ/ΚΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3  
καφέ Ζωή 8μμ
Η δικαιοσύνη τους και η δικαιοσύνη μας
Ομιλητής: Σάκης Κολότσιος
 
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3  
καφέ Γιώτης 8.30μμ
8 Μάρτη, παγκόσμια μέρα γυναικών
Ομιλητής: Γιάννης Κούτρας
 
ΤΟΥΜΠΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3  
καφέ Άνεμος 6.30μμ
8 Μάρτη, παγκόσμια μέρα γυναικών
Ομιλήτρια: Δήμητρα Κομνιανού
 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΒΟΡΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3 
Πολύκεντρο Νεολαίας 7.45μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ – Αποσταθεροποιημένος καπιταλισμός – δυνατή επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Κωνσταντίνος Δανακτσής
 
ΧΑΝΙΑ ΔΥΤΙΚΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3 
γρ.δημοτικού σχήματος ΑΝΤΑΡΣΙΑ 7.30μμ
Ρόζα Λούξεμπουργκ και Καρλ Λίμπνεχτ – Η προλεταριακή απάντηση στον ιμπεριαλισμό και τον πόλεμο
Ομιλητής: Χρήστος Κιούπης
 
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3  
καφέ Μικρές Γεύσεις (πλ.Τερψιθέας) 7μμ
Η Βραζιλία από τον Λούλα στον Μπολσονάρο
Ομιλητής: Παναγιώτης Σιμιτσόπουλος
 
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3  
πολιτιστικό κέντρο Αντ. Σαμαράκης 8μμ
Ο Λένιν είχε δίκιο
Ομιλητής: Μιχάλης Πέππας
 
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3  
καφέ Περιμπανού 7.30μμ
Οργανώνουμε τις 16 Μάρτη
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
 
ΚΥΨΕΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3  
καφέ Deja (Φωκ. Νέγρη και Σκόπελου) 7.30μμ
Οργανώνουμε τις 16 Μάρτη
Ομιλήτρια: Φύλλια Πολίτη
 
ΧΑΜΟΣΤΕΡΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3  
καφέ Κρίκος 7μμ
Η Κλάρα Τσέτκιν και η πάλη για την απελευθέρωση των γυναικών
Ομιλήτρια: Σταυρούλα Ψυχογιοπούλου
 
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ- ΘΗΣΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3  
καφέ «6» 7μμ
Η Κλάρα Τσέτκιν και η πάλη για την απελευθέρωση των γυναικών
Ομιλήτρια: Ελεάννα Τσώλη
 
ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ 6/3 
καφέ Πλάτων (Τριπόλεως 61) 7.30μμ
Η Κλάρα Τσέτκιν και η πάλη για την απελευθέρωση των γυναικών
Ομιλητής: Κυριάκος Μπάνος
 
ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ-ΤΑΥΡΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 6/3  
καφέ taf-kappa 7μμ
Η Κλάρα Τσέτκιν και η πάλη για την απελευθέρωση των γυναικών
Ομιλητής: Δημήτρης Τσώλης
 
ΚΟΥΚΑΚΙ – ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 7/3
καφέ Βεσπάκι (Ζίννη 30) 8μμ
Η Κλάρα Τσέτκιν και η πάλη για την απελευθέρωση των γυναικών
Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη
 
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/3  
καφέ Λα Ροζέ (Αγ.Νικόλαος) 7μμ
Το ενιαίο μέτωπο
Ομιλήτρια: Κατερίνα Παπαδούλη
 
ΝΙΚΑΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/3  
δημαρχείο 7μμ
Ο Λένιν είχε δίκιο
Ομιλητής: Μιχάλης Πέππας
 
ΞΑΝΘΗ
ΠΕΜΠΤΗ 7/3  
καφέ Βυζάντιο 7.30μμ
Η εργατική τάξη σήμερα
Ομιλητής: Παντελής Αποστολίδης
 
ΒΟΛΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 7/3  
Θόλος (πανεπιστήμιο) 7μμ
Αποσταθεροποιημένος καπιταλισμός – δυνατή επαναστατική αριστερά
Ομιλητής: Τάσος Τσιούνης
 
ΚΑΜΑΡΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/3
καφέ Τρίλιζα 7.30μμ
8 Μάρτη, παγκόσμια μέρα γυναικών
Ομιλητής: Ευκλείδης Μακρόγλου
 
ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/3
Καφέ Καμπόης 
(Μεταμορφώσεως 10) 6:30μμ
Ρόζα Λούξεμπουργκ και Καρλ Λίμπνεχτ – Η προλεταριακή απάντηση στον ιμπεριαλισμό και τον πόλεμο
Ομιλητής: Σπύρος Ζούρος
 
ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
ΠΕΜΠΤΗ 7/3  
καφέ Ποέτα 8μμ
Κάτω τα χέρια από τη Βενεζουέλα
Ομιλητής: Κώστας Σταματίου
 
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΝΟΤΙΟ
ΠΕΠΜΤΗ 7/3  
Πολύκεντρο Νεολαίας 7μμ
Η δικαιοσύνη τους και η δικαιοσύνη μας
Ομιλήτρια: Βίκυ Βρακα
 
ΧΑΝΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/3  
Σύλλογος Δασκάλων 7μμ
Ρόζα Λούξεμπουργκ και Καρλ Λίμπνεχτ – Η προλεταριακή απάντηση στον ιμπεριαλισμό και τον πόλεμο
Ομιλήτρια: Μαρία Καλιτσουνάκη
 
ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΙΛΙΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 7/3 
καφέ Σαρδανάπαλος (Πλ.Άνοιξη) 8μμ
Η συνδιάσκεψη του ΣΕΚ – Αποσταθεροποιημένος καπιταλισμός – δυνατή επαναστατική αριστερά
Ομιλήτρια: Εύα Ντόκου
 
ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 7/3  
καφέ Σκαντζόχοιρος 7.30μμ
Ο Λένιν είχε δίκιο
Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη
• ΠΕΜΠΤΗ 14/3  καφέ Σκαντζόχοιρος 7.30μμ
Οργανώνουμε τις 16 Μάρτη
Ομιλητής: Παναγιώτης Ζαρίδας
 
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
• ΠΕΜΠΤΗ 7/3  
στέκι Εκτός Σχεδίου 6.30μμ
Ο Λένιν είχε δίκιο
Ομιλήτρια: Ελίνα Φειδοπιάστη
• ΠΕΜΠΤΗ 14/3  στέκι Εκτός Σχεδίου 6.30μμ
Οργανώνουμε τις 16 Μάρτη
Ομιλητής: Άγγελος Μιχαηλίδης
 
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
• ΠΕΜΠΤΗ 7/3
Goody’s 8μμ
Η απεργιακή 8 Μάρτη
Ομιλήτρια: Μαριλένα Κουντούρη
• ΠΕΜΠΤΗ 14/3
Goody’s 8μμ
Οργανώνουμε τις 16 Μάρτη
Ομιλητής: Αργύρης Σκούρτης
 
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 13/3  
καφέ Βαβέλ 8μμ
Οργανώνουμε τις 16 Μάρτη
Ομιλητής: Αλέξανδρος Παπαγεωργίου