Ανοιχτές εκδηλώσεις

ΓΙΑΝΝΕΝΑ

ΠΕΜΠΤΗ 16 Ιούνη, Εργατικό Κέντρο 7μμ

Ομιλητές:Θένια Ασλανίδη, γιατρός, ΣΕΚ, Λάμπρος Μπουραντάς, γιατρός νοσοκομείο Δουρούτη, μέλος Δ.Σ. ΕΙΝΙ, Ανδρέας Μπότσιος, κτηνοτρόφος, Δωδώνη

ΒΥΡΩΝΑΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 Ιούνη, Στέκι Νεολαίας Ταπητουργείο (οδός Κύπρου και Βαϊνδηρίου) 7μμ

Ομιλητές:Γιάννης Σηφακάκης, ΣΕΚ-ΑΝΤΑΡΣΥΑ, Κώστας Τσιμπούκογλου, ΠΟΕ-ΟΤΑ, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Δήμου Υμηττού, Γιάννης Μυτάκης, εργαζόμενος ΔΕΗ

ΠΑΤΡΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 Ιούνη, ΑΙΘΟΥΣΑ ΕΒΕ (πλατεία Όλγας), 7μμ

Ομιλήτρια: Διονυσία Πυλαρινού και συνδικαλιστές από Νοσοκομεία και Δήμο

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΚΥΡΙΑΚΗ 19 Ιούνη, Πολιτιστικός Σύλλογος Ανάληψη, 7μμ

Ομιλητής: Σεραφείμ Ρίζος, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Δασκάλων Χανίων, Περιφερειακός Σύμβουλος Κρήτης

ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 Ιούνη Εργατικό Κέντρο 7μμ

Ομιλητής: Γιάννης Σηφακάκης, ΣΕΚ-ΑΝΤΑΡΣΥΑ

ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ 22 Ιούνη, Δημοτική Αγορά Κυψέλης, 7μμ

Ομιλητές: Πέτρος Κωνσταντίνου, δημοτικός σύμβουλος Αθήνας, Αντώνης Καβαδίας, συνδικαλιστής από Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο, Χρήστος Ευθυμίου, ΠΟΕ-ΟΤΑ, γραμματέας ΔΣ σωματείου Αγ. Δημητρίου, Κυριάκος Λυμπέρης, συνδικαλιστής ΔΕΗ

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 22 Ιούνη, αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Δημαρχείου Πειραιά (πλ. Κοραή) 7.30μμ

Ομιλητές: Γιάννης Τσαλήμογλου, Δ.Σ. Ένωσης Λιμενεργατών ΟΛΠ, Μαρία Στύλλου, περιοδικό Σοσιαλισμός από τα Κάτω, Κώστας Σαρρής, συνδικαλιστής ΜΜΕ, Financial Crimes, Αριστοτέλης Ανδριανόπουλος, εργαζόμενος ΕΘΕΛ, Αλέκος Νταβέλης, πρόεδρος Σωματείου Εργατοτεχνιτών Δήμου Πειραιά 

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 22 Ιούνη, Εργατικό Κέντρο 7.30μμ

Ομιλητές: Τάσος Αναστασιάδης, ΕΠΑΣΣ, Γιάννης Κούτρας, Δ.Σ. ΕΝΙΘ, περιφερειακός σύμβουλος κεντρικής Μακεδονίας, συνδικαλιστές από ΟΛΘ και ΕΥΑΘ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ 25 Ιούνη, Εργατικό Κέντρο 7.30μμ

Ομιλητής: Κώστας Πίττας, υπεύθυνος Μαρξιστικού Βιβλιοπωλείου, Λεωνίδας Χέλης, συνδικαλιστής νοσοκομειακός γιατρός 

ΞΑΝΘΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 26 Ιούνη, Εργατικό Κέντρο 7.30μμ

Ομιλητής: Κώστας Πίττας, υπεύθυνος Μαρξιστικού Βιβλιοπωλείου 

ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΔΕΥΤΕΡΑ 27 Ιούνη,  σταθμός ΗΣΑΠ Ν. Ηρακλείου (θεατράκι), 7.30μμ

Ομιλητές: Πάνος Γκαργκάνας, υπεύθυνος εφημερίδας Εργατική Αλληλεγγύη, Βασίλης Συλαϊδής, μέλος ΔΣ Σωματείο Ιντρακόμ, Γιάννα Σακελλαρίου, εργασιακή επιτροπή ΔΟΛ και συνδικαλιστής από τον Σύλλογο Δασκάλων «Σεφέρης»   

ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29 Ιούνη, Πολιτιστικό Κέντρο Πετρούπολης (Εθνικής Αντίστασης 61) 7.30μμ

Ομιλητές: Τάσος Αναστασιάδης, ΕΠΑΣΣ, Βαγγέλης Παπαδόγιαννης, συνδικαλιστής Ιντρακόμ και συνδικαλιστής από δήμο. 

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29 Ιούνη, ΚΥΒΕ (Εθνάρχου Μακαρίου 1), 7.30μμ

Ομιλητές: Μαρία Στύλλου, περιοδικό Σοσιαλισμός από τα Κάτω, Δημήτρης Καλέργης, πρόεδρος Συλλόγου εκτάκτων ΤΕΙ Πειραιά, Κώστας Διαμάντης, ΔΣ Εργαζομένων Δήμου Περιστεριού, συνδικαλιστές από Σύλλογο Δασκάλων και από την ΑΔΕΔΥ 

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29 Ιούνη, πλατεία Χαλανδρίου, 7.30μμ

Ομιλητές: Γιάννης Αγγελόπουλος, ΕΠΑΣΣ, Κώστας Μεγαγιάννης, πρόεδρος Σωματείου Δήμου Αγ. Παρασκευής, Αναστασία Μουστάκα, συνδικαλίστρια ΟΤΕ-Μέγαρο, Γιώργος Τσιρώνης, συνδικαλιστής νοσοκομείο Θριάσιο, Νυστέρι

ΧΑΝΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 29 Ιούνη, Αίθουσα Σαβιονάρα 7.30μμ

ΖΑΚΥΝΘΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 2 Ιούλη