Ιδέες
Μαρξιστικά Φόρουμ

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 κυλικείο Δημαρχείου 7μμ
Στο δρόμο για τις 21 Μάρτη
Ομιλητής: Ντάρβιντ Φαρχάν
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Στοά Σάρκα, Α’ κτίριο, Β’ ορ., 7μμ
Μεταρρύθμιση ή επανάσταση
Ομιλήτρια: Γιούλη Καραγιαννάκου
ΠΑΤΡΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Μεταρρύθμιση ή επανάσταση
Ομιλήτρια: Τόνια Λαχανιώτη
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/3 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Η Συνδιάσκεψη του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Βερονίκη Αμτζοπούλου
ΞΑΝΘΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Βυζάντιο 7μμ
Διαγραφή του χρέους ή διαπραγμάτευση;
Ομιλητής: Γιάννης Πατζανακίδης
ΧΑΝΙΑ (ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Σύλλογος δασκάλων 7.30μμ
Μεταρρύθμιση ή επανάσταση
Ομιλήτρια: Μαρία Καλιτσουνάκη
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/3 Σύλλογος δασκάλων 7.30μμ
Η Συνδιάσκεψη του ΣΕΚ
ΤΕΤΑΡΤΗ 18/3 Σύλλογος δασκάλων 7.30μμ
Η απελευθέρωση των γυναικών
ΧΑΝΙΑ (ΔΥΤΙΚΑ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Τέχνη (παραλία Νέας Χώρας) 7μμ
Διαγραφή του χρέους ή διαπραγμάτευση;
Ομιλήτρια: Ελένη Τσουρουνάκη
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/3 καφέ Τέχνη (παραλία Νέας Χώρας) 7μμ
Η Συνδιάσκεψη του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Μαργαρίτα Παπαμηνά
ΤΕΤΑΡΤΗ 18/3 καφέ Τέχνη (παραλία Νέας Χώρας) 7μμ
Η πάλη για την απελευθέρωση των γυναικών
Ομιλήτρια: Μαρία Βισταγιαννάκη
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Τσίου 7.30μμ
Η πάλη για την απελευθέρωση των γυναικών
Ομιλήτρια: Μυρτώ Μαργέλη
ΠΑΓΚΡΑΤΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Άνω Πουρναρούσα 7μμ
Διαγραφή του χρέους ή διαπραγμάτευση;
Ομιλήτρια: Έλλη Πανταζοπούλου
ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΧΑΜΟΣΤΕΡΝΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Βραζιλιάνα 7μμ
Μεταρρύθμιση ή επανάσταση
Ομιλητής: Γιάννης Μαραβελάκης
ΑΝΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΘΗΣΕΙΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ 65-67 (Τριών Ιεραρχών) 7μμ
Το ενιαίο μέτωπο
Ομιλήτρια: Λένα Βερδέ
ΚΑΛΛΙΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Πλ. Καρπάθου 7μμ
Γιατί οι μετανάστες είναι καλοδεχούμενοι
Ομιλητής: Γιώργος Κορογόνας
ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 κοιν. Χώρος (Κολοκοτρώνη 32Α) 7μμ
Κράτος και Αριστερά 
Ομιλητής: Μιχάλης Πέππας
ΕΛΛΗΝΙΚΟ 
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Quiz 7μμ
Διαγραφή του χρέους ή διαπραγμάτευση;
Ομιλήτρια: Αργυρή Ερωτοκρίτου
ΙΛΙΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Munches 7μμ
Διαγραφή του χρέους ή διαπραγμάτευση;
Ομιλήτρια: Θένια Ασλανίδη
ΖΩΓΡΑΦΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Πνευματικό Κένρο (Ανακρέοντος 60) 7.30μμ
Το ενιαίο μέτωπο
Ομιλήτρια: Σύλβια Κατρινάκη
ΜΑΡΟΥΣΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Γαρδένια 7μμ
Διαγραφή του χρέους ή διαπραγμάτευση;
Ομιλητής: Σωτήρης Κοντογιάννης
ΚΥΨΕΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 πολιτιστικό κέντρο δήμου Αθήνας (Καλογερά 18) 6.30μμ
Διαγραφή του χρέους ή διαπραγμάτευση;
Ομιλητής: Γιώργος Πίττας
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 ΚΑΠΗ (Λ. Φυλής) 8μμ
Διαγραφή του χρέους ή διαπραγμάτευση;
Ομιλητής: Τάσος Αναστασιάδης
ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Χρώματα 7.30μμ
Ξεσηκωνόμαστε για τις 21 Μάρτη
Ομιλήτρια: Κατερίνα Πατρικίου
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Στέκι Αρ. Κίνησης (Ακροπόλεως 18 & Ιάσωνος) 7μμ
Ξεσηκωνόμαστε για τις 21 Μάρτη
Ομιλητής: Κώστας Λάππας
ΑΙΓΑΛΕΩ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 Στέκι Ρήγα Φερραίου 20 (2ος όρ.) 8μμ
Νομιμοποίηση των μεταναστών
Ομιλητής: Ηλίας Γιαννόπουλος
ΙΛΙΟΝ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 στης Μηλιάς το Λάζο 7.30μμ
Διαγραφή του χρέους ή διαπραγμάτευση;
Ομιλητής: Κώστας Πίττας
ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 καφέ Ερνέστο 7μμ
 Στο δρόμο για τις 21 Μάρτη
Ομιλήτρια: Μαρία Γεωργάκα
ΡΕΘΥΜΝΟ
ΤΕΤΑΡΤΗ 4/3 στέκι πολιτιστικών ομάδων πανεπιστημίου (Νικηφόρου Φωκά 82) 8μμ
Γιατί λέμε όχι στην ΕΕ της λιτότητας και του ρατσισμού
Ομιλήτρια: Μαριάντζελα Γέροντα
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/3 στέκι πολιτιστικών ομάδων πανεπιστημίου (Νικηφόρου Φωκά 82) 8μμ
Η Συνδιάσκεψη του ΣΕΚ
Ομιλήτρια: Μαριλού Νταούλη
ΤΕΤΑΡΤΗ 18/3 στέκι πολιτιστικών ομάδων πανεπιστημίου (Νικηφόρου Φωκά 82) 8μμ
Γιατί όλοι οι μετανάστες είναι καλοδεχούμενοι
Ομιλητής: Ζήσης Καλλιμάνης
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 καφέ Κύτταρο 7.30μμ
Διαγραφή του χρέους ή διαπραγμάτευση;
Ομιλητής: Γιώργος Μποτσίδης
ΛΑΜΠΡΑΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Η εργατική τάξη σήμερα και η επαναστατική εφημερίδα
Ομιλητής: Ευκλείδης Μακρόγλου
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/3 Εργατικό Κέντρο 7μμ
Οι ανταγωνισμοί πίσω από τις «Αποκλειστικές Οικονομικές Ζώνες»
Ομιλήτρια: Μαρία Ριζοπούλου
ΝΙΚΑΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 γρ. Ανταρσία στη Κοκκινιά 7μμ
Όχι στην Ε.Ε. της λιτότητας και του ρατσισμού
Ομιλήτρια: Κατερίνα Θωίδου
ΠΕΡΑΜΑ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 Καφενέον 6μμ
Γιατί οι μετανάστες είναι καλοδεχούμενοι
Ομιλήτρια: Αφροδίτη Αλ Ασσάντ
ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 καφέ Μπλού, 8μμ
Στο δρόμο για τις 21 Μάρτη
Ομιλήτρια: Μαριλένα Κουντούρη
ΓΑΛΑΤΣΙ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 γρ. Γ’ ΕΛΜΕ – Γκράβα 7.30μμ
Γιατί λέμε όχι στην Ε.Ε. της λιτότητας και του ρατσισμού
Ομιλητής: Θανάσης Καμπαγιάννης
ΠΑΤΗΣΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 καφέ Λα Ροζέ 7μμ
Θρησκεία και μαρξισμός
Ομιλητής: Ναζίμ Μεχμούντ
ΚΟΛΩΝΟΣ – ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 καφέ Ανάδυση (Σφακτηρίας και Πλαταιών) 7μμ
Μεταρρύθμιση ή επανάσταση
Ομιλητής: Γιάννης Μαραβελάκης
ΚΑΛΛΙΘΕΑ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 καφέ 1968 (Θησέως και Αγ.Πάντων στη στοά) 7.30μμ
Διαγραφή του χρέους ή διαπραγμάτευση;
Ομιλητής: Κώστας Πίττας
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ 
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 Σύλλογος Ιμβρίων 7μμ
Διαγραφή του χρέους ή διαπραγμάτευση;
Ομιλήτρια: Αργυρή Ερωτοκρίτου
ΒΥΡΩΝΑΣ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 καφέ El Viaje 7μμ
Οι εξελίξεις στην Ουκρανία
Ομιλητής: Κώστας Τόδουλος
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΓΚΥΖΗ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 στέκι ΑΝΤΑΡΣΥΑ (Ραγκαβή 69) 7μμ
Διαπραγμάτευση ή διαγραφή του χρέους;
Ομιλητής: Γιάννης Αγγελόπουλος
ΕΞΑΡΧΕΙΑ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 καφέ The White Rabbit (πατάρι) (Σολωμού 12) 7.30μμ
Διαπραγμάτευση ή διαγραφή του χρέους;
Ομιλητής: Πέτρος Κωνσταντίνου
ΠΕΜΠΤΗ 12/3 καφέ Κούνια 7.30μμ
Είναι καλοδεχούμενοι όλοι οι μετανάστες
Ομιλήτρια: Νίκη Αργύρη
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
ΠΕΜΠΤΗ 5/3 στέκι νεολαίας 7μμ
Διαγραφή του χρέους ή διαπραγμάτευση;
Ομιλητής: Κώστας Τορπουζίδης
ΧΑΡΙΛΑΟΥ
ΤΕΤΑΡΤΗ 11/3 καφέ Ξενομπάτης 8μμ
Διαπραγμάτευση ή διαγραφή του χρέους;
Ομιλητής: Κώστας Τορπουζίδης