Μαρξιστικά Φόρουμ

ΜΑΡΟΥΣΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 καφέ Γαρδένια 7μμ

Συρία – Αίγυπτος: Η αραβική άνοιξη σε σταυροδρόμι

Ομιλήτρια: Χαρίτα Μήνη

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 καφέ Πάργα 8μμ

Ο ρόλος της επαναστατικής εφημερίδας

Ομιλητής: Σταμάτης Χατζηδήμου

ΧΑΝΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 καφέ Γωνία των Αγγέλων 7.30μμ

Η άνοδος της αριστεράς

Ομιλητής: Σεραφείμ Ρίζος

ΚΟΥΚΑΚΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 καφέ Quiche & Tales 7.30μμ

Συνεχίζουμε μετά τη γενική απεργία – απεργιακές επιτροπές παντού

Ομιλητής: Νεκτάριος Δαργάκης

ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 καφέ Γογό (πλατεία Φραντζή) 7.30μμ

Μαρξισμός και θρησκεία

Ομιλήτρια: Τάνια Βριζάκη

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ - ΤΑΥΡΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 πλατεία Μερκούρη 7μμ

Συρία, Αίγυπτος: Η αραβική άνοιξη σε σταυροδρόμι

Ομιλήτρια: Σταυρούλα Ψυχογιοπούλου

ΕΞΑΡΧΕΙΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 καφέ ¨Ήβη 7μμ

Συνεχίζουμε μετά τη γενική απεργία – απεργιακές επιτροπές παντού

Ομιλήτρια: Ευγενία Κουνιάκη

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 καφέ Πασαλιμάνι 7μμ

Η άνοδος της αριστεράς

Ομιλητής: Θάνος Κοτσινωνός

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 καφέ Δωδώνη 7μμ

Η αριστερά και τα «δίκτυα αλληλεγγύης»

Ομιλητής: Δημήτρης Νιώπας

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 Αριστερή Κίνηση 7.30μμ

Η πάλη ενάντια στους νεοναζί

Ομιλητής: Βασίλης Μυρσινιάς

ΑΙΓΑΛΕΩ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 καφέ Στέκι 7μμ

Μαρξισμός – αναρχισμός

Ομιλητής: Ηλίας Ασημακόπουλος

ΠΑΓΚΡΑΤΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10

καφέ Άνω Πουρναρούσα 7μμ

Η άνοδος της αριστεράς

Ομιλήτρια: Σοφία Κορίλη

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 Στέκι 8μμ

Η άνοδος της αριστεράς

Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη

ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 Σύλλογος Ιμβρίων 7μμ

Η άνοδος της αριστεράς

Ομιλήτρια: Χρυσούλα Πλιάτσικα

ΠΑΤΡΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 Εργατικό Κέντρο 7μμ

Η αριστερά και τα «δίκτυα αλληλεγγύης»

Ομιλητής: Νεκτάριος Χαϊντάρ

ΧΑΡΙΛΑΟΥ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 καφέ Καντάθ 7μμ

Κ. Μαρξ – Οικονομικά και Φιλοσοφικά Χειρόγραφα 1844

Ομιλητής: Ηλίας Τσαμπαρδούκας

ΤΟΥΜΠΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 καφέ Άνεμος 7μμ

Πώς χάθηκε η ρώσικη επανάσταση

Ομιλήτρια: Έφη Στάθη

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΝΟΤΙΟ ΚΕΝΤΡΟ)

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 καφενείον (Πάρκο Μεραμβέλου και Ιδομένους) 6μμ

Γιατί και πώς μπορούμε να σταματήσουμε τους νεοναζί;

Ομιλήτρια: Μυρτώ Μαργέλη

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (ΒΟΡΕΙΟ ΚΕΝΤΡΟ)

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 καφέ Ρακί κι Ελιά 6μμ

Η αριστερά και τα «δίκτυα αλληλεγγύης»

Ομιλητής: Γιάννης Μακαρώνας

ΡΕΘΥΜΝΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 Στέκι πολιτιστικών ομάδων πανεπιστημίου Κρήτης 5μμ

Η αριστερά και τα «δίκτυα αλληλεγγύης»

Ομιλήτρια: Άννυ Ελευθεράτου

ΚΟΛΩΝΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ 4/10 πλ. Σ. Πέτρουλα 7μμ

Συνεχίζουμε μετά τη γενική απεργία – απεργιακές επιτροπές παντού

Ομιλητής: Παντελής Γαβριηλίδης

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

ΠΕΜΠΤΗ 4/10 Επιτροπή Βοήθειας και Στήριξης του Παιδιού 8μμ

Συνεχίζουμε μετά τη γενική απεργία – απεργιακές επιτροπές παντού

Ομιλητής: Κώστας Καταραχιάς

ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΠΕΜΠΤΗ 4/10 καφέ Quiz 7μμ

Το αντιφασιστικό κίνημα από το συλλαλητήριο σταθμό 24/8μέχρι σήμερα

Ομιλητής: Σωτήρης Πίσπας

ΝΙΚΑΙΑ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ 4/10 Στέκι 7.30μμ

Η αριστερά και τα «δίκτυα αλληλεγγύης»

Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος

ΠΕΡΑΜΑ

ΠΕΜΠΤΗ 4/10 καφέ Everest Καραβάκια 9μμ

Η αριστερά και τα «δίκτυα αλληλεγγύης»

Ομιλήτρια: Ελπίδα Καμπάνη

ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ 4/10 καφέ Σέλτερ 7μμ

Ο Λένιν σήμερα

Ομιλήτρια: Νεφέλη Πετρούτσου

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ 4/10 καφέ Ionia 8μμ

Πώς συνεχίζουμε τη μάχη

ενάντια στους φασίστες

Ομιλητής: Κώστας Κίτσιος

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ - ΤΑΥΡΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 10/10 πλατεία Μερκούρη 7μμ

Κρατικοποιήσεις των τραπεζών!

Ομιλητής: Κύρος Κεϊχόπουλος

ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 10/10 καφέ Γογό (πλατεία Φραντζή) 7.30μμ

Πού πηγαίνει η Συρία;

Ομιλητής: Θανάσης Καμπαγιάννης

Στις σχολές

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥΠΟΛΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/10 κυλικείο Μαθηματικού 3μμ

Ένα καυτό φθινόπωρο – πώς οργανώνουμε

Ομιλητής: Δημήτρης Αγωγιάτης

ΠΑΝΤΕΙΟ

ΠΕΜΠΤΗ 4/10 αίθριο 11πμ

Ένα καυτό φθινόπωρο – πώς οργανώνουμε

Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος

ΑΣΚΤ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5/10 υπόγειο θεάτρου 2μμ

Ένα καυτό φθινόπωρο – πώς οργανώνουμε

Ομιλήτρια: Αλεξάνδρα Μαρτίνη

ΤΕΙ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 5/10 αίθριο ΤΕΙ Πειραιά 2μμ

Ένα καυτό φθινόπωρο – πώς οργανώνουμε

Ομιλητής: Παντελής Παναγιωτακόπουλος