Aντικαπιταλιστική Ανταρσία στις γειτονιές όλης της Ελλάδας

ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΑΣ Γιάννης Σηφακάκης, Συντονιστής Συμμαχίας Σταματήστε τον Πόλεμο
ΒΟΡΕΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΑΣ Κώστας Παπαδάκης, δικηγόρος, τέως μέλος ΔΣ του ΔΣΑ
ΝΟΤΙΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΑΣ Σπύρος Δρίτσας, γιατρός, μέλος του Πανελλαδικού Συντονιστικού Καταλήψεων 2006-2007
ΔΥΤΙΚΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΑΘΗΝΑΣ Χρίστος Μπίστης, ιστορικό στέλεχος του αντιδικτατορικού αγώνα και των κινημάτων της μεταπολίτευσης
ΤΟΜΕΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Νίκος Καββαδάς, πρόεδρος Συνδικάτου Ιδιωτικής Υγείας Πειραιά
ΤΟΜΕΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δημήτρης Σαραφιανός, δικηγόρος τέως μέλος του ΔΣ του ΔΣΑ
ΤΟΜΕΑΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Μαριώτα Αλμυρούδη, γιατρός, μέλος του Πανελλαδικού Συντονιστικού καταλήψεων 2006-07
ΤΟΜΕΑΣ ΝΗΣΩΝ Γιάννης Φελέκης, ιστορικό στέλεχος της αντικαπιταλιστικής αριστεράς

ΔΗΜΟΣ ΑΘΗΝΑΣ
Ανταρσία στις Γειτονιές της Αθήνας,
Υπ. Δήμαρχος Πέτρος Κωσταντίνου, Συντονιστής της «Κίνησης ενάντια στο ρατσισμό και τη φασιστική απειλή»

ΔΗΜΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
Αριστερή Αντικαπιταλιστική Κίνηση Ανταρσία στο Λιμάνι
Υπ. Δήμαρχος, Θανάσης Διαβολάκης,, οικονομολόγος, εκλεγμένος στο ΔΣ της ΟΙΕΛΕ

ΔΗΜΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
Ανυπότακτη Πετρούπολη
Υπ.Δήμαρχος, Κατερίνα Πατρικίου, ιδιωτική υπάλληλος, μέλος ΔΣ Περιβαλλοντικού Ομίλου Πετρούπολης «Το Ποικίλο»

ΔΗΜΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
Εκτός των Τειχών, Αριστερή Ριζοσπαστική Δημοτική Κίνηση στο Μαρούσι
Υπ. Δήμαρχος Δημήτρης Πολυχρονιάδης

ΔΗΜΟΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ
Εκτός Σχεδίου Αριστερή Ριζοσπαστική Κίνηση στη Νέα Ιωνία
Υπ. Δήμαρχος Mάκης Βάσιλας, ιδιωτικός υπάληλος

ΔΗΜΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
Αριστερή Κίνηση Περιστερίου
Υπ.Δήμαρχος  Αντωνία Αθανασοπούλου Βαφειάδου

ΔΗΜΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ
Κίνημα στην Πόλη
Υπ. Δήμαρχος, Ράνια Νενεδάκη, τραπεζοϋπάλληλος

ΔΗΜΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
ΑντίΣΤαΣΗ με τους Πολίτες του Χαλανδρίου
Υπ. Δήμαρχος Σίμος Ρούσσος

ΔΗΜΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
Μια Πόλη Ανάποδα-Αριστερή Παρέμβαση στους δρόμους της Νέας Σμύρνης
Υπ. Δήμαρχος Αλέκος Παπασπυρίδης

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Αντικαπιταλιστική Αριστερά-ΑΝΤΑΡΣΙΑ σε κυβέρνηση-ΕΕ-ΔΝΤ-Καλλικράτη
Υπ. περιφερειάρχης Γιάννης Κούτρας, πρόεδρος της νοσοκομειακής επιτροπής και μέλος του ΔΣ του Σωματείου του Ιπποκράτειου νοσοκομείου Θεσσαλονίκης

Υπ. Αντιπεριφερειάρχες
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Γιώργος Γιαννόπουλος, δημοσιογράφος-συγγραφεάς, εκδότης περιοδικού ΕΝΕΚΕΝ
ΠΕΛΛΑ
Μάκης Γεροντίδης, υπάλληλος στην Κτηματική Υπηρεσία, πρ. μέλος ΔΣ Συλλόγου Υπαλλήλων ΔΟΥ Ημαθίας-Πιερίας-Πέλλας
ΗΜΑΘΙΑ
Θωμάς Σoυναπόγλου
ΚΙΛΚΙΣ
Δημήτρης Βρυζώνης
ΣΕΡΡΕΣ
Γιώργος Γεωργιάδης
ΠΙΕΡΙΑ
Ρίζος Αθανασίου
ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Σάββας Τσελεπίδης

ΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
Θεσσαλονίκη της Ανατροπής κυβέρνησης-ΕΕ-ΔΝΤ-Καλλικράτη
Υπ. Δήμαρχος Ζήσης Κλεισιάρης, πρώην μέλος ΔΣ Δικηγορικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΥ
Αριστερή Παρέμβαση στην Ηπειρο
Υπ. Περιφερειάρχης Νίκος Ζήκος, μέλος ΔΣ Συλλόγου εργαζομένων Διοικητικών Υπαλλήλων Πανεπιστημίου Ιωαννίνων

Υπ. Αντιπεριφερειάρχες
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
Γιώργος Παπαπέτρου, εργοδηγός, πρώην πρόεδρος κοινότητας Ραφταναίων
ΠΡΕΒΕΖΑ
Βαγγέλης Νάνος μέλος Διοίκησης Εργατικού Κέντρου
ΑΡΤΑ
Γιάννης Ψυχογιός, συνταξιούχος εκπαιδευτικός
ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ
Γιάννης Χεκίμογλου, εργαζόμενος στις ιχθυοκαλλιέργειες

ΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
Δημοτική Ριζοσπαστική Αριστερή Συσπείρωση
Υπ. Δήμαρχος Στέφανος Σκοπούλης, γιατρός, πρώην νομαρχιακός σύμβουλος

ΔΗΜΟΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ
Αριστερή Παρέμβαση Πολιτών Δήμου Πρέβεζας

ΔΗΜΟΣ ΖΙΤΣΑΣ
Ριζοσπαστική Παρέμβαση στο Δήμο Ζίτσας
Υπ.Δήμαρχος Ανδρέας Μπότσιος,κτηνοτρόφος

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
Αριστερή Παρέμβαση- Αντικαπιταλιστική Κίνηση στη Δυτική Ελλάδα
Υπ. Περιφερειάρχης Δημήτρης Δεσύλλας

Υπ. Αντιπεριφερειάρχες
ΗΛΕΙΑ
Ηλίας Παπαχατζής, εκπαιδευτικός, μέλος ΔΣ ΟΛΜΕ
ΑΧΑΪΑ
Δημήτρης Κατσιδήμας, αγρότης
ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ
Γιώργος Λιάγκος, μέλος ΔΣ Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών

ΔΗΜΟΣ ΠΥΡΓΟΥ
ΑΝΤΑΡΣΙΑ στο Δήμο Πύργου
Υπ. Δήμαρχος Γιάννης Σεφερλής, πολιτικός μηχανικός

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ
Αντικαπιταλιστική Αριστερή Παρέμβαση στην Κρήτη
Υπ. Περιφερειάρχης Σεραφείμ Ρίζος, εκπαιδευτικός, μέλος ΔΣ Συλλόγου Δασκάλων και Νηπιαγωγών Χανίων

Υποψήφιοι Αντιπεριφερειάρχες
ΧΑΝΙΑ
Γιώργος Πιαγκαλάκης, πολιτικός μηχανικός
ΡΕΘΥΜΝΟ
Σπύρος Αντωνογιωργάκης, ιδιωτικός υπάλληλος
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Νίκος Παπακανάκης, αγρότης
ΛΑΣΗΘΙ
Νικόλαος Αλέξης, φοιτητής

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
Ανταρσία στο Αιγαίο Αντικαπιταλιστική Αριστερά
Υπ. Περιφερειάρχης Τάκης Τσιρεπλής, εκπαιδευτικός, Δημοτικός Σύμβουλος Καλλονής Λέσβου

Υπ. Αντιπεριφερειάρχες
ΛΕΣΒΟΣ
Στρατής Παυλής, αντιπρόεδρος Ενωσης Γιατρών του νησιού
ΧΙΟΣ
Πόπη Γαννιάρη, μεταλλειολόγος
ΣΑΜΟΣ
Βασίλης Λουκάς, μέλος ΔΣ ΕΛΜΕ Ικαρίας

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΡΑΚΗΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Ανταρσία σε Ανατολική Μακεδονία και Θράκη
Υπ. Περιφερειάρχης  Γιώργος Μποτσίδης, μισθωτός υδραυλικός

Υπ. Αντιπεριφερειάρχες
ΞΑΝΘΗ
Τζεμαλή Μιλιαζήμ, δάσκαλος,
ΚΑΒΑΛΑ
Βάσω Καραγκούνη, εκπαιδευτικός
ΕΒΡΟΣ
Αθανασία Βέζου, Νηπιαγωγός
ΚΟΜΟΤΗΝΗ
Βαγγέλης Πατετσίνης, φοιτητής
ΔΡΑΜΑ
Βαγγέλης Μουταφτσής, συνταξιούχος

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
Αριστερή Παρέμβαση στη Θεσσαλία Aνταρσία για την ανατροπή
Υπ.Περιφερειάρχης Φάνης Γενηκομσίου, ιδιωτικός υπάλληλος

Υπ. Αντιπεριφερειάρχες
ΛΑΡΙΣΑ
Νίκος Ταλαχούπης, οικοδόμος
ΤΡΙΚΑΛΑ
Δημήτρης Κάβουρας, οικοδόμος
ΚΑΡΔΙΤΣΑ
Δημήτρης Σιδέρης, φοιτητής
ΜΑΓΝΗΣΙΑ
Σταμάτης Χονδρογιάννης, ηλεκτρολόγος μηχανικός

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΙΟΝΙΟΥ
Αντικαπιταλιστική Αριστερά στα Ιόνια
Υπ. Περιφερειάρχης Τόνια Λαχανιώτου, ελεύθερη επαγγελματίας

Yπ. Αντιπεριφερειάρχες
ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Ευανθία Γαϊτανίδου
ΛΕΥΚΑΔΑ
Αργύρης Αναστάσιος
ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Μαρία Κλάδη, εργαζόμενη στον τουρισμό
ΚΕΡΚΥΡΑ
Ολγα Τσιλιμπάρη, εκπαιδευτικός

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
Αντικαπιταλιστική Ανατροπή στη Δυτική Μακεδονία
Υπ. Περιφερειάρχης Σπύρος Κωσταντινίδης, φωτογράφος

Yπ. Αντιπεριφερειάρχες
ΓΡΕΒΕΝΑ
Χρήστος Βασιλόπουλος, χημικός μηχανικός
ΚΟΖΑΝΗ
Κώστας Διαμαντίδης, οδοντίατρος
ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Δημήτρης Καπέτης, εκπαιδευτικός
ΦΛΩΡΙΝΑ
Ντόρυ Λούκρη, φοιτήτρια Αρχιτεκτονικής

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ
Αριστερή Αντικαπιταλιστική Παρέμβαση στο Μοριά
Υπ. Περιφερειάρχης Παναγιώτης Κάτσαρης, γεωπόνος

Υπ. Αντιπεριφερειάρχες
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Χρίστος Αργύρης, αγροτικός γιατρός
ΑΡΓΟΛΙΔΑ
Γιώργος Δεληγιάννης, μαθηματικός
ΛΑΚΩΝΙΑ
Νίκος Γαλάνης, φοιτητής
ΜΕΣΣΗΝΙΑ
Παρασκευάς Διονυσόπουλος, αγρότης
ΑΡΚΑΔΙΑ
Κωσταντίνος Πραγκαστής, μηχανικός περιβάλλοντος